Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 13-04-2012, 09:25
AhbAp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AhbAp AhbAp isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Standart Hıristiyan Ateistler

Ailemde ve çevremde ateist bireyler var. Son zamanlarda çevremden, "tehlike anında" hıristiyan olmaya hazırlandıkları yönünde şakayla karışık şeyler duymaya başladım. "Hem de katolik" diye ekliyorlar ki iş sağlama alınsın, Batı'nın koruması garantilensin. Koruma yanında, Hıristiyanlığın daha rahat uygulanabilir bir din olduğu da gerekçeler arasında.

Aklıma, finalinde imamın rahibe "Dininin kıymetini bil" dediği fıkra geliyor!

İslam çıkışlı bu ateistlerin, görüntüde bile olsa müslüman gibi davranmayacaklarını duyduğumda acı acı gülüyorum. İslam'ın gelmiş geçmiş en ilkel, en sevimsiz din olduğu görüşüm daha da kuvvetleniyor.

Forum ahalisinde benzer hazırlıklar var mı, merak ettim.

When You Kill A Man, You're A Murderer
Kill Many And You're A Conqueror
Kill Them All And You're A God!

----------------

war is over
(if you want it)
Alt 13-04-2012, 22:18
Firestorm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Firestorm Firestorm isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

AhbAp´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ailemde ve çevremde ateist bireyler var. Son zamanlarda çevremden, "tehlike anında" hıristiyan olmaya hazırlandıkları yönünde şakayla karışık şeyler duymaya başladım. "Hem de katolik" diye ekliyorlar ki iş sağlama alınsın, Batı'nın koruması garantilensin. Koruma yanında, Hıristiyanlığın daha rahat uygulanabilir bir din olduğu da gerekçeler arasında.

İslam çıkışlı bu ateistlerin, görüntüde bile olsa müslüman gibi davranmayacaklarını duyduğumda acı acı gülüyorum. İslam'ın gelmiş geçmiş en ilkel, en sevimsiz din olduğu görüşüm daha da kuvvetleniyor.

Bu fikir benim aklıma daha önce gelmişti. Çok iyi bir hristiyan taklidi yaparım mesihe şükürler olsun ki

Tanrı sizi korusun
Alt 13-04-2012, 22:23
Heimdall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Heimdall Heimdall isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Dinlerin insan ürünü oldugunu bilmesem, coktan hiristiyan olmustum. Nitekim yasadigim ülkede hiristiyan bireyler cogunlukta.

Faith No More
Alt 13-04-2012, 22:31
Özgürcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özgürcan Özgürcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İslam ile karşılaştırdığımda hristiyanlık bana daha sempatik gelmiştir. Camilerde ağlayan adamlar varken kiliselerde gitar eşliğinde ilahi okuyanlar vardır zira...
Alt 13-04-2012, 22:40
Heimdall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Heimdall Heimdall isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayin Özgürcan,

o yazdiklariniz mezhebine bagli galiba. Bana da Hiristiyanlik, en azindan simdiki konumu (bir kac yüzyil önce ögle degildi), daha sempatik gelir. Ama unutmamak lazimdir ki Islam'inda, erkekleri göz önüne alirsak, Hiristiyan'likla kiyaslarsak avantajlari vardir. Mesela cinsel özgürlükler bakimindan.

Faith No More
Alt 14-04-2012, 00:07
yucemanitu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
yucemanitu yucemanitu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Gelmiş geçmiş en ilkel, en sevimsiz ve çirkin dinin Musevilik olduğunu düşünüyorum. Hemen ardından İslam gelir ama birincilik tahtı Museviliğin bence.

SAPERE AUDE!
"Cehennemliklerin en hafifi azaplısı ayaklarına ateşten iki nalın giydirilmiş olan kimsedir. Bu nalınlar o kimsenin beynini tıpkı bir kazan gibi kaynatırlar. Kulakları kor, azı dişleri kor ve kirpikleri yalazdır. Karın boşluğundaki iç organları eriyip ayaklarından akar. Bu kişi en hafif azaplı cehennemliklerden biri olduğu halde en ağır cehennem azabını çekenlerden biri olduğunu zanneder." (Müttefekün Aleyh)
"Onların derileri pişip yandıkça azabı duymaları için onlara yeni cilt giydiririz." (Nisa; 56) Hasan-ı Basri şöyle demiştir: "Onların derileri günde yetmiş bin kere yanar ve yenilenir."
Hz. Peygamber (S.A.V) şöyle buyurmuştur: "Cehennem ehlinin alt çeneleri göğüsleri üzerine iner, üst çeneleri de alınlarına kadar çıkar. Bundan sonra sırıtan bir kelle halinde kalırlar." (Tirmizi)

Allah işkence edenlerin en hayırlısıdır.
http://kloroben.blogspot.com/

http://blog.radikal.com.tr/Bloglar/malumat-i-siddik
Alt 14-04-2012, 01:21
ereninthenature - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ereninthenature ereninthenature isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

yucemanitu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Gelmiş geçmiş en ilkel, en sevimsiz ve çirkin dinin Musevilik olduğunu düşünüyorum. Hemen ardından İslam gelir ama birincilik tahtı Museviliğin bence.
Kesinlikle katiliyorum.

Science is not only compatible with spirituality; it is a profound source of spirituality.
-Carl Sagan

All ideology is toxic because ideology is a kind of insult to the gift of human free thinking.
-Terence McKenna
Alt 14-04-2012, 02:32
Jolly Jocker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Jolly Jocker Jolly Jocker isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

AhbAp´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Tehlike anında ''kitap ehli'' dışında bir din seçemeyiz zaten. Kellemiz gider. Ateist de kalamayız, gene gider kelle. Varolanlar arasında gerek kendi reformunu yapma, gerek şeriatsızlık, gerek Batılı ülkelerin koruması, gerekse en az ilkel olma bakımından hıristiyanlıktan başka alternatifimiz yok gibi. Ama katolikliği değil protestanlığı tercih ederdim. Belki anglikanlık olabilir. Çünkü arkana İngiltere ve ABD'yi almış olursun, hem en serbest hıristiyan mezheplerinden biri, hem nispeten hoşgörülü, hem de anglikan başpsikoposunun sol çıkışları olabiliyor.

Protestanlık seçenleri ABD, İngiltere, İskandinav ülkeleri, Hollanda v.s. korur.
Katolikleri Fransa, İtalya, İspanya, Polonya falan.
Ortodoksları ise Rusya.
Seç beğen al.

Bence de en ilkeli musevilik ama. İkinci sırada islam gelir. (İslam gene birşeyde birinci olamadı yani).
Alt 14-04-2012, 09:58
AhbAp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AhbAp AhbAp isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Aslında "sidik yarıştırmak" istemiyorum. Museviliğin ne kadar ilkel bir din olduğunun da farkındayım. Ancak İslam'ı bu açıdan Museviliğin üzerinde düşünüyorum.

Kutsal kitapları bazında her iki din karşılaştırıldığında İslam, Musevilikten hayli etkilenmiş, genel literatürünü olduğu gibi içselleştirmiş, onun masallarına sahip çıkmış bir din. Fakat ritüelleri de işin içine katarsak (elbette Museviliğin de zor, ağır ve sevimsiz ritüelleri var), İslam çok daha ayrıntıcı, çok daha zorlayıcı kuralları olan bir din bence. Tuvalete girerken bile hangi ayağın kullanılacağını, yer sofrasında yemek yerken, Muhammed'in oturduğu stilde oturulması gerektiğini bile belirleyen, bunların ve daha tonlarca şeyin önemsendiği bir din.

Musevilikte bildiğim kadarıyla "Rabbin adını gerekli gereksiz anmayacaksın" gibi bir kural var. Ama müslümansanız, hemen her cümlenizde "İnşallah, maşşallah, amin" gibi, sürekli herşeyin ondan olduğunu, ondan bir izin beklendiğini onaylatacak, bunu gösterecek bir kelime kullanmak zorundasınız. Artık bugün konuşma dilinde "iyi" kelimesi bile kötü; "iyi akşamlar" dediğinizde "hayırlı akşamlar" şeklinde düzeltiliyor.

Ayrıntısı, uygulanışı, peygamberine inen özel muz orta şeklinde ayetleri ve daha bir çok şeyi dikkate alırsanız, boynuzun kulağı geçtiğini, İslam'ın Museviliği solladığını görürsünüz. En azından benim görüşüm bu yönde.

When You Kill A Man, You're A Murderer
Kill Many And You're A Conqueror
Kill Them All And You're A God!

----------------

war is over
(if you want it)
Alt 14-04-2012, 23:58
yamans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
yamans yamans isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bende sözde semavi dinleri göz önüne alırsak Hıristiyanlığı tercih ederim

Önerilen Siteler