Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Multimedya

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 14-09-2011, 23:18
Dark_Prince - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Dark_Prince Dark_Prince isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart Tanrı'nın Tarihi(A History Of God)

Şiddetle izlenmesini tavsiye ettiğim harika bir belgesel;

Tanrı'nın Adımlarını İzle Ama Asla Takip Etme!

Blog Facebook
Alt 19-09-2011, 05:20
yamans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
yamans yamans isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sonuç olarak bir tanrıya inanmayı insan için olmassa olmaz gösteren bir belgesel,izlerken özellikle islamla ilgili bölümlerinde sıkıldım açıkcası.
Alt 19-09-2011, 12:00
Kıdemli Üye

yamans´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sonuç olarak bir tanrıya inanmayı insan için olmassa olmaz gösteren bir belgesel,izlerken özellikle islamla ilgili bölümlerinde sıkıldım açıkcası.
Ben pek sıkılmadım valla dostum,aksine çok şey öğrendim.

Sevgiler...

Blog Facebook
Alt 19-09-2011, 13:14
Reich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Reich Reich isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Belgeselde öğretilen bilgileri kısaca başlıklandırırsanız izleyebilirim, reklam olur mesela;

-İncil'in ve Kuran'ın tahrifiyle ilgili araştırmalar,
-İsa yaşadı mı ?
-Kabe İslam'dan önce ne olarak kullanılıyordu, ne zaman kuruldu ?
.
.
.
vs

Bilgi değil sadece magazinse

Akıllar hep kuşku içindeyken aptallar küstahça kendinden emindir. B.R
Alt 19-09-2011, 13:55
yamans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
yamans yamans isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Reich´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Belgeselde öğretilen bilgileri kısaca başlıklandırırsanız izleyebilirim, reklam olur mesela;

-İsa yaşadı mı ?
.
.
.
vs

Sadece dinle ilgili bilgiler var bilmediğim birşeye rastlamadım,dinleri eleştiren birşeyde yok pek.
Alt 19-09-2011, 17:16
K.C. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
K.C. K.C. isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

En muğlak kısım Hristiyanlığa ait olandı. Din adamlarının mutemadiyen çelişkileri gidermek için yüzyıllar boyunca yeni felsefeler, yeni görüşler, yeni açıklamalar, yeni konumlandırmalar yapmak için toplantı halinde oluşları...

Tevrat'tan pekçok alıntı olmasına rağmen Kur'an'dan eğer kaçırmadıysam sadece bir tane ayet vardı, o da bir hadisin içinde.

Müslümanlarla yaptıkları görüşmeler neticesinde, asla Kur'an'a dayalı olmayan "hoş" bilgilerle doluydu. Bu durum benim için rahatsızlık vericiydi. Birleştirici din, barışçı din imajını empoze etmeye çalıştıkları aşikar. (ki İslam'dan çok sufizm kokuyordu) Kur'an ve İslamiyet yeterince araştırmadan tek taraflı yapılmış gibiydi.

İlk bölümlere ve görsellere ise bayıldım.

YILDIZLAR ATEŞ BÖCEĞİ SANILMAKTAN KORKMAZLAR

http://kadinislamadalet.blogcu.com/
Alt 20-09-2011, 17:50
Kıdemli Üye

Reich´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

-İsa yaşadı mı ?
.
.
.
vs

Başlıklandırmaya ne gerek var dostum zaten kendi başlığı herşeyi anlatıyor.Şahsen ben ilk gördüğümde direk kafamda ''Mezopotamya'dan Arabistan'a Dinlerin Evrimleşmesi'' filan canlandı,izledim gerçekten de öyleymiş.

Bayaa bir bilgi var,tekrar izlemeni öneririm.

yamans´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sadece dinle ilgili bilgiler var bilmediğim birşeye rastlamadım,dinleri eleştiren birşeyde yok pek.
İslam bölümünde sıkılmış olabilirsin,İslam bölümünde anlatılanlar hergünki ilahiyatçılardan duyduğumuz bilgilerden öte gitmiyor.Ben isterdim ki Arap mitolojisinden filan da bahsetsin ama ne yazıkki....

İslam dışında anlatılan diğer bilgileri de su gibi biliyor olabilirsin fakat senin bu belgeselde anlatılanları bilmen,belgeselin harikalığını değiştirmeyecektir.İnsanlar çok şey öğrenebilir buradan,örneğin benim öğrendiğim en ilginç bilgilerden biri;

Eski Paganların Tanrıları kontrol altına alıp istediklerini yaptırabilmek için sürekli onların adlarını tekrarladıklarıydı''.Bu demek oluyor ki İslam'daki 99 ad ve bu adların sürekli zikredilmesiyle(tekrar tekrar anmak) Allah'ın insanı daha çok seveceği ve dilekleri daha çok yerine getireceği inançlarının kökeni oralarmış.Bu gerçekten ilginç o zamankiler direk Tanrıları kontrol altına alıp istediklerini yaptırmaya inanmışlar evrimleşmeyle beraber ise bu insanın kendisini sevdirip de Allah'a istediğini yaptırmak inancına dönüşmüş.

Kısacası herkese izlemelerini öneririm,bilmiyorlarsa öğrenirler biliyorlarsa da görsel olarak tekrarlamış olurlar.

K.C.´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
En muğlak kısım Hristiyanlığa ait olandı. Din adamlarının mutemadiyen çelişkileri gidermek için yüzyıllar boyunca yeni felsefeler, yeni görüşler, yeni açıklamalar, yeni konumlandırmalar yapmak için toplantı halinde oluşları...

Tevrat'tan pekçok alıntı olmasına rağmen Kur'an'dan eğer kaçırmadıysam sadece bir tane ayet vardı, o da bir hadisin içinde.

Müslümanlarla yaptıkları görüşmeler neticesinde, asla Kur'an'a dayalı olmayan "hoş" bilgilerle doluydu. Bu durum benim için rahatsızlık vericiydi. Birleştirici din, barışçı din imajını empoze etmeye çalıştıkları aşikar. (ki İslam'dan çok sufizm kokuyordu) Kur'an ve İslamiyet yeterince araştırmadan tek taraflı yapılmış gibiydi.

İlk bölümlere ve görsellere ise bayıldım.
Evet İslam'a bayaa bir ılımlı yaklaşılmış gibi,İslam bölümünde bizim öğrenebileceğimiz yeni birşey de yok zaten hep bildiğimiz şeyler.Fakat diğer verdikleri bilgiler filan çok güzel.Dediğin gibi görseller filan da güzel hatta beni en çok sevindiren şeylerden birisi de hep resimlerini gördüğüm Tanrı heykelciklerini filan üç boyutlu görebilmekti.Tanrıça Kıbele'nin putunu filan hiç öyle görmemiştim mesela.

Genel olarak çok beğendim ben ve buradan çeviriyi yapan arkadaşa teşekkürlerimi sunuyorum,bu begeseli Türkçe'ye kazandırdığı için.

Blog Facebook

Önerilen Siteler