Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dinlerden Özgürlük > Özgür Düşünce Platformu > Dinsel İnançlardan Nasıl Kurtuldum?

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Prev önceki Mesaj   sonraki Mesaj Next
Alt 27-11-2009, 02:27
tardu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
tardu tardu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Turan Dursun'u Adnan Oktar sayesinde tanıdım

Harun Yahya'ya ait şu paragraf hayatımı değiştirdi yani Turan Dursun'un eserleriyle tanışmama vesile oldu:

"Bu noktada, özellikle evrimci materyalist düşüncenin ülkemizdeki savunucularına açık kapı bırakmakta fayda görüyoruz. Bu kimseler gerçekten samimi bir arayış içinde olup da çocukluklarından beri, İslam adına üretilen hurafelerin, Peygamber adına uydurulan yalanların etkisinde kalarak dinden uzaklaşmış ve dinin gerçeğini öğrenme imkanı bulamamış olabilirler. İslam'ı, Kuran'da bulunmayan uydurma ve safsatalarla, gerici ve bağnaz düşünceyle özdeşleştirmeye çalışan Turan Dursun, Erdoğan Aydın, İlhan Arsel, Doğu Perinçek gibi din düşmanlarının kalemlerinden öğrenmiş olabilirler. Oysa İslam'ın aslı ve özü bu öğrendiklerinden çok farklı, hatta bunlarla taban tabana zıttır. Bu nedenle, kendilerine önerimiz, herşeyden önce bir Kuran edinerek samimi, vicdanlı ve önyargısız bir biçimde Allah'ın kitabını okumaları ve dinin aslını bu kaynaktan öğrenmeleridir. Akıllarına takılan noktalarda ise, bu satırların yazarının Harun Yahya ve Cavit Yalçın müstear isimleriyle Kuran'daki temel konular hakkında yazmış olduğu açıklayıcı kitaplara başvurabilirler."

İşte bu paragraf hayatımın dönüm noktası oldu. Gördüm ki Turan Dursun ile İlhan Arsel doğrudan doğruya Kur'an'ı eleştiriyorlar. Cesaretlerine, ikna ediciliklerine ve dürüstlüklerine hayran kaldım. Adnan Oktar'ın 280 kitabını okudum. Terazinin bir kefesine Harun Yahya'yı bir kefesine de Turan Dursun'u koydum ve Turan Dursun kefesi ağır bastı.

Önerilen Siteler