Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 27-04-2010, 22:34
barudi barudi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ahh UlulElbab Ahh

Neden sulandırayım ki, apaçık anlatmış işte ayet Zekat'ı, hadi Salat'da seni ikna edemeyeceğiz onu anladık, bari Zekat'da ikna ol. Onun bunun uydurması da değil ayetin taaa kendisi...

Gördüğüm kadarıyla diyecek bişey de bulamamışsın iyi uykular diyerek kestirip atmışsın..
Yok orada Zekat'tan bahsetmiyor diyorsan, hemen evvelinde Salat'ı önemserler kısmına ne demeli? Bir evvelki ayet de birleştirilmesi istenilenlerin Salat ve Zekat olduğunu sen dahi kabul etmişsin parantez içinde yazarak.

Peki bu geri dönüş neden?

Her Cuma Günü toplanıp müzakere ederken şu Ehli Sünnet ve Şüreka'sından nasıl kurtuluruzun hesaplarını mı yapıyorsunuz?

Olmuyor UlulElbab olmuyor göre göre görmemezlik yapmakta inat etme, Tezkiye ederek kibrinden kurtul ve rahatla...

Bir kardeş tasiyesi..

Saygılar...
Alt 27-04-2010, 22:43
UlulElbab UlulElbab isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

ülgen´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Müslümanların işi çok zor... 1500 senelik ritüel aslında yokmuş... Var diyenlerde var ama hakikaten olmama ihtimali daha kuvvetli gibi... Hayırlısı olsun.
Değerli Ülgen,

Müslümanlar ama neye ve kime müslümanlardan söz ediyoruz?

Bütün mesele burada...

Müslüman=Teslim olan,

Neye teslim olmuşlar? Allamelerin sözlerine... Bakalım Allameler(Alimler/Din adamları) onları kurtaracak mı? (ŞEFAAT)
Torpil ve Adam kayırma Dinlerine ve Kanlarına sinmiş olanlar asla Doğru yola iletilmezler...

Varmış Sayın abicim ama ara ki bulasın... Yani apaaçık arapçanın aslında bu kadar apaçık olduğunu asla tahmin edemezdim gibi bir durumla karşı karşıya kaldım bu başlığı takip ederken... kelimelerin etimolojik köklerini okurken namaz yokmuş diye bağırdım, sonra salatın büyüsüne kapıldım ve ruhumu dinledim derken bu işin çok zor olduğunu anladım... Apaçık arapça hakikaten başdöndürücüymüş...
Sayın Ülgen,

Salat ve Zekat tüm iyi insanların bilerek veya bilmeden yaptıkları şeyleri kapsar...

Siz doğayla uyumlu, kimse hakkında kötülük düşünmeden yaşarsanız,

Kazandıklarınızda muhtaclarında payı olduğunu idrak eder,Bencillikten arınmak için ihtiyac fazlasını-hesapsızca- paylaşırsanız.

Zalimlere ve Zulme karşı EZİLENLERİN Dinine,Irkına,Diline ve Siyasi görüş

AYRIM YAPMAKSIZIN DESTEK olursanız ve OMUZ OMUZA Dayanışma içinde olursanız
...

İşte siz SALATın büyük bir kısmını yapmış olursunuz.

ZEKAT yani Tezkiye(Maddi ve Manevi kirlerden ARINMA) işlemini başarıyla yapmış olursunuz.

Bunları yaparken RAHMANI anımsar ve Ondan başka İlah olmadığı BİLİNCİ içinde olursanız siz zaten Dünyada CENNETİ oluşturmak için elinizden geleni yapmış olursunuz.

İşte İnsanca yaşar ve Cenneti kuramasanızda çaba göstermişseniz...

Ölüm sonrasında ne var-ne yok diye kendinizi de kasmazsınız.

Huzur içinde sizde ki EMANETİ teslim eder...mutlu son veya mutlu Başlangıç
için bu Dünyayı terkedersiniz.

Arkanızda sizin gibi veya belkide daha İYİ bir nesil bırakırsanız buda katma değeriniz olur

Sevgi ile...
Alt 27-04-2010, 22:44
ülgen ülgen isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Acaba islamın şartları içinde olan ve ikinci numarayı işgal eden ''namaz kılmak'' bu durumda neye denk gelmektedir...
Alt 27-04-2010, 23:01
Üyeliğini Sonlandırmış

ülgen´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Acaba islamın şartları içinde olan ve ikinci numarayı işgal eden ''namaz kılmak'' bu durumda neye denk gelmektedir...
Sevgili ülgen

Sanırım aynı anda yazıyoruz ama bu soruyu sormanız beni derinden üzmüştür.
İslamın Şartlarını KİM koymuş-belirlemiş? Allah değil mi...

Birde ayrıca İmanın Şartları var değil mi?

İslamın Şartlarını Kuranda gösterin deseniz? Size En az kırktane Ayet getirecekler...Herbir bir başka Sureden...Baplamından kopararak...

Hani diyorlar ya "Ayetleri cımbızlayarak"

İslamın Tek Şartı vardır...O da Barış ve Sevgidir...

Ama Allamenin Şartı çook...Önce Aklını onlara teslim edeceksin...
İlk şart bu...Gerisi kolay.

Sevgi ile...
Alt 27-04-2010, 23:02
Üye

UlulElbab´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Değerli Ülgen,

Müslümanlar ama neye ve kime müslümanlardan söz ediyoruz?

Bütün mesele burada...

Müslüman=Teslim olan,

Neye teslim olmuşlar? Allamelerin sözlerine... Bakalım Allameler(Alimler/Din adamları) onları kurtaracak mı? (ŞEFAAT)
Torpil ve Adam kayırma Dinlerine ve Kanlarına sinmiş olanlar asla Doğru yola iletilmezler...

Sayın Ülgen,

Salat ve Zekat tüm iyi insanların bilerek veya bilmeden yaptıkları şeyleri kapsar...

Siz doğayla uyumlu, kimse hakkında kötülük düşünmeden yaşarsanız,

Kazandıklarınızda muhtaclarında payı olduğunu idrak eder,Bencillikten arınmak için ihtiyac fazlasını-hesapsızca- paylaşırsanız.

Zalimlere ve Zulme karşı EZİLENLERİN Dinine,Irkına,Diline ve Siyasi görüş

AYRIM YAPMAKSIZIN DESTEK olursanız ve OMUZ OMUZA Dayanışma içinde olursanız...

İşte siz SALATın büyük bir kısmını yapmış olursunuz.

ZEKAT yani Tezkiye(Maddi ve Manevi kirlerden ARINMA) işlemini başarıyla yapmış olursunuz.

Bunları yaparken RAHMANI anımsar ve Ondan başka İlah olmadığı BİLİNCİ içinde olursanız siz zaten Dünyada CENNETİ oluşturmak için elinizden geleni yapmış olursunuz.

İşte İnsanca yaşar ve Cenneti kuramasanızda çaba göstermişseniz...

Ölüm sonrasında ne var-ne yok diye kendinizi de kasmazsınız.

Huzur içinde sizde ki EMANETİ teslim eder...mutlu son veya mutlu Başlangıç
için bu Dünyayı terkedersiniz.

Arkanızda sizin gibi veya belkide daha İYİ bir nesil bırakırsanız buda katma değeriniz olur

Sevgi ile...

Valla abicim yazdıklarınızı kelimesi kelimesine okuyorum, fakat bu güzel fikilerinizi mantık hatalarıyla dolu olan bir kitabın peşine takmanızı asla anlayamıyorum, artık kalbim mi mühürlendi, gözlerime perde mi indi etimolojik olarak pek bilmiyorum ama yazdıklarınız ve bu yazdıklarınızı yola çıkardığınız kitabın fikirler aynı kaba sığmıyor gibi... Mesela beynin loblarından melek çıkarımlarını yapmanız betimleme açısından gayet güzel ama kalkıp mekke'den medine'ye göçen insanların bu loblardan haberi olduğunu sanmıyorum... ve onların melek kavramıyla sizin melek kavramınızın aynı yerden besleniyor olamaz gibi... Yani kısacası ben sizin kitap bağlılığınızın boyutlarını anlayamıyorum, bu bağ tartıştığınız insanlardan daha sıkı bir bağ ve daha tehlikeli bence, şahsi fikrim düşünce bağımsızlığı doğruya ulaşmakta en kestirme yol gibi, ama tekrarlamak gerekirse yazdıklarınız okumak keyif verici.
Alt 27-04-2010, 23:07
Üye

Sevgili ülgen

Sanırım aynı anda yazıyoruz ama bu soruyu sormanız beni derinden üzmüştür.
İslamın Şartlarını KİM koymuş-belirlemiş? Allah değil mi...

Birde ayrıca İmanın Şartları var değil mi?

İslamın Şartlarını Kuranda gösterin deseniz? Size En az kırktane Ayet getirecekler...Herbir bir başka Sureden...Baplamından kopararak...

Hani diyorlar ya "Ayetleri cımbızlayarak"

İslamın Tek Şartı vardır...O da Barış ve Sevgidir...

Ama Allamenin Şartı çook...Önce Aklını onlara teslim edeceksin...
İlk şart bu...Gerisi kolay.

Sevgi ile...

Barış ve sevgi diyorsunuz da irtidad olayı var abi, ne bileyim aklı teslim etmekten ziyade aklı iyi kurtardık kısmı bana daha mantılı geliyor diyeyim=)
Alt 27-04-2010, 23:28
Üyeliğini Sonlandırmış

Sevgili Ulgen bende zaten Aklını kimseye teslim etme diyorum.
Orada ki kinaye "Allame" dediğimiz "Din Adamı tayfasına"

Biz Aklın ASLA teslim edilmemesi gerektiğini savunuyoruz.

O bizleri Rabbe yakınlaştıran bir "Melek/e"dir.

Evet Sağ ve Sol Loblarımızdır Selam verdiğimiz.ve yine evet kendi kendimize Şahidiz.

Cin ve Şeytan gören varsa gelsin...Melek göreninde başımızın üstünde yeri var.
Ama nerede bunu açıklayacak Babayiğit?

Cin, Melek
Zaten olmadığını ama "İslama göre" böyle anlaşılması gerektiğini ileri süren ExSünni Ateist arkadaşlar ise bu konuda bir hayli "Konservative".
Yani "tutucular"...Onlar benim yorum hakkımı şiddetle "eğmek-bükmek" olarak nitelendirirler...
Onlara göre uçuk-kaçık iddialardır...

Şimdi...birde AKLINI İLAH EDİNME diye bir kavram var?

Bazı arkadaşlar bizi -hiç tanımadığı halde- kibirli ve Aklını ilah edinmiş nitelemesi yapmaktadırlar...
Onlar Allahın Şahdamarlarından daha yakın olduğunu ve Akıllarından geçeni bildiğini unuturlar...
Açıkca buraya yazamazlar...arada ima edenleri de vardır...

Onların Şüphelerini bir bilseniz...Ah onlar yok mu onlar

Kapılardan Secde ederek girecekler

Sevgi ile...
Alt 27-04-2010, 23:28
nogada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
nogada nogada isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sayın ülgen...

Ben bir inanırım lakin size söyleyeceklerim içinde bir inanır gibi değil sadece bağımsız bir kişi olarak cevap vereceğim.

Ben diyorumki ve iddia ediyorumki ATEİSM islamın tepkisi ile oluşmuş bir düşünce değildir yada her hangi bir dinin.ATEİZM insanların oluşturduğu din algısının ve bağnazlığın sebebi ile ve kokuşmuşluğu ile gelişmiş bir düşünce tarzıdır.

Neden derseniz Sayın ululelbabın dediği gibi,kimileri Allah'ın dinini alıp,kendilerince kullanmışlar,içlerine efsaneler,masallar koymuşlar,anlamını yitirtip,anlam ayrışımları vererek,insanları kanrıma ve sömürme usulünde birer üstad olmuşlardır.

İşte bana göre ATEİZM'in gelişmesine ön ayak olan bunalrdır.

Uydurulmuş hadisler,bozulmuş dinler,anlamını yitirtip,açmazlara sürüklenen sözler.Oysa bunalrın içinde bir çok anlam ve o anlamlardan çıkarılan dersler,çok kişinin ulaştığı sonuçlardır.

Her neyse.Bilim ne için vardır.Evreni gözlemlemek,nedenlere cevaplar aramak,nasılları tartışmak,fikir üretmek,etkiselliğe karşı tepkisellik vermek gibi bir çok gelişimsel düzeyde bilim yanımızdadır.

İşte eğer Tanrı var ise ve tüm bu kainat onun eseriyse,bunu bir gün mutlak bilimde yakalayacak ve o zaman söze gerek kalmayacak.

Ama o zamana kadar benim için ATEİST düşüncenin hiçbir değeri yoktur.Ve insanalr kesin olarak bir Tanrının varlığını inkar edemez ki,bu en iyi ihtimalle AGNOSTİKLİKTİR.

Ben Tanrı'yı İSLAM'da bulan bir inanırım ve müslümanım,bu hale nasıl geldim ve ne yollardan geçtiğimi kimi zaman burdada çokca dile getirdim.Ama artık benim burdaki konuşmalarım islam değil,Tanrı varlığının inkar edilmemesi üzerine olmuştur,uzunca bir süredir.

İddia etmek saçmalıktır.İnsanların oluşturduğu efsanelere kızabilr,yanlışlarını gösterebilirsiniz fakat Tanrı yoktur demek,biraz hatta belki çokda fazlaca abartılmış bir iddiadır.

Saygılarımla...

Görmeyipte Korktuklarımız Sevmediklerimiz,Görmeyipte Sevdiklerimiz İnandıklarımızdır...!!!
Alt 27-04-2010, 23:39
AhbAp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AhbAp AhbAp isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Evet Sağ ve Sol Loblarımızdır Selam verdiğimiz.ve yine evet kendi kendimize Şahidiz.
Sevgili UlulElbab,

Bildiğim kadarıyla beynimiz dört lobdan oluşur. Siz bunlardan sağdaki ve soldakine selam veriyorsunuz. Neden frontal ve oksipital loblara selam vermiyorsunuz? Bunu merak ettim açıkçası.

Selamlar

When You Kill A Man, You're A Murderer
Kill Many And You're A Conqueror
Kill Them All And You're A God!

----------------

war is over
(if you want it)
Alt 27-04-2010, 23:46
Üye

Sevgili Ulgen bende zaten Aklını kimseye teslim etme diyorum.
Orada ki kinaye "Allame" dediğimiz "Din Adamı tayfasına"

Biz Aklın ASLA teslim edilmemesi gerektiğini savunuyoruz.

O bizleri Rabbe yakınlaştıran bir "Melek/e"dir.

Cin ve Şeytan gören varsa gelsin...Melek göreninde başımızın üstünde yeri var.
Ama nerede bunu açıklayacak Babayiğit?

Cin, Melek
Zaten olmadığını ama "İslama göre" böyle anlaşılması gerektiğini ileri süren ExSünni Ateist arkadaşlar ise bu konuda bir hayli "Konservative".
Yani "tutucular"...Onlar benim yorum hakkımı şiddetle "eğmek-bükmek" olarak nitelendirirler...
Onlara göre uçuk-kaçık iddialardır...

Şimdi...birde AKLINI İLAH EDİNME diye bir kavram var?

Bazı arkadaşlar bizi -hiç tanımadığı halde- kibirli ve Aklını ilah edinmiş nitelemesi yapmaktadırlar...
Onlar Allahın Şahdamarlarından daha yakın olduğunu ve Akıllarından geçeni bildiğini unuturlar...
Açıkca buraya yazamazlar...arada ima edenleri de vardır...

Onların Şüphelerini bir bilseniz...Ah onlar yok mu onlar

Kapılardan Secde ederek girecekler

Sevgi ile...
Anladım allameyi Sayın abicim ama demek istediğim şahdamarı ve oluşturduğu bütün (melekler dahil) tamamen evrimin bir hediyesidir. Bunun adem ve eşi ile açıklanması bence mümkün değildir diyorum, yani sizin islami terimlere yüklediğiniz anlamların çıkış noktasının bir kitap olmasına bence imkan yok acizane anafikrimdir.

Önerilen Siteler