Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Konu Kapatılmıştır

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 20-03-2012, 02:16
metee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
metee metee isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bulunduğu yer: Yalnızca bir kez dilim tutuldu. Bir adam bana, "Sen kimsin?" diye sorduğunda.(Çamur ve Su )

Sn;
Geçerken değil hep buradayım ve cevap veriyorum. Bilimsel laboratuvarda neyi incelemek istiyorsun ki, Metod ve araştırmayı örnek göstererek soru soruyorsun. Reis Bey Filmi izlemişseniz film sonlarına doğru savcıya bir takım laf söylüyor. ışte senin sorun buysa benim sorumun cevabı bu film son kısımda bulabilirsin. Hangi mantık ile dini hayal gücü olarak görüyorsunuz..Dinlerin bir çoğu dünyanın ve diğer canlıların nasıl oluştuğunu yıllar önce açıklarken sizin bilim adamları ne yapıyordu. Dini hayal gücü kabul edenler sadece kendini teselli etmektedir. Mitoloji, ilahi ve Batıl dinler binlerce bilgiler ile bizlere yaklaşıyorken sizin evrimciler bir şEMPO masalı ile bizlere yaklaşıyor. Lucy ŞEMPO ve Ardi ŞEMPO hangi tutarsa diye araştıran evrimciler bir bilinmeyen ile ilerliyor.

Daha öncelerde yazdığım bir yazı ile cevap vermek istiyorum ki sorunun cevabı anlaşılsın. Sizlere melek gelse sizler aynı cevaplar ile geleceksiniz. Değişen bir şey olmayacağı gibi aynı masalları değişik şekilde bizlere aktaracaksınız.

Evrimci bilim adamları kendi çarıklarının içlerine bir baksın ki görsünler aynı hipotez ortaya çıkacaktır. Adem ve Havvayı mantıksız gören evrimciler ilk önce kendi diplerini temizlesinler ki masalları inandırıcı olsun.

Dini laboratuvarda incelemek isteyen arkadaş bir kendi cebine baksın ne bulacaktır. Aynı hipotez sadece değişen bir Tanrı olayıdır. ınanmak insanlara zor geldi için bunu yapmak istemiyorlar ve dini işlerden çok kendi işlerine gelecek işleri yapıyorlar.

İdeoloji bağladığın peygamberler olmasaydı dinimiz olmazdı.

Evreninde bir başlangıcı var şuanda bilim adamları bunu açıklamaya çalışırken, Evren oluşmadan önce neydi ve nasıl bir düzen ile bu duruma geldi?

Neden bu insan grupları evrim geçirmek istesin ki?

Neden kendi kültür tarzlarını bırakmak istesin ki?

Neden bir maymun kendi yaşam tarzı değiştirmek için uğraşsın ki?

Evren nasıl oluştu?

Dik yürüme nasıl oldu? (Sorunun cevabı verilmemiştir.)

Evrim olmadan önce evren nasıl bir yerdi?

Saygılarımla MeTeE

13. Din eğitime önem vermez.

Sorularının cevap ile devam edecektir.

Rastgele bir doğruya ulaşmaktansa,,,,,, yöntemli bir çabayla yanlışa ulaşmayı yeğlerim. DESCARTES

Bir fikrin tek çöküş nedeni onu bilmeyenler tarafından savunulması ve anlatılmasıdır... ...
Yalanla bataklık arasında hiçbir fark yoktur...... ıkiside dibe doğru çeker.

Düşünüyorum,,,, öyleyse varım.... Descartes

Bu hayvanlar niye yaşıyor..Niye kendini savunuyor..Niye birbirlerine benziyor..
Güzel kardeş TANRI tek insanları yaratsaydı..Darwin olmayacaktı..

Kendine güveniyorsan bildiğini sorgularken, sorduğun sorunun cevabını aldığına tam tatmin olunca kadar sorgula o zaman istediğin cevaplar seni bulacaktır.......?

Cevapları uzaklaştırmak değil yakınlaştırmak daha iyi bir sonuç verecektir..

Sana prof'ler değil kendin olarak yetersin..Yeterki kendi bildiğini sorgularken M harfini değiştirerek değil..Değiştirmeden yapmaktır...M Harfi M kalacaktır..O zaman zorlanmazsın..

Reis Bey Filmin Son Kısmıdır.
("Gerçek Suçlu bulsun.(Merhamet Tezi))

[Mt]METEE[/Mt]Kalp ne ile doluysa,dudaklardan 0 dökülür gider.Goethe
EVRiM HAYALGüCüDüR?...

Konu spartacus tarafından (21-03-2012 Saat 00:54 ) değiştirilmiştir. Sebep: uslup/tahrik - Karakter hatası düzeltildi
Alt 21-03-2012, 00:03
Üye

Bulunduğu yer: Yalnızca bir kez dilim tutuldu. Bir adam bana, "Sen kimsin?" diye sorduğunda.(Çamur ve Su )

Sayın Natan;

"Uslup/Tahrik" Uyarı aldığımı görüyorum. Yazdığım yazılarda kişiye hakaret olmadığı görebilirsiniz..

Saygılarımla MeTeE

Türkçe Karakter Hatası mevcuttur.

EVRiM HAYALGüCüDüR?...
Alt 22-03-2012, 23:17
aliyarasfal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aliyarasfal aliyarasfal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Metee Kardeşim;

Çok basittir bilimsel metod ile alakası konunun. Laf kalabalığı ile aynı masallarını soru sanman senin sorunun. Evrim bilimsel bir teori değil midir? Peki dinler nedir? İdeoloji. Bilimsel teoriler kanıtlanabilir mi? Evet.Senin masal tanrı kavramınsa asla?Neden çünkü sadece hayal ürünü? Çünkü insan düşüncesinin ürünü. Kısacası muhammedin sanrı ve çıkarını o günkü arap kültürü ile yoğurup tanrısallık kılıfı ile sunmasından öte hiç bir özelliği ve gerçekliği yok bilimsel açıdan.

Bu arada mesajımda tanrı neden yoktur kısmını görmezden gelip başını kuma sokup muhammedin ürettiği ideolojinin peşinde hayallerle koşacağına bilime sıfır katkı ve yapılanıda çok bilirmiş anlarmış edalarıyla boşa mesajlar yazma. Çünkü ne evrim inanılacak bir ideolojidir ve savunmaya ihtiyacı var, nede sorduğun saçma sorulara verilecek cevaplar umrunda olmadığından senin gibi cehaleti inançtan kaynaklı, organize halde yaşayan insanlar özgürce ve dürüstçe bağımsız cevap veremez. Hatta kusura bakma düşünmeyi bile sağlıklı beceremez.

Tüm dinler ideolojidir ve hepsi hayal ürünü içerir. Tanrı kavramı denilen hayali varlık iddiası başlıbaşına buna kanıttır.Evrimin bilimsel bir teori olduğunu bile anlamak senin için büyük başarı sayılır. Önce bunu kavra, sonra evrimi öğrenki hala evrimin istemekle değil yaşamın devamı içinde şartların dayatmasıyla var olduğunu geliştiğini ve devam ettiğini anla.Yani insan oğlu dahil hiç bir varlık evrimi durduramaz, ancak zekasıyla etkileyebilir.Brokoli yemeyi dene arada.

Bu arada çevrendeki insanları incelemeye başla, normal meme uçları dışında körelmiş ve ufalmış iki adet daha meme ucu bulunan insanlarla karşılaşacaksın. Yani dört adet. Sen bilimsel teorileri müthiş? sorularınla alt üst edip sadece inanç ile yaşayabildiğinden, boş ver bilimi bu dediğimi incele ve tanrı ne halt etmeye dört memeli iken ikiye düşürmüş ki iyi silememiş izleri kalmış bak bak iman et.

Şimdilik saygımla gittim...

Neyse metee

Sorular sormuyorsan ya ölüsün ya da köle...
Alt 24-03-2012, 02:50
Üye

Sn;

MeTeE Diyor ki
Bir yapı düşün bunun bir mimarı olması lazım ki oluşsun..

Bu konu üzerinde fazla yorum yapmamak lazımdır..

Örnekler diyorum bir resimin oluşabilmesi için bir ressam olması lazımdır..

Yine bir ada yalnız büyüdüğünü düşün sonra bir kişi geliyor ve sana berber yok mu (Gemi geldim diyor.) diyor sen bön bön bakmakla kalıyorsun.

Çünkü Berber var ama senin yorumun olmaz..

Kendiliğinden bu düzenin var olduğunu söyleyemezsin çünkü bir mimarı ki bu düzen mükemmel bir şekil de varlılığı sürdürüyor..
Cehalet mi! Senin inandığın evrim masalı cehaletin başlangıcıdır. Bilim evrim değildir. Bilimin tamamını evrim sayanlar yerlerinde saymaktadır. Dinler eğitimi önem vererek gelişmemizi sağlarken, siz evrim ne yapıyor.Dini ve Tanrı laboratuvar incelemeye çalışan kişi cehalet ile yüzleşmiş kişidir. Aynı masal sizler farklı bir şekilde bizlere aktarıyorsunuz. İlk önce neyi savunduğunu iyi araştır, ondan sonra gel dini laboratuvar koyalım. Adem ve Havva mantıksız gören evrimciler şimdi savunduğu görüşün içinde ne hipotezi bulunmaktadır. Aynı hipotez ile farklı bir masal anlatılmaktadır. Afrika neden insanların çıkış noktası olduğunu açıklayamıyor. Sebebi kısadan maymun türlerin yoğun olduğu için bu bölge seçilmiştir. Dinlerdeki bilgi insanlarda nasıl oluşmuştur? Bu cevapları aynı veya biraz değişmiş şekilde nasıl günümüze ulaşmıştır?

Bir yönde sana hak veriyorum. Kuma kafasını sokan ve evrim masalı ile uyuyan sen olduğunu görüyorum. Tanrı mantığını bilimsel metod ile inceleyen ilk kişi siz olacaksınız. Bilimsel metod hangi alanlarda kullanıldığı bilmediği görüyorum. Herşey bilimsel metod ile kanıtlanmaz. Tanrının kanıtı istiyorsan kendi bir boşlukta bırak bilimsel metod ile sen Tanrıyı göreceksin. Sonra izin alır bizlere cevap ile geri dönmeye çalışırsın.

Bilimsel Teori kanıtlanabilir mi? Diye bir soru ile evet kanıtlanabilir, ama evrim teorisi sadece hayvanların ve diğer canlıları şekilsel incelediği için kanıtlanamaz. Evrim masalı kanıtlar ile yalan çıksaydı, ne yapardınız?. Bilimsel diye bir fosili insana benzediği için atası olmuyor. Bir çok canlı dünyamızda var olduğu unutmamak lazımdır. Bunların nasıl bir şekilde oluştuğunu evrim cevap verebiliyor mu? Sadece yaptığı şekilsel bir yorum ile bunların var olduğunu savunmaktadır.

Bir arkadaş ile bir yolculuk yapmıştım.Bir adaya geldik. Rehber ile adayı geziyorduk. Bir kaç büyük heykelin yanında durduk. Arkadaşım Evrimci bir arkadaş olduğun için ona birkaç soru sordum.
Soru.:
Bu heykellerin kendiliğinde var olduğunu söyledim.
Ms-Olmaz. İnsanoğlu tarafında yapılmıştır.
Mt-Neden olmasın ki, örneğin Rüzgar, güneş ve yağmur ile şekil almışlardır.
Ms-Bilimsel olarak kabul edilmez. Bu insanoğlu tarafında yapılmıştır.
Mt-O zaman kabul ediyorsun her yapıtın bir sanatkarı vardır.
Ms-Evet bir eser var ise onun bir sanatkarı olması lazımdır.Neden bu soru sordun?
Mt-Bir cevap bulmak için sordum.

Arkadaş ile birçok soru paylaştık bu sadece birdir. Her yapının bir sanatkarı var ise o zaman insan oğlu neyi aramaktadır. Ressamı görmek istiyorsun ama ressam zamanın gelmediği söylüyorsa kendini zorlamama gerek yoktur, bir gün vakit geldiğinde ressam ile tanışacaksın. Ressam resmini sergi gönderdiği görürken neden ressam yoktur diyoruz.

Evreninde bir başlangıcı var şuanda bilim adamları bunu açıklamaya çalışırken, Evren oluşmadan önce neydi ve nasıl bir düzen ile bu duruma geldi?

Neden bu insan grupları evrim geçirmek istesin ki?

Neden kendi kültür tarzlarını bırakmak istesin ki?

Neden bir maymun kendi yaşam tarzı değiştirmek için uğraşsın ki?

Evren nasıl oluştu?

Evrim olmadan önce evren nasıl bir yerdi?

Saygılarımla MeTeE

EVRiM HAYALGüCüDüR?...
Alt 24-03-2012, 02:58
yucemanitu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
yucemanitu yucemanitu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

metee´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Yararı olmayacağını biliyorum, derken ne kadar da haklıymışım:

yucemanitu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bir yararı olmayacağını biliyorum ama yine de nasıl iki ayak üzerinde durduğumuzu anlatayım belki gerçekten bir şeyler öğrenmek için bu başlığa bakan vardır. Evrimi tetikleyen olaylardan biri iklim değişikliğidir. Önceden bol ağaçlar ve ormanlarla kaplı Afrika'da savanlar oluşmuştu şimdi eğer uzun otlar varsa primatlar yüksekten bakacak ki yırtıcıyı görsün ve yırtıcıya av olmasın. Arka ayakları üzerinde yükselen primat ilerileri de görerek bir yırtıcının yaklaştığını anlıyor ve uzaklaşıyor. Arka ayakları üzerinde duramayıp dört ayak vaziyetinde duran primat yem oluyor ve eleniyor evrimsel süreçte daha çok iki ayak üzerinde kalabilenler avantaj sağlayıp daha uzun yaşıyor ve döl bırakıyor. Gitgide iki ayak vaziyetinde olanlar bu durumda daha uzun süre kalabilecek iskelet yapısına sahip olanlar popülasyonda artıyor. Onların geni daha baskın duruma geliyor.
Bir başka neden alet kullanma eğer öndeki elleriyle primat alet kullanırsa zaten arka ayakları üzerinde yükselmek zorunda. Evrimsel süreçte alet kullanan beyni büyüyen primat iki ayak üzerinde durmaya meyilli olandı ve daha akıllı daha avantajlı bu canlı kendi özelliklerini taşıyan genleri sonraki nesillere bıraktı.
En temel iki neden budur.

SAPERE AUDE!
"Cehennemliklerin en hafifi azaplısı ayaklarına ateşten iki nalın giydirilmiş olan kimsedir. Bu nalınlar o kimsenin beynini tıpkı bir kazan gibi kaynatırlar. Kulakları kor, azı dişleri kor ve kirpikleri yalazdır. Karın boşluğundaki iç organları eriyip ayaklarından akar. Bu kişi en hafif azaplı cehennemliklerden biri olduğu halde en ağır cehennem azabını çekenlerden biri olduğunu zanneder." (Müttefekün Aleyh)
"Onların derileri pişip yandıkça azabı duymaları için onlara yeni cilt giydiririz." (Nisa; 56) Hasan-ı Basri şöyle demiştir: "Onların derileri günde yetmiş bin kere yanar ve yenilenir."
Hz. Peygamber (S.A.V) şöyle buyurmuştur: "Cehennem ehlinin alt çeneleri göğüsleri üzerine iner, üst çeneleri de alınlarına kadar çıkar. Bundan sonra sırıtan bir kelle halinde kalırlar." (Tirmizi)

Allah işkence edenlerin en hayırlısıdır.
http://kloroben.blogspot.com/

http://blog.radikal.com.tr/Bloglar/malumat-i-siddik
Alt 28-03-2012, 01:54
Üye

yucemanitu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yararı olmayacağını biliyorum, derken ne kadar da haklıymışım:
Sayın Yucemanitu;

Masal gibi dik yürümeyi anlatıyorsunuz. Bende cevabını tam almadığımı söylüyorum. Dik yürümeyi bilimsel olarak nasıl olduğunu soruyorum. Maymunlar hayatta kalabilmek için dik yürümeyi gen olarak diğer bireyler aktarmış gibi masal inandırıcı değil. Şuan aile bireylerinde baskın olarak bu özellikleri görmeliyiz. Ama kromozonlar o kadar basit bir şekilde sen dik yürüdüğün için diğer bireyleri de dik yürüteyim demez. Bunun yanında dik yürümeyi başlatan iskelet ve organ yapıları nelerdir? Senin gibi basit masalları inanmadığım için bilimsel olarak bu konuları öğrenmek istiyorum.

Maymun dediğimizde sinirleniyorsunuz. Ama şuan ki maymun türlerine baktığımızda hayatta kalma şansları daha yüksek bulunmaktadır..Nedeni ise maymun doğal ortamında mutlu iken neden kendini değiştirmek istesin.

Cevabını bugün itibari ile bir kez daha soruyorum. Sonra ben sizin evrimin dik yürümesini anlatacağım..

Saygılarımla

EVRiM HAYALGüCüDüR?...
Alt 28-03-2012, 01:58
taylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
taylan taylan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Nolur şu başlığı biri kilitlesin yahu. Durmuyor çünkü. Sürekli başa sarıyor. Moderatörler greve mi çıktınız nedir?????

http://evrimteorisi.org
Hayat Değişimdir...
Alt 28-03-2012, 02:54
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Nasil kitlendigini bilsem ben yapacagim.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 28-03-2012, 03:05
Cumayagittimgelicem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cumayagittimgelicem Cumayagittimgelicem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

metee´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın Yucemanitu;

Masal gibi dik yürümeyi anlatıyorsunuz. Bende cevabını tam almadığımı söylüyorum. Dik yürümeyi bilimsel olarak nasıl olduğunu soruyorum. Maymunlar hayatta kalabilmek için dik yürümeyi gen olarak diğer bireyler aktarmış gibi masal inandırıcı değil. Şuan aile bireylerinde baskın olarak bu özellikleri görmeliyiz. Ama kromozonlar o kadar basit bir şekilde sen dik yürüdüğün için diğer bireyleri de dik yürüteyim demez. Bunun yanında dik yürümeyi başlatan iskelet ve organ yapıları nelerdir? Senin gibi basit masalları inanmadığım için bilimsel olarak bu konuları öğrenmek istiyorum.

Maymun dediğimizde sinirleniyorsunuz. Ama şuan ki maymun türlerine baktığımızda hayatta kalma şansları daha yüksek bulunmaktadır..Nedeni ise maymun doğal ortamında mutlu iken neden kendini değiştirmek istesin.

Cevabını bugün itibari ile bir kez daha soruyorum. Sonra ben sizin evrimin dik yürümesini anlatacağım..

Saygılarımla
saydığımız sebeplerden sonra hala nasıl saçma sapan bir şekilde doğal ortamında mutlu iken diyebiliyorsun.

aynı şeyi sudan karaya şeklinde saçmalayarak soruyordun üst üste. cevap gelince ondan vazgeçtin şimdi bu soruyu cevaplarını bildiğin halde durmadan soracaksın sıkılana kadar sanırsam. evet metee, herkez çok mutlu, rekabet 0, el bebek gül bebek ana bacı abla kardeş yaşıyomuş bütün canlılar, salaklar niye değişim geçirmek istesin ki, zaten "istemek" fiilide çok muhteşem süper harika fevkalede olağanüstü mantıklı, o yüzden sürekli başka başka konular içinde kullanıp süslüyorsun sorularını.

"ben hala evrimden önce evren nasıl bir zaman içerisindeydi" sorunu çözmeye çalışıyorum. fevkalede olağanüstü muhteşem bir soru, teşekkürler.
Alt 28-03-2012, 03:08
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Kimsenin bu sacmaliga artik tahammulu kalmadi. basligi sihhi nedenlerden dolayi kitliyorum

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Konu Kapatılmıştır

Önerilen Siteler

Etiket
adem, domuz, havva, rdawkins, ruh