Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 09-07-2010, 18:02
axzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
axzel axzel isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Wink Mirac Mucizesi

Mirac, merdiven, yukarı çıkmak, yükselmek demektir. Recep ayının 27nci gecesi peygamberimizin mekke den önce kudüs e sonra ise göğe yükseltilerek, ara gök seviyelerini geçip arş-ı alaya çıkarılması ve orada bizzat "Allah ın cemali" ile sohbet etmesi ve bu sırada meydana gelen olayları kapsar.

Bazı müslüman kimseler, ise, “Miracı kabul etmek, Allah’a mekan ittihaz etmek olur” diyerek Miracı inkar etmişlermiş. yani işbudur ki ha o müslümanlar ha da ateistler aynı. anlayamadığını inkar et, yolundaki kimseler.

burak: mirac da mekke den kudus e ve sonrasında peygamberimizin bindiği araç. bu bir cihaz olup, peygamberimiz buna binince etrafı kapanıyordu. yani içine bindi. bir roket gibi, uçak gibi, bir cihazdır.

ilerleyen süreçde göğe yükselen peygamberimiz, burada yine sidretül münteha yı gördü.

ha not: göğe yükselirken ve ilerlerken peygamberimiz aktarmalı gitmişdir. yani çeşitli araçlara binmişdir. en son bindiği araç "refref" dir.,

sidretül münteha: sınır ağacı. kurandan başka kaynaklarda hayat ağacı, bilme ağacı gibi nitelendirilmiş bir devasa ağaç. mahiyeti tam olarak bilinmior. bildiklerim cennetin kapısında olması, sanırsam devasa olması. ayrıca meyvaları yenmesi durumunda ölümsüzlük kazanılması olabilir. buda bir ihtimal dna kodlarımızdaki zaman sayaçlarını sıfırlama ile oluyor.

kuranda diorki:
sidretül müntehayı gördü, kaplayan o nu kaplıyordu.

ee tabiiki ne kaplıordu diceksiniz, bunu diyen peygamberimiz zamanındaki müslüman kardeşlerimizde hemen hazır muhammed burdayken soralım demişler: ne kaplıyodu? diye. cevap: "altından bir pervanenin o nu kapladığını gördüm." buna açıklama getirmek zor. yine allah en doğrusunu bilir: altın önemli bir element. elektriksel iletkenlik, oksijen ile birleşmeme. kolay işlenebilmesi benim bildiklerim. kaplamak burdan ne çıkab ilir ki ? o_0.
koruma amaçlımı acaba. yani ağacı korumak için altın kaplı bir örtü ile korumaya almak. gibi gibi.

yorumsal:

mirac gecesi peygamberimiz göksel bir yolculuk yapışdır. uzaya çıkmışdır. dünya gezegenimizden çıkıp, çok uzaklara gitmişdir, ve ilerlere gitmişdir.

şimdi şöyle diceksiniz mi ? (ateist olarakdan yani):

- yaa ne sacma şey insan uzayamı çıkabilir.

- ehh inanım bari, uzaya hee yaw hadi çıkdı diyelim, o kadar uzağa git gel, yani hesaplıorum, baya bi hızlı olması lazım, bence atıordur, çünkü o kadar uzağa yani ferrari ile gitse nerden baksak 17 saat çekerki gece yetmez, yok yok...

- bunu da muhammed uydurmuşdur. biz o kadar uzağa gidemiozya, gittim gördüm demeye getirio, hem nasıl ya, abd bile 100 milyar dolardan fazla para harcadıda öyle bir geceyi bırak, 3-5 senede anca ay a gitti, ee muhammed nası gitti 3 kuruş ödemeden abd yi solladı. abi akıl var finans var olmaz yetmez parası bilem yetmez

- gittide nerden bilcez bizi de götürmesi lazımdı. bence gitmedi atıo, hem 3.kat gökten sora 4ncü varmı ki. gitmemişdir. hem yaw biz 21 yy da istanbuldan konyaya 8-9 saatte gidiozda o nası o kadar mesafeyi 12 saatte gidio, yok yaw, bende akşam floridaya gittim geldim, inandınız dimi. florida kaç saat çekiyodu yaw cevahirrrr ?

- şimdi kuran yine saçmalamış.. bilimsel olarak imkansız bir şey bu. gitmek gelmek, atmosfere çıkmak. ben bunu tartamıorsam, olmamışdır. bu bence neyşınıl geoprahicde bilimsel bir rapor olarak yayınlanmadıkça inanmam.

-..........

------------------------------

kısaca şu: insan inkar etmek isterse, kaşının üstünde gösün var der, inkar eder.

haklıyım bence..

esselam herkese...
Alt 10-07-2010, 11:22
YasasinBilim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
YasasinBilim YasasinBilim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sevgili axzel;

madem bilim-kurgu'ya dalışa geçtiniz, ben de dalayım biraz.

Mitolojide, şu anki mescid-i aksa'nın bulunduğu yerde insanların tanrılarla görüştüklerinden, tanrıların buraya gökten gelip ve gittiklerinden bahsedilir.

UFO'cular, Mescid-i Aksa'nın bulunduğu yerde, dünya dışı varlıkların bir üssü olduğunu da söylerler.

Şimdi gelelim gerçeklere:

1) Işık hızı yaklaşık 300,000 km/sn dir. Hiç bir madde bu hızı aşamaz (En azından şimdilik).

2) Diyelim ki muhammed bu hıza ulaştı ve tanrıyla görüştü. Yolculuk bir gün sürdüğüne göre daha samanyolu galaksisini bile geçememiş demektir. O halde tanrı yakınlarda bir yerde.

3) Milyonlarca ışık yılı uzaklıktaki galaksilerin varlığı ispatlanmışken, tanrının 300,000 km'lik (0.0027 ışık yılı) mesafede bulunuyor olması (burnumuzun dibinde yani) çok saçma değil mi? Sen koca evreni yarat sonra gel içinde yaşa.

Miraç hadisesi, muhammedin diğer efsanelerden duyup uydurduğu ve kendisine de bir rol vererek kuran'a soktuğu bir yalandır.

Bu yalanın bir de fantazi kısmı vardır. Namazın 5 rekâta sabitlenmesi mirac hadisesi neticesinde olmuştur. Bunu olayı merak edenler araştırsınlar, tam bir komedi (yolculuk sırasında diğer peygamberlerle karşılaşma, tanrıyla pazarlık, avanak avni davranışları vs) olduğunu göreceklerdir.

saygılar...
Alt 11-07-2010, 23:32
uyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
uyar uyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

şimdi şöyle diceksiniz mi ? (ateist olarakdan yani):
bence sen de bunu soruyorsun... kaş üstünde göz olmaz ne de olsa!!!

kuranı okuyun cunku okudukca allahin olmadigini daha iyi anlayacaksiniz .......
Alt 11-07-2010, 23:56
yucemanitu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
yucemanitu yucemanitu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

"Sonra bana, her günde elli vakit olmak üzere namaz farz kılındı. Oradan geri döndüm. Hz. Musa aleyhisselam`a uğradım. Bana: "Ne ile emrolundun?" dedi. "Gece ve gündüzde elli vakit namazla!" dedim. "Ümmetin, her gün elli vakit namaza muktedir olamaz. Vallahi ben, senden önce insanları tecrübe ettim. Beni İsrail`e muamelelerin en şiddetlisini uyguladım (muvaffak olamadım). Sen çabuk Rabbine dön, bunda ümmetine hafifletme talep et!" dedi. Ben de hemen döndüm (hafifletme istedim, Rabbim) benden on vakit namaz indirdi. Musa aleyhisselam`a tekrar uğradım. Yine: "Ne ile emrolundum ?" dedi. "Benden on vakit namazı kaldırdı!" dedim. "Rabbine dön! Ümmetin için daha da azaltmasını iste!" dedi. Ben döndüm. Rabbim benden on vakit daha kaldırdı. Dönüşte yine Musa aleyhisselam`a uğradım. Aynı şeyi söyledi. Ben, beş vakitle emrolunmama kadar bu şekilde Hz. Musa ile Rabbim arasında gidip gelmeye devam ettim. Bu sonuncu defa da Hz. Musa`ya uğradım. Yine: "Ne ile emredildin ?" dedi. "Her gün beş vakit namazla!" dedim. "Senin ümmetin her gün beş vakit namaza da takat getiremez. Rabbine dön, hafifletme talep et!" dedi. "Rabbimden çok istedim. Artık utanıyorum, daha da hafifletmesini isteyemem! Ben beş vakte razıyım. Allah`ın emrine teslim oluyorum!" dedim

KAYNAK

Hikaye oldukça tuhaf her şeye kadir tanrı insanların 50 vakte güç yetiremeyeceğini bilmiyor da Musa'nın pazarlığıyla namaz 5 vakte iniyor. Demek ki Musa Allah'tan daha iyi biliyor.

SAPERE AUDE!
"Cehennemliklerin en hafifi azaplısı ayaklarına ateşten iki nalın giydirilmiş olan kimsedir. Bu nalınlar o kimsenin beynini tıpkı bir kazan gibi kaynatırlar. Kulakları kor, azı dişleri kor ve kirpikleri yalazdır. Karın boşluğundaki iç organları eriyip ayaklarından akar. Bu kişi en hafif azaplı cehennemliklerden biri olduğu halde en ağır cehennem azabını çekenlerden biri olduğunu zanneder." (Müttefekün Aleyh)
"Onların derileri pişip yandıkça azabı duymaları için onlara yeni cilt giydiririz." (Nisa; 56) Hasan-ı Basri şöyle demiştir: "Onların derileri günde yetmiş bin kere yanar ve yenilenir."
Hz. Peygamber (S.A.V) şöyle buyurmuştur: "Cehennem ehlinin alt çeneleri göğüsleri üzerine iner, üst çeneleri de alınlarına kadar çıkar. Bundan sonra sırıtan bir kelle halinde kalırlar." (Tirmizi)

Allah işkence edenlerin en hayırlısıdır.
http://kloroben.blogspot.com/

http://blog.radikal.com.tr/Bloglar/malumat-i-siddik
Alt 12-07-2010, 11:07
AerA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AerA AerA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

sayın axzel ;

Sen ciddi ciddi bu yazdıklarına inanıyor musun?

yani Peter Pan hikayesindede Wendy ve kardeşleri "Var Olmayan Ülke" ye gitmişlerdi ve bir süre kalmışlardı. Daha sonrasında gerçek Dünya'ya döndüklerinde halen yatakları sıcaktı. J.M.Barrie yazmış zamanında. Benzerini Araplarda yazmış Orta Çağ öncesi. Peki neden Peter Pan'a hikaye gözüyle bakarsında Wendy yerine Muhammed gelince inanırsın?

saygılar.

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein
Alt 12-07-2010, 11:24
asa767 asa767 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ciddi ciddi bu konuları konuşup fikir yarıştırabilecek kabiliyette olanınız yokmu? Yoksa yapabildiğiniz kafanızı kuma sokmaktan mı ibaret? Ağız tadıyla fikir alışverişinde bulunmak istiyorum. Yanlış yerde miyim?
Alt 12-07-2010, 11:34
Kıdemli Üye

asa767´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ciddi ciddi bu konuları konuşup fikir yarıştırabilecek kabiliyette olanınız yokmu? Yoksa yapabildiğiniz kafanızı kuma sokmaktan mı ibaret? Ağız tadıyla fikir alışverişinde bulunmak istiyorum. Yanlış yerde miyim?
Sayın asa767 ;

Yer ve zaman seçiminizin yanlışlığını veya doğruluğunu bizler bilemeyiz. Lakin fikir yarışı yapmıyoruz, ciddi ciddi bir konunun konuşulması içinde öncelikle konunun ciddi olması gerekmez mi? Göklere yükselen ve Tanrıdan haberler getirdiği söylenen ve kanıtının yine kendisi olduğu anlatılan gelen fikirler, her şeyden önce, ne kadar ciddi olabilir ki?

2 kere 2 beş eder sayın asa767.
Kanıtı bunu benim söylemiş olmam, demek cidden 2*2' yi 5 mi ettirir.

Saygılar.

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein
Alt 12-07-2010, 11:36
YasasinBilim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
YasasinBilim YasasinBilim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Konu ciddi olmasa da ciddiye alıp hem bilimsel hem de mantıksal açıklamalar yapmıştım. Bu başlıktaki ikinci mesajı okumadınız demek ki.

Eksik olan nedir?

saygılar...
Alt 12-07-2010, 11:45
asa767 asa767 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yokluğa imkan verip inançsız kalmak yerine. Varlığa göz ile bakıp delile sarılmak. Sizin yapamadığınız. Elimde elmas kıymetinde gerçekler var ama siz bakmasını beceremeyince ziyan olacaklar. Bahse açılmış şu konu da aklınıza sığışmayan ne varsa tek tek irdeleyelim.
Alt 12-07-2010, 11:55
Kıdemli Üye

Yokluğa imkan verip inançsız kalmak yerine. Varlığa göz ile bakıp delile sarılmak. Sizin yapamadığınız. Elimde elmas kıymetinde gerçekler var ama siz bakmasını beceremeyince ziyan olacaklar. Bahse açılmış şu konu da aklınıza sığışmayan ne varsa tek tek irdeleyelim.
İnanç kime ne kazandırmış sayın asa767. Arabın birine peygamber sıfatı haricinde?

Elinizdeki elmas kıymetinde deliller nedir acaba? Orta Çağın yazıtlarımı?
Farklı bir şeyse irdeleyelim, amaç irdelemek zaten.Gözü kapatıp, "Evet bu doğrudur" demek doğrumudur sayın asa767?

Önerilen Siteler