Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 24-08-2011, 08:22
yasasincehennem yasasincehennem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

insan alemi yaradıla ne kadar zaman oldugunu bilmiyorsunuz bile ilk insan yaradılmadan öncereli cinler yaradılmıstı bu bir ikincisi dünyanın yaradılması bingbeng taplaması yani günesten kopma bir parca olarak yaradıkmıs olması 3. dünyanın soguma evresi 4. tüm blim adamları bingbeng patlamasını kalul ediyorlar ispatıda eyer diyorlar bir patlama olmussa evrende radyasyon kalıntıları olmalıdır ve arastırmada olduguda ispatlandı siz hala bunu bilmiyorsunuzki

işte bende bundan diyorumki YAŞASIN CEHENMEN iyiki varsın http://www.er-rufai.net
Alt 24-08-2011, 08:29
Üye

Bu 3 ayet kendi aralarında çelişmektedir
.

En’âm 163’te Muhammed’e “Müslümanların (el muslimîne) ilkiyim” demesi söyleniyor.

Âli İmrân 67’de ise İbrahim’in Müslüman (müslimen) olduğu söyleniyor. İbrahim hem Muhammedden, hem de Musa’dan önce yaşamıştır.

A’râf 143’te Musa, müminlerin ilki olduğunu söylüyor. Bu Musa’nın kendi iddiasıdır ve doğru değildir dersek, Musa’nın doğru söylemediği sonucu çıkar ki bu daha beter bir çelişkidir.
bunu sizin celişki dediginiz ayet bunun neresi çelişki
ilk müslimanın kim oldugunu da bilmiyorsanız sizle ben ne konuyayımki insan olarak ilk kim yaradıldı Adem as. peki ilk müsliman kim olur bu durumda siz karar verin dicem ama kararda veremezsiniz bari söyleyimde ögrenin adem as. oluyor

işte bende bundan diyorumki YAŞASIN CEHENMEN iyiki varsın http://www.er-rufai.net
Alt 24-08-2011, 08:33
Lev Trocki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Lev Trocki Lev Trocki isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yaşasın Cehennem

galiba uykunu iyi alamamışsın; fikirlerini bir düzen ve nizam içerisinde yazmıyorsun. Ayrıca bir fikirden alıntı yapıp diğer fikirleri de görmezden gelmen gayet ilginç. Şöyle ki big bang i kabul edip soğuma evresini yazıyorsun; buna karşın 6 gün hesabını gözden kaçırıyorsun. Yıldızların süs, ayın ise lamba görevini gördüğünü iddia eden bir kitaptan bahsediyoruz, bilmiyorum bu görüşün kaynağı ile big bang teorisinin fikirsel kaynağını aynı nasıl enfoze etmeye çalışabiliyorsun? Ya da merakım benim bu moda gelmem için beynimin ne kadar oksijensiz kalması gerekiyor, beyin ölümü gerçekleşse kalp ile bu seviyede düşünebilirmiyim acaba?
Alt 24-08-2011, 08:34
Üye

3) Yunus peygamber boş bir alana atıldı mı, atılmadı mı?

Sâffât 145:
Bunun üzerine onu, bitkin (hasta) bir halde boş bir alana (bi el arâi) attık.

Kalem 49:
Şayet Rabbinden ona bir nimet yetişmemiş olsaydı, o mutlaka kınanmış bir hâlde ıssız bir yere (bi el arâi)atılacaktı.

Bu iki ayet birbiriyle net olarak çelişir. Hangisine inanmak lazım?
celişki diye sordugunuz ayete bakın ya güldürmeyin beni ya yunus a.s kıssasını bilmediniz belli önce oku okuyun derim sonra yorum yapın

Alt 24-08-2011, 08:36
Estiva Estiva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

yasasincehennem´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
insan alemi yaradıla ne kadar zaman oldugunu bilmiyorsunuz bile ilk insan yaradılmadan öncereli cinler yaradılmıstı bu bir ikincisi dünyanın yaradılması bingbeng taplaması yani günesten kopma bir parca olarak yaradıkmıs olması 3. dünyanın soguma evresi 4. tüm blim adamları bingbeng patlamasını kalul ediyorlar ispatıda eyer diyorlar bir patlama olmussa evrende radyasyon kalıntıları olmalıdır ve arastırmada olduguda ispatlandı siz hala bunu bilmiyorsunuzki
Evet, hiçbir şey bilmiyoruz hocam. Siz şimdi sakin olun, ben ambulans çağırıyorum. Yaşasın cehennem, ateistler cayır cayır yanacak, hocam. Siz sakin olun, herşey yoluna girecek, olur bazen böyle.

Bir yaratıcı arayan insanoğlunun bulabildiği tek şey kendi sözleridir.
Alt 24-08-2011, 08:58
ereninthenature - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ereninthenature ereninthenature isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

yasasincehennem´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben ilk defa duydum Big Beng'i yeniliyor mu,tadi nasil?

Sen 6 evreye cumartesi, pazartesi diye isim verir misin?

Science is not only compatible with spirituality; it is a profound source of spirituality.
-Carl Sagan

All ideology is toxic because ideology is a kind of insult to the gift of human free thinking.
-Terence McKenna
Alt 24-08-2011, 08:59
Üye

4) Kaç tane melek Meryem ile konuşuyordu?
Sadece bir tane mi yoksa birden fazla mı?

Meryem 17:
Meryem, onlarla kendi arasına bir perde çekmişti. Derken, biz ona ruhumuzu (rûha-nâ) gönderdik de o, kendisine tastamam bir insan şeklinde göründü.

Meryem 21:
(Ruh'ûl Kudüs): “İşte böyle” dedi. Senin Rabbin: “O, Bana kolaydır ve onu, insanlara bir âyet (mucize) ve Bizden bir rahmet kılacağız.” buyurdu. Ve emir kaza edilmiştir (yerine getirilmiştir).

Âli İmrân 42:
Ve melekler (el melâiketu) şöyle demişlerdi: "Ey Meryem muhakkak ki Allah, seni seçti ve tertemiz yarattı ve seni âlemlerin kadınları üzerine üstün kıldı."

Âli İmrân 45:
Melekler (el melâiketu) şöyle demişlerdir: "Ey Meryem,! Muhakkak ki Allah, Kendinden bir kelime ile seni müjdeliyor. Onun ismi "Mesih, Meryem oğlu Îsâ'dır. Dünyada ve ahirette şereflidir ve mukarrebinlerdendir."

Meryem 17 ve 21. ayetlerde Cebrail Meryem’le konuşmuştur denirken, Âli İmrân 42 ve 45. ayetlerde birden fazla melek Meryem’le konuşmuştur deniliyor.

Burada bir çelişki olduğu açıktır. Durumu kurtarmak için Meryem’le birden fazla kez görüşme olmuş denilebilir. Birinde sadece Cebrail konuşmuş, diğerlerinde melekler konuşmuştur denilebilir. Ama bu durum, İncil’deki anlatımlara da aykırıdır (İslamın ortaya çıkışından önce, 325 yılında tek bir kitap haline getirilen İncil, bugünkü İncil’le aynıdır).

buyrun çekişki dye verdiginiz ayet el melâiketu bunu tek süpheniz cogul kullanılmıs yani deyilmi peki bir soruda benden kurunı kerimde allahu teala bazen ben doğmadım doğrulmadım derken bazı yerlerde biz diye hitap ediyor bunu hiç görmediz demekki simdide dersinizki birden fazla allah mı var hz.meryemle tek mekel konusmustur oda cebrail a.sdır başkası yoktur (İslamın ortaya çıkışından önce, 325 yılında tek bir kitap haline getirilen İncil, bugünkü İncil’le aynıdır sözüne katılmıyorum ben eyer öyle olsandı dört tane incil simki olmazdı her biri diyerinden farlı halde bu su anlama gelmez incili kabul etmiyormusun incile inanırım ama bu günki deyil isa a.s ma indirlen incile onu bana getir öper basıma koyarım ha bu arada merak etmeyin anbulansa gerek yoktur ben gayet sakimim bilesin

Alt 24-08-2011, 09:10
Üye

5) İçki Allah'ın bir nimeti olarak sadece iyi midir, hem iyi hem kötü müdür, yoksa sadece kötü müdür?

Nahl 67:
Hurma ve üzümden, şeker (hurma şerbeti, üzüm suyu, şıra) ve güzel bir rızık edinirsiniz. Muhakkak ki bunda, akıl eden bir kavim için elbette bir âyet vardır.

Bakara 219:
Sana şaraptan ve kumardan soruyorlar. De ki: “O ikisinde de hem büyük günah hem de insanlar için faydalar (ve menâfiu)vardır. (Fakat) onların günahları, faydalarından daha büyüktür.” Ve sana (Allah için) neyi infâk edeceklerini (vereceklerini) soruyorlar. De ki: “Afv ettiklerinizi (vazgeçtiklerinizi, ihtiyaç fazlasını) (infâk edin).” Allah, âyetleri size işte böyle açıklıyor. Umulur ki böylece siz tefekkür edersiniz (bunlardaki hikmetleri düşünürsünüz).

Mâide 90:
Ey inananlar, şarap, kumar, tapınmak için dikilmiş olan taşlar, fal için kullanılan oklar, ancak Şeytan'ın işlerindendir ve birer pisliktir bunlar. Bunlardan kaçının da muradına erenlerden olun.

Mâide 91:
Oysa ki şeytan, şarap ve kumar ile aranıza düşmanlık ve kin sokmak ve, sizi Allah'ı zikretmekten ve namaz kılmaktan alıkoymak ister. Siz artık (bunlara) son verdiniz mi?

Hadisler incelendiğinde, islamın ilk yıllarında şarabın günah olmadığı, sonradan yasaklandığı bilgisi edinilir. Bu ayetlerdeki çelişkiler de bundan doğmuştur. Muhammed, zaman içinde kesin kararını vermiştir.

burda su vardırki cehaliye döneminde evet sarap icilmistir dogru peki kız cocukalrınında diri diri gömüldügünüde biliyormusunuz o zamanlarda şimdi gelelim meseleye kuranı kerim ayet ayet indirildi ilk gelen ayet neydi igra oku igra oku igra oku peygamber s.v.s me deniyor devamında seni yaradan rabbinin adıyla oku yani sarabın yasaklanması sonradır

Alt 24-08-2011, 09:18
Üye

6) "Allah her şeyi bilir, gaybı bilen yalnızca Allah'tır" ayetlerine rağmen Allah, bir müslümanın kaç düşmana bedel olduğuna ancak savaştan sonra karar verebiliyor.

Enfâl 65:
Ey Peygamber! Mü’minleri savaşa teşvik et. Eğer içinizde sabırlı yirmi kişi bulunursa, iki yüz kişiye galip gelirler. Eğer içinizde (sabırlı) yüz kişi bulunursa, inkâr edenlerden bin kişiye galip gelirler. Çünkü onlar anlamayan bir kavimdir.

Enfâl 66:
Şimdi ise, Allah yükünüzü hafifletti ve sizde muhakkak bir zaaf olduğunu bildi. Eğer içinizde sabırlı yüz kişi olursa iki yüz kişiye galip gelirler. Eğer içinizde (sabırlı) bin kişi olursa, Allah’ın izniyle iki bin kişiye galip gelirler. Allah, sabredenlerle beraberdir.

Peş peşe gelmiş olan bu iki ayet arasındaki çelişki çok dikkat çekicidir. Bu sözleri söyleyen Cebrail de olsa (ki Allah’ın sözünü doğrudan iletir, yorum katmaz) savaştan önceki öngörünün tutmadığı gerçeği değişmiyor. Savaş kaybedilince, bir sonraki ayette düzeltme yoluna gidiliyor. Bu ayetler, hadislerdeki anlatımlarla da birleştirilince, Muhammed’in sıkışınca nasıl her yolu denediği ortaya çıkıyor.
kırmızı olarak isaretlediğim yere dikkat zaaf diyor zaat nedir zayıflıktır sonra her iki ayette savastan önce ve sonra diye bir sey gecmiyor nerden cıkrdınız bunu anlamadım

Alt 24-08-2011, 09:25
Üye

burda sunu görüyorum ben işiniz alay etmek yani sizinkisi üzüm yemek deyil bağcıyı döğmek neyse benim burda yapmak istedim birseyleri paylaşmak yalnışları düzeltmek ne ben nede bir baskası sizleri zorla islama sokamaz zaten buda islamda yoktur sadece şu vardır dinde birine gel kardeşim islama geç dersin buda 3 kere söyleme hakkın vardır adamda derseki ben hayır geçmiyorum benim ona bir daha söyleme hakkım yoktur bilesiniz dinde zorlama olmaz olmamıştırda

Önerilen Siteler