Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Felsefe > Etik, Estetik, Sanat, Politika, Bilim & Eğitim > Psikoloji

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 01-10-2021, 21:04
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bacon´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İnsanların yaşama haklarını ihlal eden, ölümlerden 1. derece sorumlu devlet görevlisi suçlusunu kovuşturmuyorsa; o ülkenin meşruluğundan söz edilemez.
Devletin ya da ülkenin meşruiyeti sanırım yöneten ve yönetimin meşruiyeti olmalı.. İlginçtir yasama yürütme işlevini yerine getirmiyorsa yani onu düşünüyor ve gözlemliyorsak bu konuda yaslarınız ne diyor ve kim-ler görevli?
Beki de hakim ve savcıları göreve çağırmalısınız, belki de halkı..

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.
Alt 02-10-2021, 00:01
Üye

Ben bu ülkenin bürokrasi ve hukuksuzluk cehenneminden bahsediyorum. Burası isterse karayip adası olsun. Bu yönetimle, bu bürokrasi, hukuksuzluk ve polis devletliği ile burası cehennemdir. Ve orada yaşamak zorunda kalanlar işkence altında bir yaşam sürüyordur.
Söylenenlere yanlış demedim

Yaşamını sınırlayan şeyleri, suçları, bir ülkenin, yönetimin üzerine atmayı bırak
ya da realitenin doğasıyla savaşmayı
Olan, real, dünya bu... Burada bir yanlış yok çünkü gerçeğin doğası bu...
Ölüp gidiyoruz
Özgürlük yerindeyse tutsak değilsek sorun yok

Ayrıca bunu yazdım
https://turandursun.com/forumlar/sho...5&postcount=66

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.
Alt 02-10-2021, 14:57
Pasteur Pasteur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

tutsak değilsek sorun yok

İnsan onuruna yaraşır sağlıklı bir yaşama sahip değilsek, tutsak olmadığımızı nasıl iddia edebilirsin?
Sonuçta bazı mahkumlar bile hafta sonları çıkıp evine bile gidebiliyor , ev hapsi de var yani. Sen de haftada iki kere dışarı çıkıp, bir banka otursan simit yesen, evden dışarı çıkamıyorsan bir çeşit mahkum sayılırsın.

Bu ülkenin her alanda uluslararası endekslerdeki sıralaması belli iken(dipde/sonlarda), boş yapıyorsun. Gerçek verisel, tespitsel, sayıları sen bizdeki istatistik kurumumu sandın? Kafana göre istediğin sonucu göstertebilesin sandın. Heh sende işte aynı sözde istatistik kurumu, enflasyon belirleyen kurum gibisin. Elin belçikalı altı kuru manyağından yola çıkarak enflasyon belirlemişsin.

Körle yatan şaşı kalkar, seni aslında kınamamak lazım. Suçu oraya atmayı bırakmış. Bu zırvayı nerenden uydurdu hem?
Bu ülke Fransız idare hukukunu iltibas yolu ile bünyesinde tatbik etmiştir. İdareler eylem ve işlemlerinde kusursuz sorumludurlar. Şimdi dön anayasanı, AİHS' ni v.b. bir sürü sözleşmeyi otur baştan oku. Diyeceğim ama sende okuduğunu anlama sorunu var. Bak orada bir hakim, av. haberi koyduk boşuna koymadık. Bu şahıslar ve senin gibiler bu toplumda olduğundan bu ülkeyi sizin gibiler yönettiğinden(seçtiğinden) böyle zaten. Benim gibi objektif bütünü düşünürler azınlık. Velihasıl...
Alt 02-10-2021, 20:25
Üye

İnsan onuruna yaraşır sağlıklı bir yaşama sahip değilsek, tutsak olmadığımızı nasıl iddia edebilirsin?
İnsan onuru çok geniş bir kavram, insan çok geniş bir kavram..

Elin belçikalı altı kuru manyağından yola çıkarak enflasyon belirlemişsin.
Herşeyi yanlış anladığın gibi bunu da yanlış anlamışsın...

Bu ülke Fransız idare hukukunu iltibas yolu ile bünyesinde tatbik etmiştir. İdareler eylem ve işlemlerinde kusursuz sorumludurlar.
Şimdi bununla ilgili yorumlarımı yazdım. Tane tane okumalısın..

Bu şahıslar ve senin gibiler bu toplumda olduğundan bu ülkeyi sizin gibiler yönettiğinden(seçtiğinden) böyle zaten.
Benim gibiler bir şeyi yönetmiyor.

Alt 03-10-2021, 16:31
Pasteur Pasteur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

İnsan onuru çok geniş bir kavram, insan çok geniş bir kavram..

Yok o kadar da geniş değil.
Temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak gelir insan onurunu ayaklar altına alır. E Türkiye' de "
tespitine göre bir 1000 TL emekli aylık bağlama oranı bile, insan onurunu aşağılama ve gaspdır.

Sosyal devlet ilkesi ile bağdaşmamaktadır. Sözleşmeyi bütün kurumlar ihlal etmektedir. Aldığı her krş vergi haksız kazançtır. Önce sosyal devlet ilkesi, sonra ortada bir kasa fazlası oluşursa oraya buraya para harcanabilir. Vatandaş normal gıdasını bile alamıyorken bir ülkede inşaatlar, yollar, yapılabiliyor, personeller istihdam edilebiliyorsa, kamuya lüks araçlar tahsis ediliyorsa, kanun önünde eşitliği bırak kamu kişileri kutsanmış, örtülü cezasızlık, dokunulmazlık garantisi verilmişse, o ülkenin idaresinin meşruluğu dediğim gibi tartışmalıdır.

Bence sen tane tane okumalısın. Kendini, düşüncelerini, duruşunu gözden geçirmelisin.
Alt 03-10-2021, 22:06
Üye

Yok o kadar da geniş değil.
Temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak gelir insan onurunu ayaklar altına alır. E Türkiye' de "

tespitine göre bir 1000 TL emekli aylık bağlama oranı bile, insan onurunu aşağılama ve gaspdır.

Sosyal devlet ilkesi ile bağdaşmamaktadır. Sözleşmeyi bütün kurumlar ihlal etmektedir. Aldığı her krş vergi haksız kazançtır. Önce sosyal devlet ilkesi, sonra ortada bir kasa fazlası oluşursa oraya buraya para harcanabilir. Vatandaş normal gıdasını bile alamıyorken bir ülkede inşaatlar, yollar, yapılabiliyor, personeller istihdam edilebiliyorsa, kamuya lüks araçlar tahsis ediliyorsa, kanun önünde eşitliği bırak kamu kişileri kutsanmış, örtülü cezasızlık, dokunulmazlık garantisi verilmişse, o ülkenin idaresinin meşruluğu dediğim gibi tartışmalıdır.

Bence sen tane tane okumalısın. Kendini, düşüncelerini, duruşunu gözden geçirmelisin.
Yaa arkadaş! bak !

Yöneten/yönetim meşru değil ya da yasama yürütme vb organı işlevini yerine getirmiyor vb diyorsak denetimden yine yargı ve ilgili kurumlar ve ya da son çare halk sorumlu. Yargı da işlevini yerine getirmiyorsa o halde halk işlevini yerine getirmiyor. Bunları bir kaç cümleyle geride yorumladım.
Halkı göreve çağırmalısın bu kısır döngü eğer demokratik toplumsa. Tersi darbe ya da ihtilal arayışı tartışması ki aslında halkı göreve çağırma da kısmi/zımni- bi nebze zaten onu kapsıyor. (Örn istifaya davet demokratik hak yürüyüş vb ler) Ben denenin tersini tartışmadım.

Yazdıkların benim iletişimimle ya da yazdıklarımla değil de kendi kafanda kurduğun sesler var ve yanlış anlamalara dayalı direkt onlarla ilgi ve iletişim kuruyormuş gibi...

Konu "ictenlik" tarafından (03-10-2021 Saat 23:04 ) değiştirilmiştir.

Önerilen Siteler