Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Turan Dursun Sitesi Topluluğu > Öneri, Düşünce & Eleştirileriniz

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 11-11-2017, 21:07
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart Bu forum özgür forum

Merhaba.

Ateist platformlarına yeni katılıyorum.

Yıllardır siteleri ve Facebook sayfalarını okudum durdum.

X sitede Alevi-Yahudi benzerliği yaptığım için Alevi düşmanı ve ırkçı ilan edildim, Kemalizm hakkında açtığım konu yüzünden düşman ilan edildim ve atıldım.

Bu forum daha özgür, istediğim soruları yazabiliyorum.

Ateist forumlar olabildiğince özgür düşünceye açık olmalılar, sonuçta prangaları kırıyoruz. Prangalar kırıldığında binlerce soru ve merak doğuyor kafamızda.

Bazı siteler tamamen belirli bir mezhep üzerine hakaret algısıyla ve belirli bir ırk, siyasi çizgi üzerine idame ediliyor.

Din ve devlet konularını daha özgür yazabilmeliyiz, bu forumda bu özgürlük var bu yüzden forum yönetimini ve katılımcıları sağladıkları bu ortamdan dolayı tebrik ediyorum.
Alt 11-11-2017, 23:45
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İyi bir site..Geçmişi olan bir site..Umarım bir gün kapanmaz..
Yönetim nerdeyse üyelere hiç karışmaz..Bu yönüyle özgür bir sitedir..
Kendinizi dini veya siyasi konularda ifade edebileceğiniz,Türkçe başka bir site zor bulursunuz..
Alt 12-11-2017, 11:32
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Özgürlük nedir ? Her şeyi yazabilmek, her şeyi her kese söyleyebilmek özgürlük müdür ?
Alt 12-11-2017, 12:47
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kısıt, baskı, mobbing ve yıldırma, düşünüleni yazdırmama, herşeyi yazdırmama, düşündüğünüzü düşündüğüğünüz gibi ifade ettirmeme, yazılanı kalıba sokma ya da yazdırıcıyı yönetme hatta gerekirse terkettirme /usandırma içeren yerlere göre evet
evet bir çok yere göre daha özgür ve açık bir forum deneyimi td forum...
ya da genel olarak üye profili böyle...

işte bu yazma sınırlılığın ölçütü nedir? ya da ifadenin
hakaret midir?
çizgisi nedir? bu uzlaşılmalı sanırım...

ilginç bir yer. ben bir çok yere göre üye profilinden (sevmesem beğenmesem bile hatta) nerdeyse çok çok az rahatsızlık duydum ya da nerdeyse hiç rahatsızlık duymadım.
hatta burda kendi içinde eleştirilen yazarlar ve ters köşe kapışanlar dahil.
güzel yer evet.

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.
Alt 12-11-2017, 22:38
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Milton F.'nin Kapitalizm ve Ozgurluk adli kitabini okudum gecenlerde. Guzel ekonomikpolitik analizler vard..diyor ki: "benim yumruğumu hareket ettirme özgürlüğüm, senin çenenin yakınlığıyla sınırlanmalıdır."
Alt 13-11-2017, 10:35
Üye

Natan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Milton F.'nin Kapitalizm ve Ozgurluk adli kitabini okudum gecenlerde. Guzel ekonomikpolitik analizler vard..diyor ki: "benim yumruğumu hareket ettirme özgürlüğüm, senin çenenin yakınlığıyla sınırlanmalıdır."
Onun yumruğunun özgürlüğü buysa ya başkasının yumruğunun özgürlüğündeki sınır ne. Elini bile kaldırmaya cesaret edemezsin bu özgürlüğü kapitalizm sana tanımaz.
Özgürlük sadece kapitalizm e katkı sunanların
Alt 13-11-2017, 10:51
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

kartopu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Onun yumruğunun özgürlüğü buysa ya başkasının yumruğunun özgürlüğündeki sınır ne. Elini bile kaldırmaya cesaret edemezsin bu özgürlüğü kapitalizm sana tanımaz.
Özgürlük sadece kapitalizm e katkı sunanların

Ya amac zaten kapitalizm sosyalizm degil ki suan. Konu bu degil, niye takiliyorsun?

Ben ornek verdim. Kapitalist bir kaynak olmasi sebebiyle belli ki sen o kitabi okumayacaksin. Iyi ya iste, ben okuyan biri olarak ornek verdim. Farkli cercevelerden bakmak her zaman en azindan dusunsel anlamda birseyler kazandirir, gelistirir.

Fikir iklimi olusturmanin onunde duvar olan sey ideolojilerdir. Ben her kaynagin ele alinmasindan, okunmasindan, uzerinde tartisilmasindan yanayim. Zannediyor musun ki, Kapitalismin savunusunu yapiyorum.

Edit: ki onu da yapabilirim. Fakat olay oyle degil. Sosyalizm/kapitalizm tartismasi degil konu. Yapana da birsey demem.

Esas olan bireyin, aklini dumur edercesine yormasi. Ozgurce ifade edebilmesi. Ne guzel, para verip de karsit gorusun kitaplarini okumayacaksin. Okuyanlar var, gelip paylasiyorlar. Bilgiden kime ne zarar gelir. Selam..

Konu Natan tarafından (13-11-2017 Saat 12:43 ) değiştirilmiştir.
Alt 17-12-2017, 00:42
Leonardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Leonardo Leonardo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Natan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ya amac zaten kapitalizm sosyalizm degil ki suan. Konu bu degil, niye takiliyorsun?

Ben ornek verdim. Kapitalist bir kaynak olmasi sebebiyle belli ki sen o kitabi okumayacaksin. Iyi ya iste, ben okuyan biri olarak ornek verdim. Farkli cercevelerden bakmak her zaman en azindan dusunsel anlamda birseyler kazandirir, gelistirir.

Fikir iklimi olusturmanin onunde duvar olan sey ideolojilerdir. Ben her kaynagin ele alinmasindan, okunmasindan, uzerinde tartisilmasindan yanayim. Zannediyor musun ki, Kapitalismin savunusunu yapiyorum.

Edit: ki onu da yapabilirim. Fakat olay oyle degil. Sosyalizm/kapitalizm tartismasi degil konu. Yapana da birsey demem.

Esas olan bireyin, aklini dumur edercesine yormasi. Ozgurce ifade edebilmesi. Ne guzel, para verip de karsit gorusun kitaplarini okumayacaksin. Okuyanlar var, gelip paylasiyorlar. Bilgiden kime ne zarar gelir. Selam..

- Öncelikle Merhabalar,

Bu Natan benim geldiğim yerdeki Huuu Nikli şahıs olabilir mi diye düşünmeye başladım.

/Ben ne dediğinizi çok iyi anlıyorum çünkü "Ateist" geçinen bir forumdan Atesit olduğum için (ki kimseye "ben Ateistim" de dememiştim) 3 kere atıldım.

Düşündüğüm gibi, ya da benim geldiğim yer gibi bir yerse maalesef haklısınız.

/Benim de şöyle bir şikayetim var. Daha çok Felsefe / Siyaset ağırlıklı, genel kültürümü arttırabileceğim, biraz da diğer insanlara örnek olabileceğim forumları aradım durdum. Geçmişte Google ve Yahoo gibi arama motorlarında bunlar çıkardı. Şimdilerde ise ya Memurlar.net, Ya da örneğin Gnoxis forumu gibi büyü forumları çıkıyor

Benim forumlarda aktif olma dönemim de aslında en az 10 sene öncesine dayanıyor. 15 Temmuz 2016 sonrası ise bazı bloglarda az da olsa mevcut olmanın iyi olabileceğini düşünmeye başladım. Tabi o da eğer sağlıklı / saygıya dayalı ortamlar bulabilirsem.

Bu benim yeni gelme mesajım olduğu için, dini kimlikler konusunda saplantılı olmadığımı, Laik/seküler bir insan olduğumu, biraz da sol görüşlü olduğumu ifade edebilirim. Trollük, gizli AKP/MHP destekçiliği yapan kişilere kızma ihtimalim var. Ateist Forumdan atılma sebebim de buydu.

Bunun dışında 30'lu yaşlardayım, Ankara'dayım. Herkese selamlar / sevgiler böylelikle
Alt 13-11-2017, 13:11
Üye

Bende kapitalizm de özgürlük sadece Kapitalist sisteme yardım edenlere ait diyorum. Sosyalizmden söz etmedim.
Seni eleştirdiğim zannetme O maksatla yazmadım.

Ben kapitalizm de özgürlüğün sınırlarından söz ediyorum.
O kitabı da okurum niye okumayayım. Ön yargım yok hiç bir kitap a.Ben her kitaba eleştirel ve soru sorarak okurum Buna Sosyalist içerikli kitaplarda dahil.
Alt 31-03-2019, 22:46
Tengrizm Tengrizm isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Bu forum çok kaliteli. Farklı ve fikir düşüncelere saygılı bir forumdur. Bu yüzden bu forumu çok seviyorum.

Önerilen Siteler