Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31-03-2019, 22:52
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Leonardo´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
-Yani ben İslam'ı filan savunmuyorum.
Leonardo´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Siz sadece İslamı çarpıtanların gerçek Müslüman olduğunu ifade ediyorsunuz. BU da yanlış. Biz gerçek Müslümanız. İslamı çarpıtanlar da islamı çarpıtanlardır. İstediğin ayeti getir tartışalım. Bu değişmeyecek.
1-İslam'ı çarpıtma diye bir şey yok..
2-Gerçek İslam ve gerçek Müslüman diyebileceğiniz bir şey de yok..
3-İslam'ı savunmuyorum deyip,sonra gerçek Müslüman olduğunuzu söyleme dalgınlığını/tuhaflığını/saçmalığını izah etmenize gerekte yok..
4-"Kuran asla savaş, ganimet, yağma, kölelik, çok eşlilik, cariyelik emreden bir din değildir." deyip,sonra sizden ayet isteyen birine,''sen getir ayetleri'' deme gibi bir saçmalıkta yok..

Açalım;

1-Yıllardır bu forumda İslam'ı veya Hristiyanlığı çarpıtmıyoruz..Yaptığımız tek şey,inanan insanların neye inandıklarını veya ne yaptıklarını göstermeye çalışmak..Mesela İslam kadını yüceltir diyen bir Müslümana,Kuran'da kadının tek başına şahitliğinin bile kabul edilmediğini işaret ediyoruz,hepsi bu..Bu yöntemimize çarpıtma demek,acziyetin göstergesidir..Çünkü çarpıtma,var olan bir şeyi farklı bir şekilde lanse etmeye çalışmanın adıdır ama biz böyle bir şey yapmıyoruz burada..
2-Gerçek islam hangisi?Sünnilik mi,şiilik mi,mutezile mi,sufilik mi..vb?Hangisi?
Gerçek Müslüman hangisi?Ali'mi,ya da Ali ile savaşan Aişe'mi?Hangisi gerçek Müslüman?
Hem islam,hem de Müslüman konusunda bir mutabakata varılmış değil ki..Bu bakımdan ben gerçek Müslümanım,gerisi sahte Müslüman demek,bilgisizliğin/cehaletin tezahüründen başka bir şey değildir..
3-Sevgili Leonardo;ne olduğunuza karar vermelisiniz..Müslüman mısınız,değil misiniz,anlamıyoruz..Biraz dürüst olmak,net olmak lazım..Kendinize ve bize karşı dürüst olabilir misiniz?Mesele bu..
4-Kuran'ı kendi başınıza açıklamaya çalışmayın..Yapamazsınız bunu..Fıkıh buna müsaade etmez..Tevil etmek için,akla ihtiyacınız var,nakle ihtiyacınız var..Var mı sizde akıl ve nakil?
Madem ayet istiyorsunuz,buyrun o zaman;
Nahl 44-İnsanlara indirdiklerimizi kendilerine açıklaman için ve (ola ki üzerinde) düşünürler diye sana da uyarıcı kitabı indirdik.
Bu ayete göre Kuran'ı kim açıklayabilirmiş?Muhammed..Muhammed nerede?Yok..Nasıl/neyi açıklayacaksınız bana?
Hadi bunu geçtik diyelim..Şu ayeti açıklayın o zaman;
Neml 18-Sonunda bir karınca vadisine geldikleri zaman bir karınca, ey karıncalar dedi, yuvalarınıza girin de Süleyman ve orduları, bilmeden çiğnemesinler sizi.
Bir karınca,EY KARINCALAR demiş..Nasıl oluyor bu

Konumuz şiddetti değil mi?
Muhammed(?) suresinden iki ayet;
Muhammed 4-Savaşta inkar edenlerle karşılaştığınızda boyunlarını vurun; sonunda onlara üstün geldiğinizde onları esir alın
Muhammed 35-Üstün durumda iken gevşeyip barışa çağırmayın.