Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-09-2012, 12:06
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Neva´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sizin sahdamari meselesiyle konuya yaklasmaniz tutarsizdir, zira cizmeye calistiginiz super insan(hic gunah, hata vs. islemeyen vs.) islamiyet boyle birseyi kabul etmez.
İşten atılacağınızı bile bile,patronun gözünün içine baka baka,işyerinde ciddi bir hata işleyebilirmisiniz?
Aynı mantıkla;
İşlediğiniz günah nedeniyle Cehennem'de yanacağınızı bile bile,Allah'ın ve meleklerin şahitliğine rağmen bir günah işleyebilirmisiniz?

YasasinBilim´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
dostum,
islam konusunda neredeyse bir âlim olduğunu biliyorum. tereciye tere satmak gibi olacak ama yine de düşüncelerimi açıklayayım.

bugün hangi müslümana sorsak cennete gitme konusunda endişe taşırlar.
çünkü hepsinin günahları vardır.

islami sitelerde içlerini dökenlerle nerdeyse hergün karşılaşıyorum. onları kınayan olmuyor, onun yerine suçu şeytana atıp, işi vesveye bağlayıp dua tavsiye ediyorlar.

namazda edilen duaların büyük çoğunluğu günahların affı üzerinedir.

hele bir de beraaat kandili gibi tüm günahların affolacağı günlerden birine yetişilebilirse yırtmak mümkündür.

islamdaki ahlaksızlıkların pek çoğunun temelinde aha bu "tevbe" ve "genel af" mekanizması yatar.

gazetelerde okuruz. adam karısını kesiyor, sonra cumaya gidip dua ediyor, sonra polise teslim oluyor.

günahların arada bir resetlenmesi olmasa, müslümanların çoğu günahtan köşe bucak kaçar (kaçmadıklarını, pervasızca günah işlediklerini çevremde görüyorum).

not: kastettiğin, "allah kullarının bu kadar yakınındaysa neden şeytana söz geçiremiyor" ise, haklısın. burda bir mantıksızlık var. ama islamın bütünü arasında devede kulak kadar bile değildir.

saygılar...
Yok be yaşasınbilim kardeş,cahilin önde gideniyim inan
Günah resetleme konusunda geçen gün ülke tv'de bir profesörün konuşmasını dinledim..Aslında bu tür programları izlemem ama profesörün üslubu o kadar hoşuma gitti ki,yaklaşık bir saat izledim programı..
Adam o kadar güzel anlattı ki bu günah mevzusunu,müslüman olsaydım eğer utancımdan yerin dibine girerdim..Mesela diyor ki;
''Senede 364 gün her türlü haltı ye,sonra da bir gün Kabe etrafında dönerek günahların için af dile..Böyle birşey yok..''diyor..
Aynı şekilde ''her türlü katakulliyi yap,her türlü büyük günahı işle;sonra da kadir gecesi affedileceğine inan..''diyor..

Bu konuya şiddetli bir şekilde karşı çıkıyor profesör..Hadisleri yok sayıyor açıkça..Tabi hadisleri yok sayarak tutarsız bir davranış içine giriyor..Günahların affedilmesinin imkansız olduğunun,hiçbir eylemin günahları saf dışı bırakamayacağını söylüyor..Yani,bilindik şeylerin tam tersinden bahsediyor..

İslam'daki günahların affedilmesi mevzusu,müslümanların İslam'a sarılmaları adına çok önemli bir konudur..Böyle birşey olmasaydı,müslümanların hali nice olurdu bilemiyorum..Hristiyanlardaki günah çıkarma mevzusu ile birebir aynı bu mevzu..

kurtulusislamda´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
basmagul her zamanki gibi işkembden sallar durumda,ne hikmetse kötü fiiliyat oldumu en önde müslüman ülkeler yer alıyormuş,puhahahahha
kafadan salla kendi düşüncene yatkın istatistik yapma proğramına hoşgeldiniz,bilindiği gibi fuhuş olaylarının en başında müslüman ülke olan TÜRKİYE;afganistan,pakistan,bae,endonezya yer almaktadırlistenin son sıraları ise ,rusya,abd,taivan,fransa yer almaktadır.
hırsızlık ve gasp sucunda ise yine bildik aşina ülkeler yer almaktadır,bunların en başında müslüman olan ülkeler olan,TÜRKİYE,azerbeycan,pakistan listenin son 3 ismi ise%1 suc oranı ile,abd,ukrayna,cek cumhuriyeti,fransa
dünya basmagul istatistik şirketinden (dbi) alıntıdır.
Dünya'da kadına yönelik şiddet rakamlarını bir araştır bakalım..Nasıl bir sonuçla karşılaşacaksın..
Muhammed dövün demiş,bizim müslümanlar işi abartıp ağız/burun kırıyor,hatta öldürüyor..
Ulan,hani Cennet anaların ayakları altında idi..Hem Cennet için yırtınıyorlar,hem de ayakları altında Cennet olan anaları,ayakları altında eziyorlar..!