Konu: Sohbet
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26-10-2017, 19:27
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yıldıztozu;bu cehalet konusunda söylediklerin tamamen subjektif..Bu konuda yorum yapmanın zor olduğunu söyleyebilirim..Yani okul görmemiş insan mı mutlu,yoksa üniversite mezunu biri mi?Bunu söylemek zor..

Bende subejktif bir yorum yapayım

Bence cahil insanlar daha mutlu..Yukarıdaki videodaki insanlar senden ve benden daha mutlular..Diyorsun ki,farkında değiller..İşte bu..Farkında olmadıkları için mutlular..Hiçbirşey umurlarında olmadıkları için mutlular..Birşeylerin farkında olan birisi,hiçbirşeyin farkında olmayan birisinden daha mutlu olamaz..

Ben ne demek istediğini anlıyorum..Sen matrix'teki kırmızı hapı almanın mutluluk sağladığını düşünüyorsun..Doğru..Gerçeği öğrenmek,insanı mutlu yapar,bende kırmızı hapı alırdım ama bu mutluluk ile hiçbirşeyin farkında olmayan birinin mutluluğu bir ol(a)maz..Bizimki acı bir mutluluk..Zombi olarak yaşayan insanların mutluluğu,saf bir mutluluk..Bir hayvanın mutluluğu..Geyik avlamış bir aslanın mutluluğu..Hepsi bu..

Okumuş insanın mutluluğu acayip bir şey..İnsanı yalnızlaştıran,insanı düşündürten,insanı farklılaştıran bir mutluluk..Bu mutluluk insanı intihara bile götürebilir..Böyle acayip bir şey bu..Matrix'teki Neo,bir bilgisayar programında yaşadığını öğrenince hatırlarsanız kusmuştu..Sonradan ajanlarla anlaşıp mavi hapı almak isteyen Cypher,Neo'nun o kustuğu sahnede delireceğini söylemişti..Gerçek böyledir işte..Öğrendiğinizde sarsılırsınız..Bu kaçınılmaz..Bugün Dünya'da intihar eden insanlar,genelde laik/seküler/ateist insanlar..Niye?