Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 08-12-2017, 22:03
upuaut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
upuaut upuaut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart İtiraf ettiler: İlk kıblemiz Kubbet-üs Sahra'da (Mescid-i Aksa) imiş!

Çok ilginçtir, "Müslümanlar Yahudi kralına mı secde etti?" tartışmasındaki #33. mesajımda (ki bunu 5 yıl önce yazmışım) aslında Cumhuriyetçiler baştan beri Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak görmüşler ama bunu ilan resmiyete dökmek ABD Cumhuriyetçi Başkan Adayı Mitt Romney'e değil, onların arasından sıyrılarak ABD Başkanı olan Donald Trump'a nasip olmuştur.

Buyrun!

upuaut´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar, 30. mesajımdaki bu sabah bir şok daha yedim. Sahuradayken http://www.gazetekeyfi.com sitesindeki haberlere bir bakayım, dedim. Keşke bakmaz olsaydım, şu haberle karşılaştım: "Kudüs İsrail'in başkentidir"

ABD Cumhriyetçi Başkan Adayı Mitt Romney, Netanyahu ile evinde görüşmüş. Romney Netanyahu'nun kendisini evlerinde akşam yemeğinde ağırladığı için Netanyahu'ya teşekkür etti.

Bu yemekten basın mensupları önce haberdar edilmedi. İsrail'de bu gün bir günlük Yahudilerin tuttuğu Teşa BaEv orucu nedeniyle Başbakan Netanyahu'nun konuk Cumhuriyetçi adayı evinde konuk etmeyi tercih ettiği bildirildi.

Romney, konuşmasının devamında, Kudüs'ün kendisine hep heyecan verdiğini belirterek, ''İsrail'in başkentinde bir kez daha bu dostluğu paylaşmak aynı zamanda bu olağanüstü canlı ve büyüyen bir ulusun ilerlemesini görmek mutluluk verici'' diye konuştu. Bir günlük ziyaretinde İsrail'e, ''seçilirsem İran konusunda sürekli yanınızda olacağım'' mesajını veren Romney, İsrail'den Amerika'daki seçimlerde desteklerini almayı umuyor...
Bu arada, 3 noktalı yerde Cumhuriyetçiler başa geçerse ülkemizde ne gibi yansımları olabileceği ve nafile beklentimden dolayı üzgün olduğumu söylemem gerekiyor. Çünkü Cumhuriyetçiler'in, 9/11'de başlayan ülkemizdeki Korku İmparatorluğu'nu yine kendileri tarafından sonlandıracaklarına ilişkin boş bir ümit beslemişim!

Şimdi, ben size bundan daha fena bir gelişmeyi haber vereyim mi?

Aynı tartışmada biz, Bakara 142'de geçen ilk kıble Mescid-i Aksa'nın nerede olduğunu araştırırken, ben bunun #13 mesajımla Tapınak Dağı'ndaki Kubbet-üs Sahra'nın olduğu yerde olduğunu söylemiştim ama bu bulgu o sırada güme gitmişti.

Fakat bugün Müslüman ülkelerdeki "Cuma Öfkesi" nedeniyle başta bugünkü gazetelerimiz olmak üzere herkes ilk kıblenin Kubbet-üs Sahra'da olduğu söyleyerek bulgumu tescillemiş oldu.

Bana inanmıyorsanız, "Erdoğan: Mescid-i Aksa Bizim İlk Kıblemiz" sayfasındaki videoya da bir bakınız. Belki ikna olursunuz!

Demek ki iş zora girince böyle itiraflar ortaya çıkabiliyormuş!!!

Not. Bu konuda ne söylediğimi ve bulgumu "Müslümanlar Yahudi kralına mı secde etti?" tartışmasındaki mesajlarımda görebilirsiniz!

AKHENATON döneminde II. RAMSES'in Anılması

7. Yusuf babası Yakup'u getirip Firavun AKHENATON'un huzuruna çıkardı ve Yakup AKHENATON'u kutsadı.

8. Firavun AKHENATON, Yakup'a, "Kaç yaşındasın?" diye sordu.

9. Yakup, "Gurbet yıllarım 130 yılı buldu" diye yanıtladı, "Ama yıllar çabuk ve zorlu geçti. Atalarımın gurbet yılları kadar uzun sürmedi."

10. Sonra AKHENATON'u kutsayıp huzurundan ayrıldı.

11. Yusuf babasıyla kardeşlerini Mısır'a yerleştirdi; AKHENATON'un buyruğu uyarınca onlara ülkenin en iyi yerinde, Ramses bölgesinde mülk verdi.
Alt 08-12-2017, 22:45
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Yıldıztozu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Üstelik müslüman nüfusu yahudi nüfusunun yaklaşık 100 katı kadar iken..
Hani derler ya, nerede cokluk orada ...bukluk

Konu Natan tarafından (08-12-2017 Saat 23:41 ) değiştirilmiştir. Sebep: Moderasyon
Alt 08-12-2017, 23:35
upuaut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
upuaut upuaut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Standart Mitt Romney, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olduğunu 5 yıl önce ilan etmişti!

Bir önceki mesajımdaki,

upuaut´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar, 30. mesajımdaki bu sabah bir şok daha yedim. Sahuradayken http://www.gazetekeyfi.com sitesindeki haberlere bir bakayım, dedim. Keşke bakmaz olsaydım, şu haberle karşılaştım: "Kudüs İsrail'in başkentidir"...
alıntısında Cumhuriyet gazetesi, aradan geçen 5 yılda "Kudüs İsrail'in başkentidir" haberini kaldırmıştır!

Siz, bu haberi "Bu ne cüret! Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan etti!" sayfasından ya da Goolge'daki diğer haberlerden öğrenebilirsiniz!

AKHENATON döneminde II. RAMSES'in Anılması

7. Yusuf babası Yakup'u getirip Firavun AKHENATON'un huzuruna çıkardı ve Yakup AKHENATON'u kutsadı.

8. Firavun AKHENATON, Yakup'a, "Kaç yaşındasın?" diye sordu.

9. Yakup, "Gurbet yıllarım 130 yılı buldu" diye yanıtladı, "Ama yıllar çabuk ve zorlu geçti. Atalarımın gurbet yılları kadar uzun sürmedi."

10. Sonra AKHENATON'u kutsayıp huzurundan ayrıldı.

11. Yusuf babasıyla kardeşlerini Mısır'a yerleştirdi; AKHENATON'un buyruğu uyarınca onlara ülkenin en iyi yerinde, Ramses bölgesinde mülk verdi.
Alt 08-12-2017, 23:47
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İsrail , birilerinin , Zarrap konusun da yardımına koşmuş olabilir mi ?
Alt 09-12-2017, 11:25
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Aslında bu 3 din in ortak atası ADEM değil mi. Bu 3 din de birbirinin kopyası değil mi. Kudüs bu 3 dinin merkezi olmalı devletlerden arındırılmalı ve dünyayı sürekli barış çağrısı yapmalı.
Sonunda hepsinin iddiası barış ve cennet değil mi.

Bu merkezler belki de bu 3 dinde rekabeti ve savaşları önler.
Ama arı kovanına çomak kim sokacak arıları kızıştırıp kim silah satacak kim bu rekabetten yararlanıp zengin olacak.
İşte kudüs bahane. Kutsal şehir bahane. İslamiyet Musevilik Hiristiyanlık bahane. Para Güç ve İktidar hırsı gerçek.
TRUMP Kudüsü İsrailin baş kenti ilan edeceğine 3 dinin ortak mirası ilan etse idi, ve bu şehri ademin şehri dese idi hem İsrail hem arap hem iddiada bulunan devletleri paylaşımından korusa idi.
Vatikan ı koruduğu gibi Kudüs ü de korusa olmaz mıydı daha fazla cennetlik olmaz mı idi. Ama bunlar garibana toprağın altındaki cenneti gösterirken kendileri yer yüzü cennetini kimseye vermezler.

Garip asker ve arap ı da birbirine girer.
Alt 10-12-2017, 09:26
Shutur Nahundi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Shutur Nahundi Shutur Nahundi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Müslümanlarda cihat - istila mantığı olduğu için her istila ettikleri bölgelerin hep kendilerinde kalmalarını istiyorlar.

638 yılında Ömer bin Hattab Kudüs'ü istila ettiğinde istanbul, kadim Bizans toprağıydı.
1187 yılında Selahaddin Eyyubi Kudüs'ü istila ettiğinde Aydın, yine Bizans toprağıydı.

Bunları da düşünmek lazım. Öyle hep bana - hep bana olmaz.
Alt 10-12-2017, 10:04
Üye

Müslümanları çokta ciddiye almaya gerek yok.

Bir gün coca colayı ipe asarlar

Bir başka gün

Görünen o ki ; Trump ve israil , birilerinin , zarrap ve man adaları belgesinde ki köşeye sıkışmış durumundan kurtarmak için kaçış kapısı açtılar.

Mavi marmara unutuldu !

Gerçekten bu müslümanların , boş boş slogan atmalarını ciddiye almayın.

Zarrap konusu bitsin , biraz beklerler ve daha sonra Türk büyük elçiliği binasını , Kudüs te açmaya , törenle ,cümbür CEMAAT giderler.

Artık kesinlikle eminim ki ; israil bunların tek kurtuluş kapısı. Ne zaman zora düşseler İsrail yardımlarına koşuyor.

Emin olun çok kısa süre sonra tekrar birbirlerini yalamaya başlarlar.
Alt 10-12-2017, 12:52
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Fabula´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İsrail , birilerinin , Zarrap konusun da yardımına koşmuş olabilir mi ?
Ya da, Türkiye gibi bir ülkenin, yolsuzluklarla iyice zora düştüğü, zayıfladığı, kolayca şantaj uygulanabilir bir durum, koşulda, önemli bir rakibin elendiği an, fırsatın değerlendirilmesi.

Bu bir fırsat idi ve değerlendirildi, yoksa ne ABD ne İsrail, Erdoğan ve hükümetini kurtarmak için davranmaz, düşmekte olan iktidarlar ABD ve İsrail için kurtarılacak değil, lav edilip yerine yenisini veya demir postalla rahatça yönetebileceği iktidarları getirerek kullanır. Mevcut iktidar sorun ise, onlara yarar getirmiyordur, onu kurtarmak, zararı daha da sürdürmek olur. pragmatist davranır, öncülde kendi çıkarını hedefler ve diplomaside kozlarını kullanır.

Kısaca bu kontenjandan dahi zor giren bir satranç oyuncusunun(Türkiye), mat edilmesi gibi.

Geçen senelerde de Rus uçağı düşürdük diye, küheylanlık yapıyorlardı, sonra ne oldu? Rusya ve İran, İŞİD'le yapılan petrol ticaretinin merkezinde Erdoğan ve çevresi olduğuna dair ellerindeki resmi belge ve uydu kayıtlarını dünya kamuoyuna paylaşacaklarını bildirdi, 1 hafta sonra Rusya ve İran'ın elleri öpüldü, daha dün uçağı düşürdük, yine olsa yine yaparız ulannnn! kafasını yaşayanlar, kulun, kölem olayım noktasına geldi...

Şimdi Zarrap da, aynı minvalde büyük bir koz...

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 10-12-2017, 15:43
Üye

spartacus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ya da, Türkiye gibi bir ülkenin, yolsuzluklarla iyice zora düştüğü, zayıfladığı, kolayca şantaj uygulanabilir bir durum, koşulda, önemli bir rakibin elendiği an, fırsatın değerlendirilmesi.

Bu bir fırsat idi ve değerlendirildi, yoksa ne ABD ne İsrail, Erdoğan ve hükümetini kurtarmak için davranmaz, düşmekte olan iktidarlar ABD ve İsrail için kurtarılacak değil, lav edilip yerine yenisini veya demir postalla rahatça yönetebileceği iktidarları getirerek kullanır. Mevcut iktidar sorun ise, onlara yarar getirmiyordur, onu kurtarmak, zararı daha da sürdürmek olur. pragmatist davranır, öncülde kendi çıkarını hedefler ve diplomaside kozlarını kullanır.

Kısaca bu kontenjandan dahi zor giren bir satranç oyuncusunun(Türkiye), mat edilmesi gibi.

Geçen senelerde de Rus uçağı düşürdük diye, küheylanlık yapıyorlardı, sonra ne oldu? Rusya ve İran, İŞİD'le yapılan petrol ticaretinin merkezinde Erdoğan ve çevresi olduğuna dair ellerindeki resmi belge ve uydu kayıtlarını dünya kamuoyuna paylaşacaklarını bildirdi, 1 hafta sonra Rusya ve İran'ın elleri öpüldü, daha dün uçağı düşürdük, yine olsa yine yaparız ulannnn! kafasını yaşayanlar, kulun, kölem olayım noktasına geldi...

Şimdi Zarrap da, aynı minvalde büyük bir koz...
Sevgili Spartaküs

Bunların alternatifi gelene kadar ( iyi) bunları delige süpürmezler. Siyasal islamcıların en sıkışık oldugu anda yardımcı olmak zorundalar. Asla kontrol edemeyecekleri emperyalizme katıksız karşı olan yapılar var. Bunların 12 eylülde kökünü kazıyamadıklarını biliyorlar.

One minute
Mavi marmara
Ve
Başkent kudüs muhabbeti.

Siyasal islamcıların, eyyy demekten ileri gidecek , mecburen yapacakları KINAMA dan daha ileri bir söylemi olmaz. Daha ilerisinide YAPAMAZLAR değil YAPMAZLAR diyorum. Yapmazlar çünkü , onlar getirdi.

İsteseler bu gün , ekonomik olarak bu yurdu perişan edeler. Halka aşılanan Ekonomi süper , çok güçlüyüz lafları hikaye yazmaktan ileri gitmez. abd denilen devletin , yurdum bütçesinden on kere büyük olan onlarca firması var. Bu dediğimi bilenler var. Ne demek istedigimi anlar.

Verilen görevi yerine getiremeyen siyasi islamcı bu gruptan hosnut değiller başka bir durum, yerlerine alternatifini koyana kadar idare etmek ayrı bir durum.

abd denen devlet yurdumuzda ki yapıyı biliyor zaten , başındakini istediği ile değiştirdiği sürece çıkarlarının korunumunda sıkıntı yok. abd ye sövüp sayan bir halka sen onun çıkararının bekçisisin deseniz , direk sana MOSKOF , HAİN, TERÖRİST , DİNSİZ , ATAYIZ der.

abd denen devlet bu tabanı kontrol edecek yeni bir kukla bulmakta zorluk çekmez.

Hani Suriye karıştığında , israil denen devlet , güneyden Suriyenin baskentine roketler atınca , burdaki AK-İT gazetesi zevkden dört köşe olmustu ya, mavi marmara da güya salyalarını akıtmıştıda , sonradan salyalarını döktüğü yerden diliyle yalamıştı. Aha isde bu kudus muhabbeti de , kısa bir süre sonra YALANACAK. ( yalandığı gün , yalayan seref yoksunlarının sessizliklerini buradan alıntı yapı yazarım)

Bu müslümanları çokta ciddiye almaya gerek yok. Onlar sadece bir araya gelince kendinden daha zayıfa saldırmayı DİN sanarlar.
Alt 10-12-2017, 18:04
spawn32 spawn32 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ben bu İslam aleminin ağlaklığını anlayamıyorum. Ya arkadaş Dünya Savaşı Z filmindeki zombiler gibi yürüseniz israil diye bir devlet kalmaz. Bence Trump'ın çıkışı oluşan açmazın çözümü için iyi bir hareket ne olacaksa olsun.

“Öldükten sonra dirilme inancını aklen ispatı mümkün değil, ama biz takliden iman ederiz.”

Önerilen Siteler