Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 15-11-2011, 19:57
cinsan cinsan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Neva´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Can bogazdan gelir.

Can'ini disine takarak calismak.

Once can , sonra canan..
Cin işi, Din işi, bu hangisinin işi?
Cin işi, Din işi, can çıksa kimin işi?
Cin işi, Din işi, çöz işi bitir işi?
Cin işi, Din işi, bunun üstü in işi?
Din'e Din'lik her kişinin, Cin'e Cin'lik Cin kişinin karı
Cin Din'dir, Din Cin'dir.
Din dedin anladık, Cin dedin inandık, İn'i baştan yazar mısın anlayamadık.
Göğe çıktım Cin yok, Yere indim Din yok, İn'i ise yazan yok, ölsem bile ayetim yok.
İnayet demişsin hani nerede, cinayet derlemişsin Cin'le elele.
Peygambere gülü ver, bana ise gülüver. (Dinaslı Kafiye)
İn toplamak için, önce Cin mi çıkacak, yoksa Din mi çıkacak?
İn miyim, Cin miyim, Din miyim?

Ey Kuran, çok Cin'sin./Ey Kerim, çok Ayet'sin.
Alt 16-11-2011, 16:04
Üye

Bilim/Rejim/Öğreti/Edebiyat/Felsefe İmgeleri (Cin'likleri);
İnançlaşma, inanca göre yorum yapma, inanç bazında zihin çalıştırma zihinlere yeleşmiş bir türlü çıkmıyor.
Komünizm, ateizm, kapitalizm, agnostisizm tümüyle her izm bir İMGELEME.
Aydınlanmayan her bilim bir İMGE.
İmgeyle çıkılan yolda ulaşılan tüm simgeleri ciddiye almak bir İMGE.
İmgeyi simge ile çürütme çabası bir İMGE.
İmgesel zeminle simgesel çözüm üretme bir İMGE.
İmgesel zeminde çalışan mantıkta bir İMGE. Daha doğrusu mantığın kendisi bir İMGE.
Bigbang bir İMGE.

Ateizm İmgeleme : Tanrıtanımaz, Tanrı'ya İnanmayan.
Agnostisizm İmgeleme : Bilinemezci, Antibatın, Soyutu bilinemezleştiren.

Her ikiside çelişkili Din tanımına karşı çıkarılan imgesel karşılık. İnanılan, imgesel, somut karşıtı, tanım çelişkili, imge-simge karıştırılmış, yolu bulunmayan bir ifadeye aynı tarzla yaklaşım ve yorumlama yapma doğru ve simgesel/bilimsel olmuyor.

Bilim İmge/Soyutluk/İnanç kabul etmeyecekse Ateizm/Agnostisizm vs. bilimsel ve simgesel savunma değildir.

Doğrusu;
Ateizm Simgeleme : Nasıl Varolduğunu/Varoluşu Bilmeyen
Agnostisizm Simgeleme : Din'in soyut tanımı zaten bozuk, bu bozukluğu düzgün görüp oluşturulan bir tez bu. Çelişkili soyut tanımına karşılık yine çelişkili ve anlamsızca türemiş bir ideoloji. Kalkmalı, kaldırılmalı. Sadece soyutu, Dinsel çelişkiyi, tanımlamış/aydınlatmış bir ideolojide denebilir belki.

Biyoloji/Psikoloji/Sosyoloji/Astroloji/Astronomi....... :

Ben şu bilime/bilimsel teze/bilim adamına inanıyorum demek, bilimin ve sizin imgeselliğini ifade eder.
Biyoloji ve Canlı Tanımı : Soyut somut karışımı bilim. Can bir İMGE. Ve canlı sayıılıp bilim kapsamına alınan herşey bir İMGE.
Psikoloji ve Tanımı : İnanç, duygu, ruh inceleme. Bunlar ne. İMGE.
Astronomi : Niçin gök? Arayış ne? İnsanla ayrı düşünme niye? Astronomiyi insanda bulamayacağın ne malum? Seni hemen yukarı çeken düşünce ne? İMGE.

İmgeye imgesel yaklaşım, imgesel zeminli simgesellik, imge-simge karışımı, Bilim/Bilimsellik değildir.

Bu şekilde gidildikçe, sürekli baştan saran bir Dünya devam eder.

Komünizm-Kapitalizm : Alaşağı ve yukarı bir türlü olmuyor. Niye İMGE var.*İMGELER var. Daha biyoloji aydınlanmamışken yada biyoloji baz alınmayıp, bunları konuşmak tam bir İMGESELLİK.

Çözüm :
Aydınlanmış bir Biyoloji. Ne komünizm ne kapitalizm. Çözüm Simgesel/Biyolojik Düzen ve Fiyatlandırma.Kim dedi doğalgaza şu kadar para vericen diye. Fiyatı bilim belirler, insan belirlemez. Bir doğalgaza maliyetin binlerce katı para ödeniyor. Eve gelen her fatura borç değil alacak aslında.
Simgeselleşmek LAZIM.

Konu cinsan tarafından (16-11-2011 Saat 16:11 ) değiştirilmiştir.
Alt 17-11-2011, 11:36
Üye

İkili/Üçlü/Çoklu Oynama Cin'liği

Soyut/Somut, Bu Dünya/Öbür Dünya, Kıyamet/Afet, Mucize/Olağanlık, Bütün/Parça, Gök/Yer, Dünya/Başka Gezegen, Güneş/Işık, Güneş/Aydınlık Kuran İniş (Geçmiş Zaman) Zamanı/Şimdiki Zaman/Gelecek Zaman,...... vs.

Kuran'da Cin meselesi soyut mu, somut mu?
Kur'an'da insan meselesi, bildiğimiz anlamda mı, başka birşey mi?
Cennet/Cehennem meselesi, kısmen yada tamamen bu Dünya mı, öbür Dünya mı?
Kuran'da mucize mi anlatıyor, yoksa olağan bir olay mı?

İbadet, secde, ayet, Kur'an, Kamer, Allah, peygamber, huri, kevser, ırmak, şarap, içki, nebi, alim, cin, insan, ahiret, mucize, cennet, zebani, iblis, adem, havva,..................... tümüyle tüm kavramlar farklı bir bakışla tekrar değerlendirilmeli.

Kur'an öbür Dünya'dan bahsediyor denilen yerde bu Dünya'dan bahsediyorda denebilecek şekilde. (Örneğin Rahman Suresi bu Dünya'dan Bahsediyor)

Kur'an soyuttan bahsediyor denilen yerde, somuttan bahsediyorda denebilecek şekilde.
(Örneğin cin mevzusu tamamen somut)

Kur'an bir çok yerde bu Dünyadaki kıyametten, cennetten, cehennemden, ahireten bahsediyor.

Kur'an bu cinliği yaparken, o çağın eleştirilerine karşı yine bir Cin'lik düşünmüş ve,

Kamer 17-22-32-40: Yemin olsun ki, biz, Kur'an'ı öğüt ve ibret için kolaylaştırdık. Fakat düşünen mi var? Demiş. Hemde 4 kere. Buna Dikkat.

Sure, kamer suresi. Bunada dikkat. Süre/Çağ/Takvim/Zamanla ilgili sure. Buda bir Cin'lik.

Yani Kur'an bu ayet ile Cİn'lerin yaptığını yapmış.

Cinler, niçin Cin olduklarını saklıyormuş. Cevap;

İslâm’ın kitabında CİN`i KÖTÜ olarak tanıtan sûrelerin yanlış anlaşılması, İslâm toplumunu bu hâle getirmiştir.

Niçin Din olduğunu/olduklarını saklıyor?

İslâm’ın kitabında DİN`i KÖTÜ olarak tanıtan sûrelerin yanlış anlaşılması, İslâm toplumunu bu hâle getirmiştir.

Kur'an her çağa hitab eder. Tabiki hitap eder bu şekilde.
Kur'anda çelişki yoktur, şu yoktur, bu yoktur. Tabiki yoktur. Kelime oyunları sağolsun.

Kur'an'ı yazan zihniyet, kelimeleride yazdı. Buna dikkat.

Bir gün, bugünkü Kur'an, hadis, ilahi kitaplar/eserler/şiirler, tefsirler, tüm Din'i bilgiler formatlanacak. Ama ne zaman?

Dinsel çağ, bilimsel çağ, modern çağ, dijital çağ. Bir çağdır gidiyoz. Altın Çağ'da mı atılacak bu format. Altın Çağ bahsiyle başlayan, gündeme getirilmeye çalışılan BİLGİ KİTAP'ı tüm geçmişe format hazırlığı mı? Elmas Çağ çıkar yine bir format. Sonra Yakut çağ. İnci Çağ. Mercan Çağ. Kıyamet kopmadı gitti bir türlü. Yıl belki 9999.

Yıl bilmem kaçta ilk insan Adem değilmiş denirse şaşmayın. Bizim korktuğumuz Cin aslında bambaşka ve bize faydalı bişeymiş denirse şaşmayın.

Kur'an bu Cin'liklerle oyalıyor, aydınlığın önünü kesiyor, aydınlatırken karartmayı unutmuyor, puan kaybederken kazanmayı biliyor, Din dışı aydınlanmayı kendine maletmeyi beceriyor, puan kazanırken şımarmamakla bağlılık kazanıyor, suçluyken kendini gizlemesini biliyor, vs. vs... yani tam bir CİN.

Alt 17-11-2011, 11:40
Üye

Standart İnsan Ne/Cin Ne?

Kur'an : Kur'an'da % 100 doğru yoktur, % 100 çözülemez/aydınlanamaz, doğru yanlışın içinde kaybolarak/gizlenerek gider, bu özelliğiyle Kur'an insanı doğruya/aydınlığa götürür.
Kur'an'ın gizemini/cinliğini çözmek Kur'an'a Cin'ce yaklaşmakla olur. Kur'an'da Din yok, Cin var.
Bilim Kur'an'sız ilerleyemez. Kur'an'da Bilimsiz İlerleyemez. İkisi birbirini iyi tanırsa aydınlık hızlanır.

Din'in soyut anlayışından çıkıp, Cin/İnsan nedir diye tekrar sorarsak?
Cin ve İnsan şu an söylenenlerden/bilinenlerden başka bişey.
Uzaylı anlayışıda oyunun bir parçası. Kuran'ın oyalama Cin'liği. Uzaylı anlayışını falan kapatın. Kur'an'ın başka alemlere/Dünyalara daldırma Cin'liğine gelmeyin. Bu Dünya'ya dönün.
Kur'an bir çok yönüyle aydınlandığında/anlaşıldığında eleştirilere karşı "ben yazdım siz görmemişsiniz" diyecek. Kur'an insanı oyalıyor. Bir yandan başka yönlere çekip karanlığı korumak için çalışıyor, bir yandanda aydınlanması gerektiğini bilerek çalışıyor.

Din Kutsal/Bilim Putsal oldukça İnsan Ruhsal. (İnsanlar Dünya'da Değil)

Cin ve İnsan bu Dünya'da ve somut.
Şu anda hiç düşünmeden kafanızdaki Kur'anı tereddütsüz formatlayın.
Kur'an çok akıllı, bunu bilmek lazım.

Bugüne kadar pişmiş Kur'an anlayışından çıkmak lazım. Tamamen. Devrim lazım. Kur'an'da devrim mümkün.

Cini/İnsanı, bu Dünya'da ve somut düşünerek; Sorular:

1-Dumansız/Kavurucu Ateş & Kuru/Pişmiş Balçık ne demek? (İşi çözen burası olacak zaten)
2-İki onurlu (Cin/İnsan) topluluk ne demek?
3-Bu hareketle İblis-Allah-Adem hikayesine nasıl bakılmalı?
4-İblis ne demek?
5-Cin/İnsan yıllar sonra ne şekilde bilinecek? (Bunu bugünden çözeriz kanaatindeyim)
6-Çeviri yine İnsandan önce iblis vardı diyecekse, varoluş öncelik/sonralık şekilleri nasıl gelişecek?

Kur'an'da Cin ve İnsan'ın yüksek derecede aydınlanması şu ana kadar bilinenlere format olur.

Not : Kopyala yapıştır düzensiz oldu. Bu konuda kusuruma bakmayın.

Hicr 26-27 :

26. Gerçekten Biz, insanı kuru bir çamurdan, biçimlendirilmiş bir balçıktan yarattık.
27. Cini ise, daha önce zehirleyici şiddetli ateşten yaratmıştık. (Elmalılı)

26. Andolsun, biz insanı kuru bir çamurdan, şekillendirilmiş bir balçıktan yarattık.
27. Cinleri de daha önce dumansız ateşten yaratmıştık. (Diyanet)

26. Yemin olsun, biz insanı; kuru çamurdan, değişken-cıvık bir balçıktan yarattık.

27. Cini/İblis'i de daha önce kavurucu ateşten yaratmıştık. (Öztürk)

Rahman 14-15

14. İnsanı fağfur gibi bir salsal (ateşte pişmiş gibi bir kuru çamur)dan yarattı;

15. cinleri de maric (halis ateş)den.yarattı; (Elmalılı)

14. Allah insanı, pişmiş çamur gibi bir balçıktan yarattı.

15. "Cin" i de yalın bir ateşten yarattı. (Diyanet)

14. İnsanı, pişirilmiş çamur gibi kuru bir balçıktan yarattı.

15. Cini de ateşin dumansızından yarattı. (Öztürk)

................

13. Onlara, "İnsanların inandıkları gibi siz de inanın" denildiğinde ise, "Biz de akılsızlar gibi iman mı
edelim?" derler.4 İyi bilin ki, asıl akılsızlar kendileridir, fakat bilmezler.
24. Eğer, yapamazsanız -ki hiçbir zaman yapamayacaksınız- o hâlde yakıtı insanlarla taşlar olan ateşten
sakının. O ateş kâfirler için hazırlanmıştır.
124. Bir zaman Rabbi İbrahim'i birtakım emirlerle sınamış, İbrahim onların hepsini yerine getirmiş de
Rabbi şöyle buyurmuştu: "Ben seni insanlara önder yapacağım." İbrahim de, "Soyumdan da
(önderler yap, ya Rabbi!)" demişti. Bunun üzerine Rabbi, "Benim ahdim (verdiğim söz) zalimleri
kapsamaz" demişti.
168. Ey insanlar! Yeryüzündeki şeylerin helâl ve temiz olanlarından yiyin! Şeytanın izinden yürümeyin.
Çünkü o sizin için apaçık bir düşmandır.
189. Sana, hilâlleri soruyorlar. De ki: "Onlar, insanlar ve hac için vakit ölçüleridir.46 İyilik, evlere
arkalarından girmeniz değildir. Ama iyi davranış, takva sahibi (Allah'a karşı gelmekten sakınan)
insanın davranışıdır. Evlere kapılarından girin. Allah'a karşı gelmekten sakının ki kurtuluşa eresiniz.
110. Siz, insanlar için çıkarılmış en hayırlı ümmetsiniz. İyiliği emreder, kötülükten men eder ve Allah'a
iman edersiniz. Kitap ehli de inansalardı elbette kendileri için hayırlı olurdu. Onlardan iman edenler
de var. Ama pek çoğu fasık kimselerdir.
1. Ey insanlar! Sizi bir tek nefisten yaratan ve ondan da1 eşini yaratan; ikisinden birçok erkek ve kadın
(meydana getirip) yayan Rabbinize karşı gelmekten sakının. Kendisi adına birbirinizden dilekte
bulunduğunuz Allah'a karşı gelmekten ve akrabalık bağlarını koparmaktan sakının. Şüphesiz Allah,
üzerinizde bir gözetleyicidir.
28. Allah, sizden (yükümlülükleri) hafifletmek istiyor. Çünkü insan zayıf yaratılmıştır.
174. Ey insanlar! Size Rabbinizden kesin bir delil (Hz. Muhammed) geldi ve size apaçık bir nur (Kur'an)
indirdik.
112. İşte böylece biz her peygambere insan ve cin şeytanlarını düşman kıldık. Bunlar aldatmak için
birbirlerine yaldızlı laflar fısıldarlar. Rabbin dileseydi, bunu yapamazlardı. O hâlde, onları iftiralarıyla
baş başa bırak.
128. Onların hepsini bir araya toplayacağı gün şöyle diyecektir: "Ey cin topluluğu! İnsanlardan pek çoğunu
saptırıp aranıza kattınız." Onların insanlardan olan dostları, "Ey Rabbimiz! Bizler birbirimizden
yararlandık ve bize belirlediğin süremizin sonuna ulaştık" diyecekler. Allah da diyecek ki: "Allah'ın
diledikleri (affettikleri) hariç, içinde ebedî kalmak üzere duracağınız yer ateştir." Ey Muhammed!
Şüphesiz senin Rabbin hüküm ve hikmet sahibidir, hakkıyla bilendir.
130. (O gün Allah, şöyle diyecektir "Ey cin ve insan topluluğu! İçinizden size âyetlerimi anlatan ve bu
gününüzün gelip çatacağı hakkında sizi uyaran peygamberler gelmedi mi?" Onlar şöyle diyecekler:
"Biz kendi aleyhimize şahitlik ederiz." Dünya hayatı onları aldattı ve kâfir olduklarına dair kendi
aleyhlerine şahitlik ettiler.
38. Allah, şöyle der: "Sizden önce gelip geçmiş cin ve insan toplulukları ile birlikte ateşe girin." Her
topluluk (arkasından gidip sapıklığa düştüğü) yoldaşına lânet eder. Nihayet hepsi orada toplandığı
zaman peşlerinden gidenler, kendilerine öncülük edenler için, "Ey Rabbimiz! Şunlar bizi saptırdılar.
Onlara bir kat daha ateş azabı ver" derler. Allah, der ki: "Her biriniz için bir kat daha fazla azap
vardır. Fakat bilmiyorsunuz."
27. Ey Âdemoğulları! Avret yerlerini kendilerine açmak için, elbiselerini soyarak ana babanızı cennetten
çıkardığı gibi, şeytan sizi de saptırmasın. Çünkü o ve kabilesi, onları göremeyeceğiniz yerden sizi
görürler. Şüphesiz biz, şeytanları, iman etmeyenlerin dostları kılmışızdır.
179. Andolsun biz, cinler ve insanlardan, kalpleri olup da bunlarla anlamayan, gözleri olup da bunlarla
görmeyen, kulakları olup da bunlarla işitmeyen birçoklarını cehennem için var ettik. İşte bunlar
hayvanlar gibi, hatta daha da aşağıdadırlar. İşte bunlar gafillerin ta kendileridir.
5. "Şüphesiz biz, insanların ve cinlerin Allah hakkında asla
yalan söylemeyeceklerini sanıyorduk."
6. "Doğrusu insanlardan bazı kimseler, cinlerden bazılarına
sığınırlardı da, cinler onların taşkınlıklarını artırırlardı."
6. Doğrusu insanlardan bazı erkekler cinlerden bazı erkeklere
sığınırlardı da onların istilalarını artırıyorlardı.
1. Gerçekten insan üzerinden öyle uzun bir süre gelip geçti
ki o anılmaya değer bir şey bile değildi?!
(119) müstesna, onlar ihtilafa devam edeceklerdir. Zaten onları bunun için yarattı. Rabbinin, "Andolsun ki cehennemi
hem cinlerden, hem insanlardan (suçlularla) dolduracağım" sözü kesinleşti.
88) De ki: "Andolsun, insanlar ve cinler bu Kur'an'ın bir benzerini getirmek üzere toplansalar ve birbirlerine de
destek olsalar, yine onun benzerini getiremezler."
(50)Hani biz meleklere, "Adem için saygı ile eğilin" demiştik de İblis'ten başka hepsi saygı ile eğilmişlerdi. İblis ise
cinlerdendi de Rabbinin emri dışına çıktı. Şimdi siz, beni bırakıp da İblis'i ve neslini, kendinize dostlar mı
ediniyorsunuz? Halbuki onlar sizin için birer düşmandırlar. Bu, zalimler için ne kötü bir bedeldir!
Zariyat(56)Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım.
Rahman(31)Yakında sizi de hesaba çekeceğiz, ey cinler ve insanlar!
Rahman(33)Ey cin ve insan toplulukları! Göklerin ve yerin uçlarından bucaklarından geçip gitmeye gücünüz yeterse geçip
gidin. Büyük bir güç olmadıkça geçip gidemezsiniz.
Rahman(39)İşte o gün ne insana, ne cine günahı sorulmayacak.
Rahman(56)Oralarda bakışlarını sadece eşlerine çevirmiş dilberler vardır. Onlara eşlerinden önce ne bir insan, ne bir cin
dokunmuştur.
Rahman(74)Onlara, eşlerinden önce ne bir insan ne bir cin dokunmuştur.
Tur(29)Artık hatırlat, öğüt ver! Rabbinin nimetine yemin olsun ki, sen ne kâhinsin ne de cin çarpmış.
Rahman(31)Ey ağırlıklı ve onurlu iki toplum/ey insan ve cin toplulukları! Sizinle de meşgul olacağız.

Alt 17-11-2011, 13:09
reis reis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ben bu yazıdan affına sığınarak söylüyorum,

hiçbir şey anlamadım. Bi zahmet biraz daha yalın ve açıklayıcı olursan sevinirim..
Alt 17-11-2011, 16:35
sergenci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sergenci sergenci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

sn. cinsan, iletilerinizi çoğunu takip ediyorum, Zihninizde bir
hedefinizi gerçekten oluyormuş gibi
gördüğünüzde,
etkili bir şekilde
zihninizi
kandırırsınız. Beyinin gizli ğüçleri vardır, hissetmek gibi, mesela bir sure ve ayeti okurken o anda o ayet hakkında beyninizde çevrimsel imgeleme oluşturuyor olabilirmisiniz. Bence Bir sure, ayet okuduğunuzda, okuduklarınız size bir şeyler anlatıyor fakat o anlamı tam olarak benim veya bizim anlayacağımız şekilde açıklamıyor veya açıklayamıyorsunuz hissine kapılıyorum. Müthiş bir derin bir düşünce yapısına sahipsiniz. İlginç görüşleriniz var, yanlış anlamayacağınızı umuyorum. Esen kalın..
Alt 18-11-2011, 11:11
Üye

reis;
Biraz fazla ayet koydum herhalde. Kalabalık oldu. Demek istediğimi özetlemem daha doğru olurdu. Neyse;
Demek istiyorum ki, Cin/İnsan yeniden değerlendirilmeli. Bizim bildiğimiz Cin/İnsan değişmeli. Kur'an bakışı değişmeli. Cin/İnsan çözülürse çok faydalı bir çözüm olma ihtimali var gibi.

sergenci;
Ben burada soru soruyorum sürekli. Pek tez ortaya koymadım. Bilimi dürtmeye çalışıyorum. Dikkat edilmesi gereken noktaları ifade ediyorum. Çelişkileri ortaya çıkarmaya çalışıyorum. Aydınlanmayan bilginin içinde Cin'lik olduğunu söylüyorum. Cin'likleri ortaya çıkarmaya çalışıyorum. Cinlerimizi çıkarmaya çalışıyorum. Dinlerimizi çıkarmaya çalışıyorum. Ben duygularla (Hissetmek dediğiniz güç ne?) hareket etmiyorum. Zihinsel kandırılma ne? Zihin ne? Siz bunları söylerken imgesel olmayasınız? Duygu zaten bir imge. Zihin tanımıda imge. Sizi yanlış anlamadımda, sizi yanlış buldum. Ben bağımsız hareket ediyorum. Ben imgesel değil simgesel hareket ediyorum. Bunu belirtiyim. Simgeye ulaşmaya çalışıyorum. Kandırılma dediğiniz anda imge çalıştırmaktan bahsediyorsunuz. Siz bu noktada imgeselleşiyorsunuz. Sizde beni yanlış anlamayın. Kesinlikle bilime imgesel davranmıyorum. Somut deyip duruyorum farkındaysanız. Ayete tahmin yapmak tez/İmge değildir. Somutlaşma gerektiğini, Kur'an'dan faydalanmak gerektiğini, Kur'an'ı tanımak gerektiğini, Kur'an'ın klasik bakışından tamamen çıkmak gerektiğini, Kur'an'ın ruhsal/Soyut/Manevi değil (Çoğu Yerde/Tamamen) Somut/Maddesel/fiziksel olduğunu, Kur'an'a kısmen/tamamen çelişki demenin Kur'an'ı tanımamak/algı bozukluğu olduğunu, Kur'anda çelişkiden ziyade cümle kurnazlığı olduğunu, Kur'an'dan aydınlanmanın gerekli ve mümkün olduğunu, İlahiyat çözümlerinin tabu olduğunu, psikolojinin (Duygu, his, fikir, düşünce, davranış, hayal, imge, inanç vs.) Kur'anda yeri olmadığını, başka alemler (öbür Dünya/Uzay vs.) yerine Dünya'ya dönmemiz gerektiğini, Kur'an'ın çok az (Sadece Allah belki) soyut/ruhani olabileceğini, Kur'an'a çocuksuluk/kişilik bozukluğu/akılsızlık/Allah-İnsan-Cin savaşı/Hikayecilik/Mucize/Şov/Düşmancıllık/Dostluk vb. bakışının kalkması gerektiğini, mantık/edebiyat/felsefe/psikoloji/matematik gibi Kur'an'sal (Kur'an ve felsefe, Kur'an Psikolojisi diye bir bakış olmaz) bakışların değişmesi gerektiğini, bilimin eline Kur'an'ın verilmesi gerektiğini, .... söylüyorum.

Bir Din kitabı, İlahi Kitap nasıl olmalı sorusu iyi cevaplanmalı.

Kısaca Kur'an'da Cin/Cin'lik var! Bu konuya dikkat çekmek gerektiğini vurguluyorum. Cin olmadan Kur'an çözülemez. Bilim'de aydınlanamaz.
Cin/İnsan çözümünün sağlığa/tıbba dahi ışık olma ihtimalini düşünüyorum.
İnsan ve Cennet (Bu Dünya'da). Bu çözülmeli. Bu Dünya'nın cenneti nasıl/neyde/nerede? Bunun cevabı Kur'an'da.
Öbür tarafta diye yorumlanan bir çok cennet anlatımı/belirtileri bu Dünya'da. Bunun farkına varmak lazım.
Kur'an, Allah'a/Öbür Dünya'ya inanmayan kafir ve cehennemliktir dediği gibi, Bu Dünya'da Cin'lere inanan bu Dünya'nın kafiri ve cehennemindedir diyo sanki. Ve insanlar Cin'e kulluk yapıyo. Cinlere inanıyo. Dİn'e değil Cin'e inanıyo. Cin ne demek? Bu sorunun peşindeyim.
Kur'an yaşadığımız sorunları Din'e değil Cin'e bağlıyor/bağlayacak.

Kur'an'da, Somutluk/Bu Dünya/Cennet? Kur'an'da İn/Cin/Din?

Ateş (Cin/İblis) - Toprak (İnsan/Adem)?

İblis : Cinlerin Atası?
Adem : İnsanların Atası?

Tabi birde "SU" var;

Nahl (4) İnsanı nutfeden (bir damla sudan) yarattı. Böyle iken bakarsın ki o, Rabbine açık bir hasım kesilmiştir
Nur (45) Allah bütün canlıları sudan yarattı. İşte bunlardan bir kısmı karnı üzerinde sürünür, kimi iki ayak üzerinde yürür, kimisi dört ayak üzerinde yürür. Allah dilediğini yaratır. Çünkü Allah her şeye hakkıyla gücü yetendir.
Furkan (54) O, sudan bir insan yaratıp ondan soy sop ve hısımlık meydana getirendir. Rabbin her şeye hakkıyla gücü yetendir.
Secde (8) Sonra onun neslini bir öz sudan, değersiz bir sudan yarattı.
Fatır (11) Allah sizi önce topraktan, sonra da az bir sudan (meniden) yarattı. Sonra sizi (erkekli dişili) eşler yaptı. Allah'ın ilmine dayanmadan hiçbir dişi ne hamile kalır ne de doğurur. Herhangi bir kimseye uzun ömür verilmez, yahut ömrü kısaltılmaz ki bu bir kitapta (Levh-i Mahfuz'da yazılı) olmasın. Şüphesiz bu Allah'a kolaydır. Yasin (77) İnsan, bizim kendisini az bir sudan (meniden) yarattığımızı görmedi mi ki, kalkmış apaçık bir düşman kesilmiştir.
Saffat (67) Sonra onlar için bunun üstüne kaynar sudan karışık bir içecek vardır. Mümin (67) O, sizi (önce) topraktan, sonra az bir sudan (meniden), sonra "alaka"dan4 yaratan, sonra sizi (ana rahminden) çocuk olarak çıkaran, sonra olgunluk çağına ulaşmanız, sonra da ihtiyarlamanız için sizi yaşatandır. İçinizden önceden ölenler de vardır. Allah bunları, belli bir zamana erişmeniz ve düşünüp akıl erdirmeniz için yapar.
Necm (46) Şüphesiz O iki eşi, erkeği ve dişiyi, (rahme) atıldığında az bir sudan (meniden) yaratmıştır.
İnsan (2) Şüphesiz biz insanı, karışım halindeki az bir sudan (meniden) yarattık ve onu imtihan edeceğiz. Bu sebeple onu işitir ve görür kıldık.
Mürselat (20) Biz sizi bayağı bir sudan (meniden) yaratmadık mı?
Abese (19) Az bir sudan (meniden). Onu yarattı ve ona ölçülü bir şekil verdi.
Tarık (6) Fışkırıp çıkan bir sudan yaratıldı.

Bilgi Kitabı :
Sönmüs Ates olan Kül ile Birlesen Su, Mutasyon neticesi, Çamuru olusturmus ve
bu Çamura diger Enerji Toplarinin Enerji Güçleri yüklenerek Amino asitler olusmustur.
Yine Mutasyon Programina göre bu yol ile Tek Hücre devreye alinarak, Yasam
Programlari olusturulmus ve bugünkü Can ve Insan Bütünlügüne ulasilmistir.
iste bu Planet su an üstünde yasadiginiz Dünyanizdir. Ilk Can Tohumu burada Var
edilmistir. Kısırlaşan ,Dünyanin külü ile, yogunlasan Düsüncenin, yani Ates Unsurunun
Gücü ile Var olan ( Su ) Birleserek Balçigi, yani Çamuru meydana getirmistir.
Varolus, Aminoasitlerin Hücresel Birlesimi ile meydana gelmistir. Bu Aminoasitler,
Toprak ve Suyun, Çamur halinden Organizmaya dönüsümüdür. Yani Tek Hücre
bu sekilde Evrim Planina tabi olarak olusmustur.
Doga + Kil + Su = Çamur ( Kitabiniz" Sizi topraktan ve sudan yarattim" der ).
Cinler Atesten, yani çok yogun Enerjilerin bulundugu Ortamlardan Var
edilmislerdir. Her bakimdan daha Güçlüdürler. Siz onlara Uzayli diyorsunuz.

Cin/İnsan çözülmeli.

Alt 18-11-2011, 11:19
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Islamiyetin, kendi kurgusu icindeki en onemli hatalarindan biri, kitabi ayetlere, hadislere ve onlarin batini vs. anlamlarina gomulmekten dolayi, insanin kendisinin de kanli-canli bir ayet oldugunun farkina varamamasidir.
Alt 18-11-2011, 14:16
sergenci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sergenci sergenci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sn. cinsan, açıklamanız için teşekkür ederim. Esenkalın.
Alt 18-11-2011, 21:24
Üye

Standart Google Kuran Meal

Kamer Suresi Meali

62 (
﷍) 54 (Al-moon ﷌

Zamanı yaklaştı ve ay (1) bölünmüş ve devlet sunmak görmek ve sihirli sabit demek) 2 (ve yalan ve onların kaprislerine takip ve (3 sabit) ve haber onlara gelmiş ne gereksiz uyarılar yapan Mzadgr (4) büyük bilgelik) 5 (Vetol için arayan izin yayınlandı ) 6 (her şeyi inkar

Khhaa mezar onların görüş dışarı onlar arayana çekirge yayılmış (7) Mhtaan sanki diyor kâfirler bu (Biz (11 dökülen su ile göğün kapılarını açtı) onları önce sert Günü (8) yalan, Nuh Vkzbwa Bizim uşak halkı ve deli ve ben mağlup am ve kazandı Rab çağrıda Azadgr (9)) 10 dedi ve) tahmin edilmektedir (12) ve aynı plaka ve itme kesildi sipariş su toplantı, zemin göz uçurdu 13 (yer Küfür (14 olanlar için görsel ödül vardı) ve biz erkek Kur'an yaptık ceza ve My uyarılar (16) neydi herhangi Will ibret (15) yapar kaldı ibret) 17 (21) Biz Kur'an yaptık ben onlara azap ve My uyarıları neydi palmiye Menkar (20) mayo sanki insanlar kaldırmak (19) sabit hissediyorum bir rüzgar Srasra gönderdi (My ceza ve işaretler (18 ne kadar sonra geri yalan)) bu ibret olduğunu söyledi 22 (yalan Semûd yemin (23) Onlar Abashra bize ve bir biz hata, ben almak ve fiyat söyledi) 24 (Ouagay bizden söz, ama Asher sıçrayan olan) 25 (yarın yalancı bilecek) 26 (I Mrsilwa deve fitne onları Vartqubhm ve Astabr) 27 (

Içme ölüyor (28) Vnadoa kötüye şirket tutar dahil olmak üzere su bölümü) 30 ceza ve My uyarıları neydi Fqr (29) olduğunu onlara Kur'an-ı Kerim bu ibret olduğunu söyledi biz yaptık) (Topla yemin halkına yalan 32 (Onlara bir Shout gönderdi Onlar Khisham Mahtzer (31 idi) (33) Onlara karşı bir şiddet gönderdi, ancak Lot şükran (35) ödül de bizden onlara sihirli (34) nimet kaydedilir ve Btstna Vtmaaroa yemin uyardılar) 36 (Eve Aftmsna gözler için Raodoh olan My ceza ve işaretleri (37 tat) ve istikrarlı Subhhm makara azap vardır (38) tat Biz Kur'an yaptık My ceza ve işaretleri (39)) bu ibret olduğunu söyledi 40 (ki Firavun'un yemini geldi) 41 (âyetlerimizi inkâr tüm Fajznahm Aziz yetkili (42 almak vardır) ya da Olikm veya kutsal içinde patent (43) daha iyi Akfarcm Onlar) her 44 (toplama yendi ve makattan (45 ekleyiniz), ancak söz yer ve zamanda telafi at) 46 (suçlular sapıklık içindedirler ve fiyat (47 o) yüzlerini Tat Bayan cehennem üzerinde ateşe sürükledi gün) 48 (Sanırım kadar yarattığınız her şey değilim) 49 galip olduğunu söylüyor (

Ne acele, ama parlayan göz) 50 (ve biz Ashiyaekm ibret (51 Öyle mi yok) ve kutsal her şeyi) 52 (ve tüm büyük ve küçük Msttr (53) bu gerçeğin koltuğunda (54) Bahçe ve River dindar zaman Malik yetkili (55)

Google meal bakış açımızı değiştirir.

Meale dikkat ederseniz, bizim okuduğumuz meallerden çooook başka yerde.

Önerilen Siteler