Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Felsefe > Felsefi Tartışmalar

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 17-09-2011, 18:42
_melek_
Üye Değil

XOR´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Böylesine absürd bir soruya nasıl bir cevap bekliyorsunuz anlamak güç.

turandursun.com gibi bir siteye bunca ay girip, konular açıp, başkalarının konularına dahil olduktan sonra hala bu tip sorular yöneltmek? Şuraya bir akvaryum balığı getirip "oku, öğren" deseydim eminim bir zaman sonra sizden daha derli toplu sorular sormaya başlardı.

İnsanlar size bir şeyleri anlatmaktan, ifade etmekten yoruldu, siz saygısızca hem okumayacağınızı hem de sorularınıza yanıt verilmesi gerektiğini savunuyorsunuz. Üstelik birileri artık usanıp da "alaylı" cevap verdiğinde de hemen garip bir "hah inançsızlar, siz hep böylesiniz" tavrı. Her iki ayda bir yeni klonların türeyip aynı şeyleri yaşamamızda cabası.

Azalarak bitin artık yahu.
Okumayacağımı savunuyormuşum aklınıza estiği gibi konuşuyorsunuz.İsbat edin ne zamaN savunmuşum.
Bir şeyleri anlatmaktan yorulduğunuz için mi yazıyorsunuz yazmayın madem yoruldunuz muhatap olmayın bir konu açılmş beğenmiyorsanız girmeyin yorum yapmayin.
Saygıdan bahsederken saygısızlık yapıyor özgür düşünceden bahsedip farklı düşüncelere tahammülsüzlük gösteriyorsunuz.
Amaçsızlık ne demek neden varım sebepsiz mi oluştum restgele düzen olabilir mi?
Bunlar bana göre sorulması gereken gayet mantıklı sorular cevabını arıyorum neden bu soruları sorabilecek derecede bir beyine sahibim bunları düşünmek mi mantıksızlık.
Hakikaten mantıksızlık=ateizm..
Alt 17-09-2011, 18:48
Firestorm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Firestorm Firestorm isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

_melek_´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Okumayacağımı savunuyormuşum aklınıza estiği gibi konuşuyorsunuz.İsbat edin ne zamaN savunmuşum.
Bir şeyleri anlatmaktan yorulduğunuz için mi yazıyorsunuz yazmayın madem yoruldunuz muhatap olmayın bir konu açılmş beğenmiyorsanız girmeyin yorum yapmayin.
Saygıdan bahsederken saygısızlık yapıyor özgür düşünceden bahsedip farklı düşüncelere tahammülsüzlük gösteriyorsunuz.
Amaçsızlık ne demek neden varım sebepsiz mi oluştum restgele düzen olabilir mi?
Bunlar bana göre sorulması gereken gayet mantıklı sorular cevabını arıyorum neden bu soruları sorabilecek derecede bir beyine sahibim bunları düşünmek mi mantıksızlık.
Hakikaten mantıksızlık=ateizm..
Afedersin melek ama haklılar sorular çok saçma. Neden varız islama göre sınav(ki sonu bilinen bir sınav), hristiyanlara göre günahlarının affı durumu filan, biz Alevi'lere göre olgunlaşmak için ateist arkadaşlar içinde sabit bir sebebi yok varız işte nedeninin önemi yok aslında çokta kötü bir bakış açısı değil.

Son cümlen ise hiç hoş değil insanları genelleme olarak böyle aşşağlarsan(kişsel aşşağlamada hiç hoş değil) insanlar sana öyle davranır. Mesela el-kaide ile bir görünmek ister misin? Ya da taliban? Sana şimdi sırf insanların inançlarından dolayı öldürüyorsun yada bu ölümleri destekliyorsun desem nasıl karşılarsın?

İslam=1300 küsür yıllık antika kuralları ile işleyen insan hakları diye bir şey tanımayan din...
Alt 17-09-2011, 20:46
errata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
errata errata isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Cevap: [1]

Senin zihniyetine bir cevap vermenin benim açımdan bir getirisi yok belki, lakin forumu benim dışımda okuyup bir şeyler algılamaya çalışan insanlar da var. İnsanlarla ciddi ciddi nasıl dalga geçtiğini, aslında amacının buraya gelip zaman öldürmekten, jimnastik yapmaktan başka bir şey olmadığını görmelerinde yarar var.

Ha bu arada, "farklı düşüncelere tahammülsüzlük ediyorsunuz" deyip düşünce özgürlüğünden bahsedecek, bunun ahkamını kesecek son kişi sensin. Dişine göre müslümanlarla gruplaşıp, size bir şeyler anlatmaya çalışan insanlarla "bırak anlamaz bunlar, kalpleri mühürlü hehehe" geyiği çevirdiğinizi de benim söylememe gerek yok.

Bunları duyunca da, her zamanki gibi sinir nöbetine girip, yönetimi göreve çağıracaksınız, istifa dilekçenizi vereceksiniz falan filan.
Alt 01-05-2015, 01:14
turin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
turin turin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Shibumi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Böylesine absürd bir soruya nasıl bir cevap bekliyorsunuz anlamak güç.

turandursun.com gibi bir siteye bunca ay girip, konular açıp, başkalarının konularına dahil olduktan sonra hala bu tip sorular yöneltmek? Şuraya bir akvaryum balığı getirip "oku, öğren" deseydim eminim bir zaman sonra sizden daha derli toplu sorular sormaya başlardı.

İnsanlar size bir şeyleri anlatmaktan, ifade etmekten yoruldu, siz saygısızca hem okumayacağınızı hem de sorularınıza yanıt verilmesi gerektiğini savunuyorsunuz. Üstelik birileri artık usanıp da "alaylı" cevap verdiğinde de hemen garip bir "hah inançsızlar, siz hep böylesiniz" tavrı. Her iki ayda bir yeni klonların türeyip aynı şeyleri yaşamamızda cabası.

Azalarak bitin artık yahu.
İyi de XOR; Neden varız??

Bu soruya verilebilecek net/kesin bir cevap yoktur...
Niçin varız? Bu daha mantıklı bir soru ve herkesin kendine ait bir cevabı olur, bağlamaz kimseyi!!

Konu turin tarafından (01-05-2015 Saat 01:19 ) değiştirilmiştir.
Alt 17-09-2011, 18:55
TUBA TUBA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

sevgili melek, şöyle düşün; diyelimki bir başka gezegen bulundu ve bizleri oraya taşıdılar. sence dünya şartlarına alışmış bir insanın ve diğer canlıların hobadanak o ortama ayak uydurmasını bekleyebilir miyiz? cevap basit, tabiki hayır. neden? çünkü bu şartlarla yoğrulmuş şekillenmişiz ta 3,5 miyardan bu yana ve bu böyle devam edecek. yani senin mükemmel diye tabir ettiğin bu sistemde hobadanak oluşmadı. bu düzen bile evrimleşti ve en son bu haline geldi ve gene devam edecek değişmeye. nitekim dünya bir buzul çağına girmeye hazırlanıyor. bunun etkileri görülmeye başladı bile gerek sel felaketleri gerekse hortumlar veya fırtınalar veya başka bir doğal süreç. bu şu anlama geliyor, gelecek nesiller bu oluşan şartlara göre şekillenmeye devam edecektir. tabiki edebilen "ya bu deveyi güdersin ya bu diyardan gidersin" ki büyük felaketler karşısında canlılar korunmasız, dolayısıyla canlıların çoğu yok olacaktır. geçmiş zamanlarda bu durum gözlenmiştir. neticede bu dünyanın şuan ki şartları bu dönemde yaşayan canlılar için iyi çünkü bu ortama göre evrilmişiz, dolayısıyla mükemmel olarak algılamanız bundan başka birşey değil.
Alt 17-09-2011, 19:11
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Bu soruyu iyi niyetle soruyorum dini bir soru olarak algılamayın.
Nasıl var olduğumuzdan daha çok neden var olduğumuzun cevabı aranmalı diye düşünüyorum.

Bu gerçekte bir inanç değil mantık problemidir.

Siz yaşamın bir amaçla evrimleştiği ve böylece de bir tesadüf ürünü olmadığını mı düşünüyorsunuz?

Yoksa tesadüfen oluşan yaşamda amaçsız tesadüf ürünü olduğumuzu mu savunuyorsunuz?

Buyrun Ateist deist Agnostik ve diğer İnanç guruplarından arkadaşlar değerli görüşlerinizi almak isterim.

Neden varız?
Neden yaşamak zorundayız?
Bir tesadüf ürünümüyüz?
Aslında bu sorular epeydir soruluyor ve sonuçda insan oturmuş bingooo demiş, töbe Zeus'dan... Bu sorular bana göre gayet doğaldır, sadece insan değil diğer canlılarda meraklıdır. yaşadığı yeri, çevreyi, ayağının ucunu, kulağının ardını algılamadan bilgi edinemez...

Varlığın özel bir nedeni olmak zorunda değil çünkü gaye iradi bir şeydir. öyle olursa yokluğunda özel bir nedeni olmalıdır ki varlık ve yokluk ötesinde konu itibariyle nasıl hayal kurabilirsiniz? İlla bir amaç, neden aslında bir irade, gaye aramak hem mantıksız hemde çıkmazdır. bu sefer o iradenin varlığının sorgulanması gerekir ki, aynı sorular zincirleme ve sonsuz devam eder, saçmalığa dönüşür. İşin kısası, varlığa amaç aramak ve varlığı amaçsal bir ürün olarak görmek hem mantık hatası içerir hemde gereksizdir. Birisi nesnel diğeri ise zihinsel, iradi, hayali...

Bir örnek vereyim...

Korkulukların AMACI nedir? Eminim bir çok insan heleki dini argümanla yetişmiş insanlar anında şıp diye cevap verirler.
- Kuşları kaçırmak, tarlayı korumak!

Oysa korkuluğun böyle bir amacı yoktur, bu amaç size ait ve korkuluk sizin için bir araç...

Daha hala, korkuluğun amacını sormak anlamlı mı şimdi?

Bilmem anlatabildim mi?

Yaşam özel bir amaçla evrimleşmiş değil, ne bulursa onu yer. yukarıdaki cevap yeterlidir.

Tesadüf dediğimiz indirgenebilir bir şeydir. O yüzden tesadüfü genele yayıp birde anlamını çarpıtıp bir kelime-akıl oyununa çevirirsek bir anlamı kalmaz.

Dünyanın güneş ile arasındaki mesafe planlı, programlı değildir, o halde nedir?Tesadüftür...

bence kavramları iyi öğrenmek gerekiyor, yerli yerinde olmadıkça anlamlı olmazlar...

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 17-09-2011, 23:29
_melek_
Üye Değil

XOR´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Cevap: [1]

Senin zihniyetine bir cevap vermenin benim açımdan bir getirisi yok belki, lakin forumu benim dışımda okuyup bir şeyler algılamaya çalışan insanlar da var. İnsanlarla ciddi ciddi nasıl dalga geçtiğini, aslında amacının buraya gelip zaman öldürmekten, jimnastik yapmaktan başka bir şey olmadığını görmelerinde yarar var.

Ha bu arada, "farklı düşüncelere tahammülsüzlük ediyorsunuz" deyip düşünce özgürlüğünden bahsedecek, bunun ahkamını kesecek son kişi sensin. Dişine göre müslümanlarla gruplaşıp, size bir şeyler anlatmaya çalışan insanlarla "bırak anlamaz bunlar, kalpleri mühürlü hehehe" geyiği çevirdiğinizi de benim söylememe gerek yok.

Bunları duyunca da, her zamanki gibi sinir nöbetine girip, yönetimi göreve çağıracaksınız, istifa dilekçenizi vereceksiniz falan filan.
Vermiş olduğunuz cevapta böyle bir ifade kullanılmamış iddia sahibi iddiasını isbatlamakla mükelleftir lütfen isbatlayın ya da isbatlamayın farketmez.

Guruplaşmak böyle bir şey yok.Ben buradaki hiç bir müslümanla hakkınızda bu şekilde konuşmadım konuşmamda.Bir insana söylenebilecek en ağır ithamlarda bulunan sizler tepki verince dalgaya alıyorsunuz.

Aslında bütün bunların artık benim için bi önemi yok.Çünkü sizleri gayet iyi tanıyor ve anlıyorum..

spartacus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Aslında bu sorular epeydir soruluyor ve sonuçda insan oturmuş bingooo demiş, töbe Zeus'dan... Bu sorular bana göre gayet doğaldır, sadece insan değil diğer canlılarda meraklıdır. yaşadığı yeri, çevreyi, ayağının ucunu, kulağının ardını algılamadan bilgi edinemez...

Varlığın özel bir nedeni olmak zorunda değil çünkü gaye iradi bir şeydir. öyle olursa yokluğunda özel bir nedeni olmalıdır ki varlık ve yokluk ötesinde konu itibariyle nasıl hayal kurabilirsiniz? İlla bir amaç, neden aslında bir irade, gaye aramak hem mantıksız hemde çıkmazdır. bu sefer o iradenin varlığının sorgulanması gerekir ki, aynı sorular zincirleme ve sonsuz devam eder, saçmalığa dönüşür. İşin kısası, varlığa amaç aramak ve varlığı amaçsal bir ürün olarak görmek hem mantık hatası içerir hemde gereksizdir. Birisi nesnel diğeri ise zihinsel, iradi, hayali...

Bir örnek vereyim...

Korkulukların AMACI nedir? Eminim bir çok insan heleki dini argümanla yetişmiş insanlar anında şıp diye cevap verirler.
- Kuşları kaçırmak, tarlayı korumak!

Oysa korkuluğun böyle bir amacı yoktur, bu amaç size ait ve korkuluk sizin için bir araç...

Daha hala, korkuluğun amacını sormak anlamlı mı şimdi?

Bilmem anlatabildim mi?

Yaşam özel bir amaçla evrimleşmiş değil, ne bulursa onu yer. yukarıdaki cevap yeterlidir.

Tesadüf dediğimiz indirgenebilir bir şeydir. O yüzden tesadüfü genele yayıp birde anlamını çarpıtıp bir kelime-akıl oyununa çevirirsek bir anlamı kalmaz.

Dünyanın güneş ile arasındaki mesafe planlı, programlı değildir, o halde nedir?Tesadüftür...

bence kavramları iyi öğrenmek gerekiyor, yerli yerinde olmadıkça anlamlı olmazlar...
Korkuluk bir amaç için araç edinildi.
Siz korkuluğun insan makine her hangi bir irade olmadan kendiliğinden oluştuğunu dolayısıyla amaçsız araç olduğunu iddia ediyorsunuz.

Farkımız bu secgili spartucaus.

Planlı ve programlı değilse rastgele demektir.
Böylesine bir düzen rastgele oluşabilir.
Dna daki o şifreler rastgele oluşup rastgele dizilebilir mantık budur!

vartor´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
En dogru izahi khaos vermis; var oldugumuz icin variz, var olmasaydik yok olacaktik.Var olanin neden varim demesi, yok olanin neden yokum demesi gibi birsey. Yok olan bir sey, neden yokum diyebilir mi? Olunce, beynimizin faliyeti durunca hersey bizim icin yok olacak, ayni var olmadan onceki gibi.

Varlığın olmadığı yerde yokluk söz konusu olabilir; ama yokluğun olmadığı yerde varoluş kendini devam ettiremez. İkisi bu yüzden tek bir gerçekliğin iki farklı yüzüdür; ama aynı şey değillerdir.

Ben yokluktan geldimse ve yokluğa gideceksem neden var oldum sorusunu sormam en doğal hakkım değilmidir sevgili Vartor bu soruda abes olan nedir?
Alt 17-09-2011, 23:40
errata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
errata errata isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Vermiş olduğunuz cevapta böyle bir ifade kullanılmamış iddia sahibi iddiasını isbatlamakla mükelleftir lütfen isbatlayın ya da isbatlamayın farketmez.
Sen kırmızıya boyanmış harflerin gerçekten orada bulunması gerektiği ispatla, ben mümkün olan en iyi ispatı sunacağım sana.

Aslında bütün bunların artık benim için bi önemi yok.Çünkü sizleri gayet iyi tanıyor ve anlıyorum..
Temel sorun da bu zaten. Sorduğun soruları gerçekten sormuyorsun. Aldığın cevaplarda sürekli kılçıklı olanları arayıp, konuyu "ateistler hep böyle zaten" e getirip terörize etmeye çalışmandan herşey anlaşılıyor.

Karşındaki insanları, -en azından tartışırken- sürekli küçük görme ve acımayla yaklaşma eğilimindesin. Ben bunu yadırgamadığımı, bunların senin inandığın değerlerden geldiğini düşünüyorum. Öyle ya, Allah'ın maymun olup yanacaklar, cehenneme odun olacak dediği zümreyi sen ne sıfatla karşına alıp konuşacaksın, tartışacaksın.
Alt 17-09-2011, 23:45
TUBA TUBA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

[QUOTE=_melek_;412879Dna daki o şifreler rastgele oluşup rastgele dizilebilir mantık budur!QUOTE]

evet aynen öyle sevgili melek, rastgele dizilimlerin ürünüyüz hoşunuza gitsede gitmesede.
Alt 18-09-2011, 00:46
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Korkuluk bir amaç için araç edinildi.
Siz korkuluğun insan makine her hangi bir irade olmadan kendiliğinden oluştuğunu dolayısıyla amaçsız araç olduğunu iddia ediyorsunuz.

Farkımız bu secgili spartucaus.

Planlı ve programlı değilse rastgele demektir.
Böylesine bir düzen rastgele oluşabilir.
Dna daki o şifreler rastgele oluşup rastgele dizilebilir mantık budur!
Bir daha tekrar edeyim;

Kime sorsak korkuluğun amacı nedir? Genelde amacının kuşları kaçırmak, ürünleri korumak olduğu söylenir.
Oysa korkuluk böyle bir amaca sahip değildir. Ne değildir? korkuluk...

Buradan ne çıkardın? Amaçsız araç olduğunu ifade etmedim, amaç kavrayışına basit bir örnek verdim. Korkuluğun bir amacı yok, o amacı sen İRADİ olarak yüklersin, bu kendi kendini kandıracağın anlamına gelmemeli. Aynı iradi yüklemeyle bu yanlış mantıkla, tanrılar yaratırsın eni sonu, alır uyduruktan her şeye hayali, kurgusal(spekülatif) biçimde yüklediğin amaçlarına araç edersin, bunu da bir şeyleri bilmek çözmek sanırsın, ama hiç bir şeyi çözmüş değilsindir, aksine tam tersi körlemeyi başlatmışsın, algılarını da kapatmışsın demektir. Tanrı bilinçsizliğin bir kılıfı, senin aracındır başka bir şey değil ve oyuncağın.

Yine soracaksın eminim korkuluğun amacı ne diye, yok bir amacı, amacı olmak zorunda değil, o amaç ona ait değil. Olmayan bir şeyi(iradi bir gayeyi) sormak saçma değil mi? değiştir farketmez, bilmem kaçıncı ayın, kaçıncı günü yağan yağmurun amacı neydi acaba? Bu saçma olur, bilmem hangi ayın hangi günü yağan yağmurun bir amacı olmak zorunda değil, dahi amacı da yoktur, doğal koşul nerede oluşursa, olayda oarada gerçekleşir. Ne sana ne de senin amaçlarına, kurgu yada senaryolarına bağlı değildir.

Dünya nın yaşama uygun olması milyarlarcanın içerisinde bir olasılıktır, bu olasılıkda, rastgeledir ve evren dinamiktir, dolayısıyla o dinamiklik ve hareket içerisinde milyarlarca olasılık gerçekleşir ya da yeni olasılıklar varolagelir, tüm bunlar doğaldır, olasılıklarda dinamiktir-bağlıdır. Yoksa sen mi gittin, parmağınla işaret edip, milyarlarca yıldızın olduğu evrende, işte şurası dünya orada yaşam olsun dedin? Milyarlarca yıldız ve onca olasılık arasında sana ne gerek vardı? Gerçi yine ifademi anlayamadın, tesadüf indirgenebilir bir şeydir, farazi genelleyemezsin. Örneğin varlığın varlığı neden? acaba tesadüf olabilir mi gibi bir soru anlamsızdır, böyle bir soruyu sormak için varlığın dışında kaçyüz tane olasılığın vardıki buna tesadüf yükleyebilesin. kaldı ki tesadüfler varlık içredir.

Heleki ortada bir düzen olduğunu iddia etmek aynen dün masalımsı argümanlar üretip, bilime ahkam kesen cüppelilerin, içine düştüğü içler acısı mevzulara benziyor.

İnsan daha dünyanın güneş etrafında dönüşü, kendi ekseni etrafındaki dönüşü, dönüş açısı, kutuplar arası açıyı hesaplayıp bilmem kaç bin yılda bir neler olacağını(dünyanın yalpa vurması) hesaplarken (buzul dönemleri vs) hala Antik çağdan kalma, evin eşiğinden sağ adımla mı çıksam, sol ilemi dünyasında, Zeus senaryolarıyla sorulan soruların, akıl oyunlarının ne değeri var?

Sen hiç prokaryot yaşam diye bir şey duydun mu?

Daha önce defalarca bir kör mantığı ifade ettim, yine edeyim;

Sayısal lotonun bir kişiye çıkması 5.000.000 da bir ihtimal olsun(5 milyon oynamış 1 kişiye çıkmış...). Bu olasılıktır. 5 milyonda birden birine çıktığında bu tesadüf olur, o kişinin çerçevesinden bakarsak sayısal lotonun ona vurma olasılığı %100 olmuştur!!! Diğerlerinin gözünden bakarsak bu 5 milyonda bir olasılıktır. şimdi 5 milyonda bir olasılık tesadüf olabilir mi diye soruyorsun, bu saçmalıklar ve akıl oyunlarının sahte yanını kavrayamıyorsunuz, birde örneğin o kadar kavramamışsın ki soruyu bana soruyorsun

Melek 5 milyonda 1 ihtimal varsa o kadar da oyuncu var, anladın.... Bu işin mantıklı tarafının izahı olsun.

yaşam içinde zaten olasılığı gerçekleşmiş bir forma bakıp geriye dönüp yaaaaaa kaç milyarda bir olasılıktır bu demek;;;;;;; sayısal lotonun vurduğu adama bakıp, bu 5 milyonda bir olasılıktır, sana nasıl vurabilir, olamaz bu, imkansız, bu işte tövbe bir Zeus var demek dar kafalılıktır... Akıl oyunu bunlar, zerre bilinç, mantık, bilimsel öngörü taşımaz, 6-10 yaş arasına hitap eder.

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu

Konu spartacus tarafından (18-09-2011 Saat 00:55 ) değiştirilmiştir.

Önerilen Siteler