Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika > Aktüel Haberler

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 14-02-2020, 18:17
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Bir işçi çok çalışıyor diye dövülerek öldürüldü

Maltepe’de geçen temmuz ayında çalıştığı otelde ağır yaralı olarak bulunduktan sonra yoğun bakıma kaldırılan ve Aralık ayında hayatını kaybeden İbrahim Halil Kiraz'ı döverek öldürdükleri iddia edilen 5 kişi polis tarafından yakalandı. Şüphelilerin İbrahim Halil Kiraz'ın otelde iş arkadaşı oldukları ve "Çok çalıştığı" için aralarında çıkan tartışma sonucu cinayeti işledikleri öğrenildi.
5 AY SONRA ÖLDÜ
Maltepe, Cevizli Mahallesi, 30 Ağustos caddesindeki otelde 15 Temmuz 2019 tarihinde meydana gelen olayda otelde çalışan İbrahim Halil Kiraz, işyerinde yerde baygın olarak bulundu. Vücudunda darp izleri bulunan İbrahim Halil Kiraz, otel yönetimi tarafından çağırılan ambulansla özel bir hastaneye kaldırıldı. Yoğun bakıma alınan İbrahim Halil Kiraz, yaşam mücadelesini sevk edildiği Şanlıurfa'daki Balıklı Göl Devlet Hastanesinde 10 Aralık 2019 tarihinde kaybetti.
CİNAYETE KURBAN GİTTİĞİ TESPİT EDİLDİ
Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından olayla ilgili başlatılan çalışmada ilk anda düşerek ağır yaralandığı tahmin edilen İbrahim Halil Kiraz'ın bir cinayete kurban gittiği tespit edildi. Polis yaptığı teknik ve fiziki takibin ardından ölen İbrahim Halil Kiraz'la aynı otelde çalışan iş arkadaşları Batuhan A., İslam K., Kerem N., Erkal Ç., Ufuk K.'yı gözaltına aldı.
ÇOK ÇALIŞTIĞI İÇİN ÖLDÜRMÜŞLER
Asayiş Şube Müdürlüğünde sorgulanan şüphelilerin İbrahim Halil Kiraz'ı otelde çok çalıştığı için öldürdükleri ortaya çıktı. Şüphelilerin İbrahim Halil Kiraz'da daha önce de "Sen çok çalışıp kötü örnek oluyorsun. Patron bizimde senin kadar çalışmamızı istiyor. Biraz az çalış" diye kavga ettikleri öğrenildi. Olay günü de aynı sebeple aralarında tartışma çıktığı şüphelilerin İbrahim Halil Kiraz'ı darp ederek ağır yaraladıktan sonra merdiven boşluğunda bırakarak işlerinin başına döndükleri öğrenildi.
https://odatv.com/bir-isci-cok-calis...-14022053.html
Türkiye böyle bir yer..Mikrop dolu her yerde..Bu mikropları hapiste filan beslemeyeceksin,direk Afrika'ya kargo uçağıyla bırakıp geleceksin..
Alt 15-02-2020, 09:41
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ahlaksız dan AlıntıMaltepe'de geçen temmuz ayında çalıştığı otelde ağır yaralı olarak bulunduktan sonra yoğun bakıma kaldırılan ve Aralık ayında hayatını kaybeden İbrahim Halil Kiraz'ı döverek öldürdükleri iddia edilen 5 kişi polis tarafından yakalandı. Şüphelilerin İbrahim Halil Kiraz'ın otelde iş arkadaşı oldukları ve "Çok çalıştığı" için aralarında çıkan tartışma sonucu cinayeti işledikleri öğrenildi.

İlginç bir vakıa Bu güne kadar böyle bir vakıaya rastlandı mı bilmiyorum. Bir işçi diğer arkadaşlarını kaytarıyor diye ispiyon edenlere rastlandı. Çalışmıyor kaytarıyor diye dışlananlara rastlandı.
Ama çok çalışıyor diye arkadaşları tarafından öldürülenlere hiç rastlanmadı. En azından ben duymadım. Hayatımın 30 yılını işçilik yapmış bir kişi olarak.

Bu işte bir bit yeniği olduğunu düşünüyorum.

Sosyolojik bir vakıa ! Böyle bir vakıa gerçekse incelenmesi gerekir . Bana göre altında bir başka sebep olabilir.
Alt 15-02-2020, 13:27
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Teknik lisedeyken staj yaptığımız yerlerde (mesela Profilo, Telefunken, Grundig) çok çalıştığımız zaman bizi kenara çekip azarlamışlardı. Bazılarında sendika vardı, bu işyerlerinde patronun etkisi azdı, sendika işyerine çökmüş mafya gibiydi.

Profilo'da National markalı TV üretiliyordu, 2SC serisi Japon menşeili kaliteli transistörler kullanması gerekirken patates baskılı, menşei belli olmayan transistörler kullanılırdı. Birini 1 USD'ye alırken diğerinin kilosunu 10 Cent'e alıyordunuz.

National Japon menşeili bir TV markası idi. Profilo epey para ödeyip Japonlardan şemayı ve üretim hakkını satın almış, Japon mühendisler gelip üretim bandını kurup gitmiş. Profilo TV malzemesini ucuz diye diğer uzakdoğu ülkelerinden alıyordu, fiyat farkı 100-1000 katına varıyordu. Elbette ucuz mal kalitesiz oluyordu, bu sebeple çok sık bozuluyordu. Staj süresince üretim bandından sağlam TV çıktığını hatırlamıyorum, her birinden bir avuç malzeme değiştirirdik, değiştirdiklerimizi de değiştirirdik, ta ki TV çalışıncaya kadar değiştirirdik.

Durum Telefunken'de de Grundig'de de aynıydı, diğer arkadaşlardan duyduğumuz kadarıyla Beko'da da aynıydı, günümüzde Vestel'de de aynı. İşveren'in karı tahmin edilemez olmakla birlikte %5000'den az değildi.

İşveren mutluydu, sendika mutluydu, işçiler mutluydu, devlet mutluydu. Biz kimdik ki yerli şema, yerli mühendis, kaliteli malzeme, kaliteli hizmet, kaliteli ürün diyelim.

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)

Önerilen Siteler