Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 26-12-2018, 23:38
Hurma Hurma isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hurma;Allah,Muhammed üzülmesin diye,Muhammed'in peygamberliğine şahit olduğunu belirtmiş..Yani Allah,Muhammed'in üzülmesine engel olmuş..Bunu dediniz..

Ben de dedim ki;''Muhammed'in hayatı baştan aşağı hüzün ile dolu..Allah madem bir konuda Muhammed'in üzülmesine engel olmuş,neden diğer konularda Muhammed'in üzülmesine mani olamamış?''
Bana bunun cevabını verin,verebiliyorsanız lütfen..

Araf 172'deki bela ile bildiğimiz bela farklı şeyler..Muhammed'in yüzüne tüküren Ukbe ile araf 172'deki belanın ne alakası var?!

Fetih 29'u bir Müslüman olarak(öyleyseniz tabi),anlamanızı beklemiyorum..Ayet şöyle;

Ayetin ortasındaki ifade çok çok önemli..
Ayette Muhammed ve sahabeden bahsediliyor ve bu bahsedilen şeylerin,Tevrat ve incilde yazdığı da belirtiliyor..Tevrat ve incil Muhammed ve sahabe öncesinde yazılı haldeydi..Neresinde yazıyor bu anlatılan durumlar?Yazmıyor..Çünkü ayette bahsedilen şey,571 yılında doğan bir insan değil,bir bakireden doğan tanrı..!
Hazret-i Muhammed kendi adına üzülmemiş ki.
Kafirler mürdetler münafıklar iman etmiyor diye üzülmüş.
Allah diyor ki niye üzülüyorsun benim şehadetim sana kafi değil mi? Diye teselli etmeye çalışıyor. Kafi ama onlar yanacak peygamberimiz hep bu konuda üzüntülüdür çünkü Kur'an hutbe-i ezeliye ve ebediyedir

kıyamet günü bütün peygamberler dahil herkes nefsim nefsim diye feryat ederken Hazret-i Muhammed ya ilahi ümmetim ya ilahi ümmetim diye üzülüyor.
Kendi adına üzülme yok. Çünkü Hazret-i Muhammed kendine vucud vermemiş ben yokum allah var ümmetim var diyor

Bu vasıflar Tevrat (gizlemek) incil (oğullayan) isimli kitaplarda yazıyor
Alemi yahudilik ve hıristiyanlığın ellerinde ki Tora (yasa) evangel (müjde) kitaplarında yazmıyor. : )

Evengal (Müjde) demişken
Müjde müjde size parizyenden müjde size
zarif sağlam esnek çorap güzel çorap müjde size
Şarkısı aklıma gelir hep hah ha.
Alt 26-12-2018, 23:55
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Hurma´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Allah diyor ki niye üzülüyorsun benim şehadetim sana kafi değil mi? Diye teselli etmeye çalışıyor. Kafi ama onlar yanacak peygamberimiz hep bu konuda üzüntülüdür çünkü Kur'an hutbe-i ezeliye ve ebediyedir

kıyamet günü bütün peygamberler dahil herkes nefsim nefsim diye feryat ederken Hazret-i Muhammed ya ilahi ümmetim ya ilahi ümmetim diye üzülüyor.
Kendi adına üzülme yok. Çünkü Hazret-i Muhammed kendine vucud vermemiş ben yokum allah var ümmetim var diyor

Bu vasıflar Tevrat (gizlemek) incil (oğullayan) isimli kitaplarda yazıyor
Alemi yahudilik ve hıristiyanlığın ellerinde ki Tora (yasa) evangel (müjde) kitaplarında yazmıyor. : )

Evengal (Müjde) demişken
Müjde müjde size parizyenden müjde size
zarif sağlam esnek çorap güzel çorap müjde size
Şarkısı aklıma gelir hep hah ha.
Ölen oğulları için kendi adına üzülmemiş mi?Ölen oğullarına ağlarken,amcası Ebu Leheb'in kafirliğini mi düşünmüş?

Allah'ın Allah olduğuna Muhammed,Muhammed'in peygamber olduğuna Allah şahit olmuş..Ne kadar rasyonel?
Allah nerede?Kitaplarda..
Muhammed nerede?Kitaplarda..
Siz neredesiniz?1400 yıl geride..!

Kıyamet gününde bütün peygamberlerin ne işi var?Mahşer günü o..!

Muhammed'in vücudu yok yani ama o kadar kadın ne oluyor?Madem dediğiniz gibi,evlenmeden yaşayamaz mıydı?Vücudu yok ya..!
Orada yazıyor,burada yazmıyorla olmaz bu işler..Kuran'daki ifadeye göre Muhammed ve sahabeden bahseden iki kitap var..Bu kitaplar nedir,nerededir,neresinde yazmaktadır?
Alt 27-12-2018, 18:46
Hurma Hurma isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ölen oğulları için kendi adına üzülmemiş mi?Ölen oğullarına ağlarken,amcası Ebu Leheb'in kafirliğini mi düşünmüş?

Allah'ın Allah olduğuna Muhammed,Muhammed'in peygamber olduğuna Allah şahit olmuş..Ne kadar rasyonel?
Allah nerede?Kitaplarda..
Muhammed nerede?Kitaplarda..
Siz neredesiniz?1400 yıl geride..!

Kıyamet gününde bütün peygamberlerin ne işi var?Mahşer günü o..!

Muhammed'in vücudu yok yani ama o kadar kadın ne oluyor?Madem dediğiniz gibi,evlenmeden yaşayamaz mıydı?Vücudu yok ya..!
Orada yazıyor,burada yazmıyorla olmaz bu işler..Kuran'daki ifadeye göre Muhammed ve sahabeden bahseden iki kitap var..Bu kitaplar nedir,nerededir,neresinde yazmaktadır?
Ağlamış. Sormuşlar ölümün vuslat olduğunu söylersiniz niye ağlıyorsunuz?
Evet ölüm vuslattır bu göz yaşıda benim merhametimdir demiş
Sevgimdir.
Sen müslümanın vefat edeni olduğu zaman ne yapar kazık gibi durur mu zannedersin!

Niye evlenmiş diyorsun
Hazret-i Muhammed aleyhisselatu vesselam efendim buyuruyorlar ki
Bana dünyanızdan 3 şey SEV-Dİ-RİL-Dİ
Kadın
Gözümün nuru namaz
Ve güzel koku
Dikkay edersen sevdim demiyor "sevdirildi" diyor
Kendi vucudu yok kendisine benlik vermiyor
Hatta unuttum tabirinide hiç kullanmazdı "o bilgi ref oldu" yani unutturuldum derdi

Artı ne alaka evlenmeye getirdin konuyu
Yoksa papa gibi kadınlara dokunmamayı bir büyüklük mü sanıyorsun sende hıristiyanlar gibi hah ha.
Hakkat ne acaip neden büyüklük oluyor ki
Zira Hıristiyanların Rabbül alemin dediği : ) İsa'da 9 ay annesinin karnında hayız kanıyla beslenmiştir. Hah ha
Alt 11-01-2019, 04:40
Pardon Yani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Pardon Yani Pardon Yani isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Hurma´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Gülesim geldi okuyunca

Akil dumura nasil ugrarmis ispati burada.

Muhammed sadece bir peygamber ve allahinnin yarattigi kullarina karsi, yaratandan daha cok üzlüyor öylemi? Yani allahindan daha merhametli.

Senin inanisina ve anlattigina göre muhammed; Herseyin yaraticisi sensin, yakacaksin biliyorum ama ben senin ilmine, bilgine, adalet ve insafina itibar etmiyorum, ve ben cok üzülüyorum bu yanacak olan kafirlere / mürdetlere / münafıklara. Adeta allahina insaf ve vicdan dersi veriyor yaratilmis kulu ve peygamberi muhammed.

Ahiretde yanacak olanlari okadar cok düsünen ve üzülen peygamber, bu defa kendiside savaslarda kilicla inanmayanlari kilictan gecilirmesine hic üzülmüyor Öyleki adaleti ahiretde allaha birakmadan kilicla kendi ve ordusu sagliyor. Ahiretde yanmalarina gönlü razi gelmeyen allahin habibi muhammed savaslarda kasap kesiliyor

Bu yazilanlar aklin, mantigin ürünü olmadigi gibi olabildigince icinde tutarsiz, sacma sapan hikayeleri bile geride birakacak ayarda.

Siz benim güldügüme bakmayin icten ice sözde muhammed gibi halinize üzülüyorum. Tek bir farkla; Ben sizin böyle olmaniza karsin caniniza, maliniza asla talip degilim.

Önerilen Siteler