Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika > Aktüel Haberler

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 12-03-2020, 19:51
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Koronavirüsten korunmak için arap sabununu yoğurda katarak yiyen Yozgatlı Mehmet E. zehirlenerek hastaneye kaldırıldı. Midesi yıkanan ve serum takılan Mehmet E. kendine geldikten sonra yaptığı ilk açıklamada "Arap sabunu içimi temizler beni temiz tutar yoğurt ise bağışıklık sistemimi güçlendirir diye düşündüm. Yoğurdun içine bolca arap sabunu döktüm ve yedim" dedi.
https://www.yenisafak.com/gundem/yoz...rlendi-3529314
Alt 13-03-2020, 15:09
Üye

Vaka sayısı 2'ye yükselmiş..Virüs yayılmaya başlamış..
Alt 13-03-2020, 19:06
Üye

Vaka sayısı 5'e yükselmiş..Virüs yayılmaya devam ediyor..

Bir hoca da şunu demiş;Bu virüsü ben Allah’tan bir nimet olarak görüyorum
https://halkweb.com.tr/muftu-yardimc...rak-goruyorum/

Şunu da belirteyim;

Tüm Dünya alarma geçmiş,her şey yasaklanmaya başlamış,insanların bir araya gelmesi,birbirleriyle temas etmemesi isteniyor ama Türkiye'de hocalar camilere insanları toplanmaya çağırıyorlar..Niye?İnsanlara virüs bulaştırmak için mi,insanları camiye çağırıyorsunuz?Kabe'ye giriş bile yasaklanmışken,Türkiye'de ezan okunması,insanların camiye çağrılması doğru mu yani?
Ne diyorsunuz müslümanlar?
Alt 14-03-2020, 09:53
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Millet panik halinde marketlere akıyor..Ben de o akanlardanım..Ne olur,ne olmaz,biraz biraz almak lazım..
Demek sende korktun ve sürüye uydun. Türkiye de bu tür tepkiler bir haftalık her kes bir hafta sonra normale döner .

Türkiye de
2014-2016 yıllarında Türkiye'de 9 bin 479 kişi intihar etti. 2009-2018 Yaşanan kazalarda 52 bin 95 kişi yaşamını kaybetti.

Var mı bir önlem Var mı bir panik .Bu öldürücü vakıa nın güç ün den çok gürültüsü oluyor hiç dikkatini çekmiyor mu.

Ben bu gürültünün arkasından ne gibi soygun çıkacak onu merak ediyorum.
Alt 14-03-2020, 11:57
Üye

kartopu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Demek sende korktun ve sürüye uydun. Türkiye de bu tür tepkiler bir haftalık her kes bir hafta sonra normale döner .

Türkiye de
2014-2016 yıllarında Türkiye'de 9 bin 479 kişi intihar etti. 2009-2018 Yaşanan kazalarda 52 bin 95 kişi yaşamını kaybetti.

Var mı bir önlem Var mı bir panik .Bu öldürücü vakıa nın güç ün den çok gürültüsü oluyor hiç dikkatini çekmiyor mu.

Ben bu gürültünün arkasından ne gibi soygun çıkacak onu merak ediyorum.
Ciddiye alınacak bir konu bu..İtalya'da sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş..Türkiye'de de virüs yayılırsa ve sokağa çıkma yasağı ilan edilirse,evde ne yemeği düşünüyorsunuz?
Alt 14-03-2020, 12:55
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ciddiye alınacak bir konu bu..İtalya'da sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş..Türkiye'de de virüs yayılırsa ve sokağa çıkma yasağı ilan edilirse,evde ne yemeği düşünüyorsunuz?
Sevgili ahlaksız ciddiye alınacak bir konu değil. ( bence)

Hâttâ corono virüsün 2020 yılının başında yurda girdiğine ve bir çok insanın teşhis dahi konulmadan gripti soguk algınlığıydı denilerek sadece doktor reçetesi ile savuşturulduğuna eminim.
Ömrüm boyunca ateşli grip soguk algınlıgı geçirmeyen ben dedigim zaman aralıgında 38. Derece ateşle doktor reçetesi ile 4 gün yattım. Bir tek ben mi ? Peş peşe ailem cevremdeki insanlarda ateş ile hastalandılar.
Aklımıza ne corona nede başka bir şey geldi.
Bir çogumuz bunu yaşadı ama grip diye umursamadı.
Gripten öldü diye kayıtlarda kac kişi var bilinmez. ( bilirde söylemezler nakşiler)

Lafın özü biz toplum olarak bilmeden bu hastalıgı savuşturduk.
Dunya da yaygınlasırken bizde atladıldı bu.

Sağlık bakanının imf kredisini ( hibe degil BORÇ) verecegi duyulur duyulmaz 1 hasta yı piyasaya sürmesi gayet anlaşılır bir durum.

Para için bunlardan HER ŞEY AMA HER ŞEY beklenir.

Idlipte problem yaratıp , mülteci problemi çıkartıp avrupadan para istemek dahil.

Beni rahatsız eden bir kesim insanın garip bir sekilde market boşaltmaları ve panik halinde olmaları. Manyakmıdırlar nedir ?

Emin ol problem falan yok.
Panik yapacaksan
Ya asker ailesi olman gerek yada Türkiyede trafikte gezen bir söför. Yada suçu olmayan masum bir muhalif.

Gerçi yurdumda siyasi islamcı bir yönetimle yaşamak bile panik olmaya sebepte.
Yakında giderler diye umut ediyoruz.
Alt 14-03-2020, 17:05
Üye

ilahimasal´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili ahlaksız ciddiye alınacak bir konu değil. ( bence)

Hâttâ corono virüsün 2020 yılının başında yurda girdiğine ve bir çok insanın teşhis dahi konulmadan gripti soguk algınlığıydı denilerek sadece doktor reçetesi ile savuşturulduğuna eminim.
Ömrüm boyunca ateşli grip soguk algınlıgı geçirmeyen ben dedigim zaman aralıgında 38. Derece ateşle doktor reçetesi ile 4 gün yattım. Bir tek ben mi ? Peş peşe ailem cevremdeki insanlarda ateş ile hastalandılar.
Aklımıza ne corona nede başka bir şey geldi.
Bir çogumuz bunu yaşadı ama grip diye umursamadı.
Gripten öldü diye kayıtlarda kac kişi var bilinmez. ( bilirde söylemezler nakşiler)

Lafın özü biz toplum olarak bilmeden bu hastalıgı savuşturduk.
Dunya da yaygınlasırken bizde atladıldı bu.

Sağlık bakanının imf kredisini ( hibe degil BORÇ) verecegi duyulur duyulmaz 1 hasta yı piyasaya sürmesi gayet anlaşılır bir durum.

Para için bunlardan HER ŞEY AMA HER ŞEY beklenir.

Idlipte problem yaratıp , mülteci problemi çıkartıp avrupadan para istemek dahil.

Beni rahatsız eden bir kesim insanın garip bir sekilde market boşaltmaları ve panik halinde olmaları. Manyakmıdırlar nedir ?

Emin ol problem falan yok.
Panik yapacaksan
Ya asker ailesi olman gerek yada Türkiyede trafikte gezen bir söför. Yada suçu olmayan masum bir muhalif.

Gerçi yurdumda siyasi islamcı bir yönetimle yaşamak bile panik olmaya sebepte.
Yakında giderler diye umut ediyoruz.
Türkiye'dekilerin neler yapabileceğini biliyorum ama bu virüs Dünya'ya yayılmış durumda..Dünya'daki gelişmeleri de,bizdekiler manipüle edecek değiller yani..

IMF yardımı için açıklamayı geciktirmiş olabilirler ama ''turizm'' Türkiye'de bir çökerse,Türkiye'de çöker..O zaman ortalıkta ne siyasetçi kalır,ne de devlet..
Bu virüs Türkiye'yi İtalya gibi yaparsa,tamamen biter bu ülke..

Bu bakımdan 3-5 paket makarna almanızın bir zararı olmaz..
Alt 14-03-2020, 18:05
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Türkiye'dekilerin neler yapabileceğini biliyorum ama bu virüs Dünya'ya yayılmış durumda..Dünya'daki gelişmeleri de,bizdekiler manipüle edecek değiller yani..

IMF yardımı için açıklamayı geciktirmiş olabilirler ama ''turizm'' Türkiye'de bir çökerse,Türkiye'de çöker..O zaman ortalıkta ne siyasetçi kalır,ne de devlet..
Bu virüs Türkiye'yi İtalya gibi yaparsa,tamamen biter bu ülke..

Bu bakımdan 3-5 paket makarna almanızın bir zararı olmaz..

Medyanın beni ve toplumu haddinden fazla manipule etmesinden bıktım sıkıldım ve bunaldım.
Buna , yandaş medya denilenin karşısında oldugunu ileri sürenlerde dahil.
Akp genel başkanını termal kamera ile takip edenleri ekranında haber yapanın derdi ne olaki ? Bu habermidir ?

Hem siyasetci hemde devlet isteyen kim? Turizm çökecek diye kaygıyı otellerin sahibi doga talancısı , doga sömürücüleri düşünsün bize ne ? Haaa işsiz kalırlar.
Bırak kalsınlar. 12 saat çalışıp evine BORÇLU giden bir insan bırak işsiz kalsın.

Bir kaç paket makarna yada başka bir besinle ne yapabilirsinki? Bir kaç gün bir kaç ay! daha sonra?

Kapitalizm markette boşalttırır zekada akılda.
Meta satırmaktaki hünerlerine başka bir yöntem uyguladılar ve bir çok insanda buna uydu.

Corona için tedbir aldık diyorlar!!! Pehhh olmayan tanrıya peygamber uydurdular desem!

Ahlaksız bu forumda yıllardır yazan okuyan birisin sendemi inandın bu boş ve kurgu dolu kaosa?

Bak sana 3 tane örnek verdim kaygı duyman için. Onlar için kaygılan.

Coronadan degil bu başımızdaki hukuk tanımazlardan kaygılan
Alt 14-03-2020, 19:18
marcos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
marcos marcos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Her kış milyonlarca insan grip oluyor ama bunlardan çok azı hayatını kaybediyor.Coronada ise ölüm oranı çok yüksek.Devletleri toplumları korkutanda bu ya milyonlarca insan enfekte olursa.

Coronanın hayvandan insana bulaştığı söyleniyor.Bu doğruysa ilginç bir bakıma evrimin canlı örneği.Çünkü corona yeni bir şey değil.Kedilerle haşır neşir olan biri olarak coronanın kedilerde önceden beri olduğunu biliyorum.İyileştirdiğim kediler var.Kedilerde de hasta zayıf ve yavru kedilerin ölümüne sebep oluyordu.İşin ilginç yanı kediden insana geçmiyordu.Evrim geçirmiş corona kedilerden insana geçer mi bilmiyorum.

http://bizimsokagincocuklari.com/wp-...EMES%C4%B0.pdf

" Şüphesiz eğer ki hayvanların dini olsaydı, şeytanı insan şeklinde hayal ederdi." / W. Ralph Inge
Alt 14-03-2020, 19:23
marcos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
marcos marcos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Virüsler ilginç varlıklar.Cansız maddede canlılık özelliği olduğunun canlılığın kendiliğinden oluştuğunun kanıtı gibi duruyorlar.Virüsler çoğalma eğilimindeler cansız madde çoğalma eğilimi göstermez.Fakat virüsler bildiğimiz anlamda canlı organizmaya nüfus etmeden çoğalamıyorlar.Kimse canlı mı cansız mı olduklarına karar veremiyor.

http://bizimsokagincocuklari.com/wp-...EMES%C4%B0.pdf

" Şüphesiz eğer ki hayvanların dini olsaydı, şeytanı insan şeklinde hayal ederdi." / W. Ralph Inge

Önerilen Siteler