Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 14-04-2018, 21:55
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Avcılar ne yapıyorlar?

Az önce yabantv kanalında bir av izledim..Avladıkları hayvan yaban keçisi..Erkek olan keçi..Teke..
Çok acayip boynuzları olan bir hayvan..Muhtemelen soyu tehlikededir..Kayseri'de dağa 3-5 kişi çıkıyor..3-4 gün hayvanları takip ediyorlar..Sonra birini indiriyorlar..Tekbirlerle filan..Vuranı öyle tebrik ediyorlar ki,sanki Higgs bozonunu buldu..!

Devlet bu konularda ne yapıyor?
Saçma bir soru oldu bu..!
Bu vurulan hayvanı pişirip yiyorlar mı?
Belki iyi bir iş yaptıklarını düşünüp,aşevlerine filan hayvanı veriyorlardır..
Bu rahatlık nedir?
Eline tüfeği alan,istediğini vurabiliyor mu bu ülkede?

Koyun veya inek gibi hayvanları hepimiz yiyoruz..Bu ayrı konu..Buraya girmeyelim..
Bu vurulan hayvanlar,vahşi hayvanlar..Doğada az bulunan,nesilleri tehlike altında olan hayvanlar..

Ben her türlü avcılığa karşıyım..Bırakın insanların böyle avlanmasını,silahlanmasına da karşıyım..Bunu da belirteyim..Mümkünse forumda avcı varsa,engellesin beni..Gözüme gözükmesin..
Az önce izlediğim görüntüleri bir benzeri youtube'da varmış..İsteyen bakabilir;
Alt 15-04-2018, 00:33
bakkalmahmud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bakkalmahmud bakkalmahmud isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Dinine yandigimin dünyasi tersine dönüyor,,,Dindarin inancindaki tanima göre ateistde olan özellik müminde mümindekide benim nuryüzlü ateistimde ....I.Eliacik abim bosuna demiyor cennete ateistde girer deistde girer diye ,,, Adamin kalbi mühürlenmemis gercegi görüyor ....
Ahlaksiz denizdeki haric karadaki ve havadaki av adi altindaki katliamlara bende karsiyim,kudretim olsa bu av sporu(ne bicim sporsa)adi altinda katliam yapanlari birbirlerine avlatirim(yapdiklarinin ne oldugunu anlamalari acisindan)...
Almanyada yasiyorum burda hemen hemen her mahallenin birden cok parki var ve icinde tavsanlar dolasir,,hic kimse dokunmaz,,,tabiiki avcilik burdada var ama enazindan kontrollü,,herkes kafasina göre ava cikamaz...saygilar

"Din sıradan insanlar için gerçek, aydınlar için yalan, iktidarlar içinse kullanışlıdır." - Lucius Annaeus Seneca
Alt 15-04-2018, 19:22
Üye

anti-ka;hayvansever değilim..Benim takıldığım nokta,vahşi hayvanların,soyu tükenmekte olan hayvanların,böyle rahatça öldürülmesi..
Dağdaki keçinin kime ne zararı var?Takıldığım nokta bu..
Bu insanlar devletten filan izin alıp bu hayvanları katlediyorlar..Bir de bu konu var..

Hani vatan/toprak için ölüyorlar ya,ulan dağda hayvanın yoksa,denizde balığın yoksa;ne yapacağım ben boş vatanı?!
Her taraf insan doldu..Haliyle tüm hayvanlar birer birer yok oluyor..
Bir tane hayvansever filan da yok ortada..Hayvanseverlerin tek derdi kedi/köpek..!
Ne sığ insanlar,ne gerizekalı insanlar..
Alt 15-04-2018, 20:25
Selmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Selmet Selmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bu hayvanlari belli kota karsiliginda avliyorlar.. Yani oyle eline tufek alip bu hayvanlari kafana gore avlayamazsin. Avlayacagin hayvan belli bir yasin uzerinde olacak. Disi ve yasi kucuk hayvanida avlayamazsin. Ayrica vurduklari bu hayvalar icin yuklu miktarda para oduyor avcilar.
Alt 15-04-2018, 21:29
Üye

Selmet´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu hayvanlari belli kota karsiliginda avliyorlar.. Yani oyle eline tufek alip bu hayvanlari kafana gore avlayamazsin. Avlayacagin hayvan belli bir yasin uzerinde olacak. Disi ve yasi kucuk hayvanida avlayamazsin. Ayrica vurduklari bu hayvalar icin yuklu miktarda para oduyor avcilar.
Selmet;Ne olursa olsun,yanlış..Vurmaya hakkın yok çünkü..Bırakın vurmayı,bu hayvanın yaşadığı topraklara adım atmaya hakkın yok..

Burada devlet resmen yaban hayvanlarını vurmayı teşvik ediyor..
Bu kişiler yasal avcılık yapsalar bile,kaçakçıların önüne geçemezsiniz..
Mesela Türkiye'de silah taşımak için belli şartlar var..Bu şartları sağlayan var mı?Var.Peki,sağlayamayanlar ne olacak?Türkiye'de yasal olarak silah taşıyanlar mı,yoksa ruhsatsız silah taşıyanlar mı daha çok?
Yani devletin birşeyi yasallaştırması,o şeyi doğru kılmaz..Bu yasallaştırılan şeyi teşvik etmiş olurlar sadece..
Avcılık komple yasaklanmalı ve çok ciddi cezalar verilmeli..Yoksa dağlarda bir tane vahşi hayvan kalmayacak..
Zaten sürekli milyarlarca evcilleştirilmiş hayvanı katlediyoruz,bari vahşi hayvanlara dokunmayalım,olmaz mı?
Alt 15-04-2018, 22:13
Üye

Selmet;Ne olursa olsun,yanlış..Vurmaya hakkın yok çünkü..Bırakın vurmayı,bu hayvanın yaşadığı topraklara adım atmaya hakkın yok..
Kara avciligina benimde fazlaca gonlum isinmiyor. Deniz ve tatlisu avciligi benim icin daha cazip.
Alt 16-04-2018, 21:08
Leonardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Leonardo Leonardo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

- Yasal avlanma türlerin hayatta kalması açısından sorun değil. Denizlerde aşırı avlanma vs. bunlara dikkat edeceksin. Bunlar 1 keçi için o kadar uğraşıyorlar. Üstüne de vergi ödüyorlar. Bu şekilde düzenlenirse aşırı avlanma olmaz.

Tabi canlıların yaşam hakkı konusu ayrı bir mevzu. Bence de eline tüfek alan herkes avcılık sporuna özendirilmemeli
Alt 16-04-2018, 22:20
bakkalmahmud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bakkalmahmud bakkalmahmud isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Leonardo´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
- Yasal avlanma türlerin hayatta kalması açısından sorun değil. Denizlerde aşırı avlanma vs. bunlara dikkat edeceksin. Bunlar 1 keçi için o kadar uğraşıyorlar. Üstüne de vergi ödüyorlar. Bu şekilde düzenlenirse aşırı avlanma olmaz.

Tabi canlıların yaşam hakkı konusu ayrı bir mevzu. Bence de eline tüfek alan herkes avcılık sporuna özendirilmemeli
Leonardo ,Cocukken kus avlar etini yakdigimiz atesde kizartarak yerdik, buna onyillardir pismanim ama biz cocukduk et yemek istiyorduk ve bu sucun hepsi o günkü (biz)cocuklara ait deyil,,,bize kimse bunu yapmamamizi söylemedi,,,Diyanet Annemize Babamiza (Hangi donun renginin haram yada helal oldugunu anlatacagina)bunun kötü oldugunu anlatsaydi onlarda bize söylerdi bizde yapmazdik,,,,Bence suc diyanetin,,,,Bence diyanetin aldigi para haram ,,,

"Din sıradan insanlar için gerçek, aydınlar için yalan, iktidarlar içinse kullanışlıdır." - Lucius Annaeus Seneca
Alt 17-04-2018, 16:30
Üye

Canlilarin yasam hakkini savunan arkadaslar sunu bilmiyorlarmiki canlilarin cogunun hayatta kalabilmesi icin yine baska bir canliya ihtiyaci var. Mesela et oburlar! Aslan, kaplan, kurt vs. Simdi bunlar baska canlilarin yasam hakkina saygi duymaya kalksa kendileri yok olacaklar. Dogada tum canlilar birbirlerini yiyerek. Hayatta kalmaya calisiyor. Burada onemli olan insanlarin ac gozlulugudur. Ihtiyactan cok zevk icin oldurme. Ben zevk icin oldurmeye karsiyim. Hayatta kalmak yeterli beslemek icin ete ihtiyacimiz varsa bunu yine hayvanlardan saglayacagiz. Ama zevk icin oldurmek kesinlikle yasak olmali. Avcilik yapiliyorsada belli kurallara, kotalara kesinkes uyulmalidir.
Alt 17-04-2018, 19:11
manas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
manas manas isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

avcılık yapacağım diye katliam yapan insansı mahlukatlar var, bu kişiler kışın yaban ördeği ve kazları gelince tam donanımlı ava çıkarlar savaşa gider gibi, ördek ve kaz gurupları suya inince bir tanesini bile sağ bırakmamak için çabalayanları gördüm, onlarca ördek vurdular ve pek çoğunu sudan gidip almadılar bile, ee ne kazandılar şimdi? resmen katliam yapılıyor. birkaç tane vur al git, o kadar hayvanı avlasa nolacak, ziyanlık sadece. birde anlatmıyorlar mı kasıla kasıla şu kadar ördek vurdum,her taraf ördek ölüsü doldu filan beni taktir edin der gibi, sanırım katliam yaparak erkekliğini ispatlıyor deyyus... her geçen sene gelen yaban ördeği sayısı azalıyor mesela bu sene çok az ördek ve kaz gelmiş, ağlıyorlar birde. ulan vicdansız neslini kurutana kadar öldürmeye çabaladın ya, ne bekliyordun. buna spor desen spor değil, o kadar av hayvanı ihtiyaç desen ihtiyaç olamaz. böyle insanların neslinin kuruması lazım.

***Tanrı mineral de uyudu, bitki de düş kurdu, hayvanda uyandı, insan da kendini buldu ***

Önerilen Siteler