Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dünya Dinleri, Mitoloji & Antik Uygarlıklar > Dünya Dinleri

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 12-08-2012, 02:49
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Misir'a dogru gittikce, domuz goruruz. Tabi baska hayvanlar da var domuz sadece bir tanesi. Sonra maymun gelir mesela.

http://www.touregypt.net/featurestories/pigs.htm
Alt 12-08-2012, 12:37
qlause - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
qlause qlause isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sesli´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın Qlause,

Siz Hindistan hakında pek bilgi sahibi değilsiniz.Belgeselde gördüğünüz hayvanlar kutsal oldukları için değil, HİNDU DİNİNDE AHİMSA denilen yani HİMSA = ŞİDDET, SÖZLE VEYA FİİLİEN İNCİTİCİ BİR HAREKETTE BULUNMAKya karşı oluşlarından hayvanlara hiç bir şekilde incitici bir fiilde veya söylemde bulunulmaz.

Filleri öldürenler varsa onlar HİNDULAR değildir.

Lütfen bilmediğiniz konularda önce inceleme yapın ki sonra yanılgınız ortaya çıkmasın.

GERÇEĞİ ÖRTECEK BÜYÜKLÜKTE KİMSENİN ÖRTÜSÜ YOKTUR.
hayır efendim farelerin atalarının reenkarnasyon geçirmiş ruhu olduğuna inanıyorlar.

Ayrıca filleri ve kaplanları çok seri bi şekilde katlediyorlar fil nüfusu yok olmak üzere.

sırf fil katliamlarına özel belgesel var filler hakkında o kadar çok şey uydurmuşlarki bizdeki kertenkele hikayesine dönmüş.
Alt 12-08-2012, 14:44
Sesli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Sesli Sesli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

qlause´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
hayır efendim farelerin atalarının reenkarnasyon geçirmiş ruhu olduğuna inanıyorlar.

Ayrıca filleri ve kaplanları çok seri bi şekilde katlediyorlar fil nüfusu yok olmak üzere.

sırf fil katliamlarına özel belgesel var filler hakkında o kadar çok şey uydurmuşlarki bizdeki kertenkele hikayesine dönmüş.
Sayın Qlause,

Genellemeler çoğunlukla insanları yanıltırlar. Bir toplumda olumlu eylemler yapanlar da vardır olumsuz eylemler yapanlar da...

Ancak biz bütün toplumu olumsuzlukla suçlamaya kalkarsak çok ama çok yanılırız.

Bana bu dünyada her bakımdan mükemmel diyebileceğimiz bir ülke gösterebilir misiniz?

Dinler konusunda da aynı gerçekle karşılaşırız. Olumlu dinler de vardır. olumsuzluk saçanlar da vardır. Bütün mesele baktığımızı görebilmekten geçer. Ve nereden baktığınız çok önem taşır.
Alt 12-08-2012, 17:08
Üye

Efendim ben hepsini suçlamıyorum zaten bu dinler tamamen bölgesel, yani bir yerde olan inanış başka bir yerde yok.(bazı istisnalar hariç) o kadar kalabalık bir ülkede bunların olması doğaldır zaten toplum tek dinli bile olsa belli bir kalabalığa erişince otomatik olarak mezheplere ayrılır ve bu mezhepler zaman içinde sanki bir dinden gelmiyormuşçasına değişir.

Bir yerde fareye taparlar, bir yerde fareyi lanetlerler.

Kaldıki Hint'liler oldukça zeki insanlar 1milyardan fazla insan arasından zeki insanlar çıkmaması imkansız bişey. Bu gün bir çok buluşa imza atıyorlar. Yanlış bilmiyorsam dünyanın en zeki çocuğu bir Hintli.
Alt 13-08-2012, 07:24
anthemoessa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
anthemoessa anthemoessa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kaldıki Hint'liler oldukça zeki insanlar 1milyardan fazla insan arasından zeki insanlar çıkmaması imkansız bişey. Bu gün bir çok buluşa imza atıyorlar. Yanlış bilmiyorsam dünyanın en zeki çocuğu bir Hintli.
Ayni zeki insanlar(in atalari), Schopenhauer gibi cesitli bati filozoflarinin hakkinda “insan düşüncesinin en yüksek ürünleri ve bilgeliği", "Dünyada var olabilecek en doyurucu ve en yükseltici eser; yaşamımın tesellisi oydu, ölümümün de tesellisi o olacaktır." seklinde yorumlar yaptigi dinsel Upanishad metinlerini de yazmislardir.

Hint dinlerinden her biri (Hinduizm, Budizm, Cainizm) zaten bu zeki toplumdan cikmistir ve siradan halka da hitap eder ancak siradan halkin yaptigi her eylemin mantikli, felsefi bir aciklamasini da yapmayi ihmal etmezler. Bu toplumda dinler ve felsefe ayri ayri degil ic ice gelismistir cunku.

Hele o ulkede oyle insanlar var ki yolda gorseniz dilenci sanar yuzune bakmazsiniz kokudan yanina yanasamazsiniz ama biraz sohbet ederseniz, entelektuel kapasitesi karsisinda saskinliktan dilinizi yutabilirsiniz. Oyle garip bir ulkedir iste bu Hindistan.

Konu anthemoessa tarafından (13-08-2012 Saat 07:31 ) değiştirilmiştir.
Alt 02-10-2012, 18:14
libsek libsek isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Merhabalar,
Daha ün Yeni Delhi den geldim. Hindu, Budist ve Müsliman insanlarla konuştuk, sohbet ettik. 1. Hindular (aç bile olsa) dünyanın en mutlu insanları. Fil,Fare,İnek,Maymun vs gibi hayvanları kutsal sayan (tapan değil) yüzlerce tarikatları var. Ganeş isimli fil şeklinde tanrıları var.Doğum gününe denk geldik. Deliler gibi eğlenip dans ediyorlar. Az et tüketiyorlar. Müslüman olmayı hakaret telakki ediyorlar.
2. Eski delhi denen bölge genelde müslüman. Fakirlik tamam da, pislik farklı şey. Kulleteyn denen olguyu gördüm. Cuma camisi nin avlusunda 30m x30m civarında bir havuz var. herkes etrafına oturup abdest alıyor. ağzını çalkalayıp tüküren, ayaklarını yıkayan sümküren. tek kelime iğrenç. Daha ilginç, bizim gruptan 2 kişi de abdest aldı. Iyyy..

Bir canlının Tanrı'sının büyüklüğü, Beyninin büyüklüğü ile ters orantılıdır.
Alt 02-10-2012, 21:17
Sesli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Sesli Sesli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Dün gece ntv de kuşlarla ilgili belgesel izliyorum Hindistan'a gittiler orda tapınak var ama tapınak sırf fareler için inşa edilmil 10 binlerce fare var tapınakta hastalık yuvası.

Bu fareler kutsal efendim atalarının reenkarnasyon geçirmiş fare bedenine bürünmüş halleri bu fareler krallar gibi besleniyor.

Süt, et, kuru yemiş, meyveler, ekmekler, tahıllar, baklagiller, tatlılar aklınıza ne gelirse.

Başka bir belgesel.

Yine Hindistan

Bir kadın var meyve satan bir tezgahtar, ortalık maymun dolu ve bu maymunlar kutsal, geliyorlar meyvelerin hepsini kadının gözü önünde yiyip bitiriyolar kadına tezgahı toplayıp beş parasız zarara uğramış şekilde evine dönüyor.

Diyeceksiniz neden birşey yapmıyor olurmu efendim yaparsa linç ederler çünkü o maymunlar acayip kutsal hepsine tanrı olarak bakılıyor. Akla ziyan uygulamalar.

Yine hindistandayız İnek yolun ortasında, bir yabancı(Amerikalı olabilir) korna çalıyor ve bomba batlıyor arkada arabalarından inen bilimden, bilgiden ve insanlıktan yoksun kişiler adama linç girişiminde bulunuyorlar dahası poliste birşey yapamıyor.

Buda bişeymi efendim her yıl yüzbinlerce insan ölümüne sebep olan yılanlar ve böceklerin bazılarıda kutsal.

Öte yandan, filler ki insana zararı yoktur lanetli olarak görülüp katlediliyorlar.

Daha akla zarar binlerce uygulama dudağınız uçuklar dinin insana yaptırdığı şeylere bir bakınız efendim.

Yahu fare beslenirmi inanca bak reenkarnasyon hani kraldın lan bidahaki hayatında ne oldu fare olmuşsun ama krallar gibi bakılan fare.

Hastalıktan kırılıyo millet hepside fare hastalığı hiç acımadan canlı canlı yemeye kalkıyolar yemek getirenleri.

Arkadaşlar dünyada şuanda taraftarı bol olan 200 den fazla ana din var binlercede mezhep ve yan dincikler var.

Bu dinlerden akla ziyan ugulamalar biliyorsanız, burda paylaşın
Sayın Qlause,

Daha önce de aynı konuda Hindistanı eleştiren yazı yazmıştınız. Ancak konuyu tam olarak bilmeden sadece söylentilere kanarak yapmakta olduğunuz yanlış bilgilendirmeden başka bir şey olmuyor.

Hindistanda HİNDU dininde AHİMSA denilen şiddetin her türlüsüne karşı olma ilkesi hakim. Konu budur. Yoksa ne inekler ne de maymunlar kutsal sayılmaktadır.

Sizin anlayabilmeniz için tüm canlılar bir HİNDU için kutsaldır.
Fareler ancak kötü besinler alırlarsa tehlikeli olurlar. Yoksa özel olark beslenen farelerde hiç bir bulaşıcı hastalık oluşmaz. Bunun en güzel örneği, ABD ve Avrupadaki bazı ailelerin özel olarak fareler ve bu cins hayvanları evlerinde beslemeleridir.

Filleri öldürenler Hindular değildir. Bunu da iyice öğrenseniz de yanlışa imza atmasanız!

http://dunya.milliyet.com.tr/afrika-...39/default.htm

Lütfen olumlu ve gerçekçi yazmak için eksik bilgilerden kaçınarak yazmaya çalışın.

Esenlik dileklerimle,
Alt 02-10-2012, 21:30
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

libsek´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhabalar,
Daha ün Yeni Delhi den geldim. Hindu, Budist ve Müsliman insanlarla konuştuk, sohbet ettik. 1. Hindular (aç bile olsa) dünyanın en mutlu insanları. Fil,Fare,İnek,Maymun vs gibi hayvanları kutsal sayan (tapan değil) yüzlerce tarikatları var. Ganeş isimli fil şeklinde tanrıları var.Doğum gününe denk geldik. Deliler gibi eğlenip dans ediyorlar. Az et tüketiyorlar. Müslüman olmayı hakaret telakki ediyorlar.
2. Eski delhi denen bölge genelde müslüman. Fakirlik tamam da, pislik farklı şey. Kulleteyn denen olguyu gördüm. Cuma camisi nin avlusunda 30m x30m civarında bir havuz var. herkes etrafına oturup abdest alıyor. ağzını çalkalayıp tüküren, ayaklarını yıkayan sümküren. tek kelime iğrenç. Daha ilginç, bizim gruptan 2 kişi de abdest aldı. Iyyy..
Nasıl bir grup bu

İnsan teyemmüm eder be
Alt 02-10-2012, 22:05
xcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
xcan xcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

fthgzl79´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Nasıl bir grup bu

İnsan teyemmüm eder be
The Friday Mosque in Herat

Külleteynden abdest alanları videonun sonlarında izleyebilirsiniz arkadaş doğru söylüyor

Bu videodada Feci abdest var
Jama Masjid, Delhi

Alt 02-10-2012, 23:54
Üye

pislik pislik

Önerilen Siteler