Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kadın & İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 20-09-2012, 00:17
qlause - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
qlause qlause isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart Çocuk Gelinler

http://www.belgeselizle.org/belgesel...seli-2540.html

Arkadaşlar, hepsinin başı kapalı olduğu ve müslüman ailelerden oldukları için konuyu burada açtım.

Belgesel 20 dakika, ilk 5 dakikasını izledim katil olurum diye geri kalanını izleyemedim zaten yüreğim kaldırmadı.
Alt 20-09-2012, 03:24
ALKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ALKA ALKA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Köleliğin Türkiye'de kaldırıldığını düşünenler yanılıyorlar. Kölelik hala var ve ismi başlık parası..
Alt 20-09-2012, 03:36
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ALKA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Köleliğin Türkiye'de kaldırıldığını düşünenler yanılıyorlar. Kölelik hala var ve ismi başlık parası..
Başlık parası bilinen birşey..Mihir senedi diye birşey var ki,bu da köleliğin belgesidir..Kadın bu belge ile köle olduğunu ilan etmektedir..
Genelevdeki kadına vizite parası veriliyor,eş olarak alacağımız kadına da mihir senedi veriliyor veya belirli bir altın takmak zorunda kalıyoruz..!
Sonuçta hepsi aynı kapıya çıkıyor;KÖLELİK..!
Türkiye'de artan kadın cinayetlerini sorgulayanlar,Türk toplumunun dinine ve bu dinin kadına vermediği değere baksınlar..!
İslam ayaklar altına alınmadığı müddetçe bu ülkede kadına yapılan şiddet asla bitmeyecek..!
Alt 20-09-2012, 10:07
qlause - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
qlause qlause isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

fthgzl79´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Başlık parası bilinen birşey..Mihir senedi diye birşey var ki,bu da köleliğin belgesidir..Kadın bu belge ile köle olduğunu ilan etmektedir..
Genelevdeki kadına vizite parası veriliyor,eş olarak alacağımız kadına da mihir senedi veriliyor veya belirli bir altın takmak zorunda kalıyoruz..!
Sonuçta hepsi aynı kapıya çıkıyor;KÖLELİK..!
Türkiye'de artan kadın cinayetlerini sorgulayanlar,Türk toplumunun dinine ve bu dinin kadına vermediği değere baksınlar..!
İslam ayaklar altına alınmadığı müddetçe bu ülkede kadına yapılan şiddet asla bitmeyecek..!
Son zamanlarda yapılanlardan sonra bu iş artık çok zor, o dediğin ancak 100 yıl sonra olur, yeni eğitim sisteminde yetişen çocukların işi biraz zor.
Alt 20-09-2012, 12:44
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

qlause´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Son zamanlarda yapılanlardan sonra bu iş artık çok zor, o dediğin ancak 100 yıl sonra olur, yeni eğitim sisteminde yetişen çocukların işi biraz zor.
Türk insanı daha internetle tanışmış değil..İnternetin ne olduğu hakkında,interneti kullananların çoğunluğu bile bir fikir sahibi değil..Zamanla internetle tanışan insanlar,din konusunda bilgi sahibi olabilir..Böylelikle bir aydınlanma sağlanabilir..Ama bu süreç çok uzun sürebilir..
Alt 29-11-2012, 18:51
prozac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
prozac prozac isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

13 yaşında evlendirilen kadın: Eşime 'baba' diyordum

Diyarbakır'da 300 kadın üzerinde yapılan araştırmada kadınların yarısından fazlasının 15 yaşını tamamlamadan, yüzde 72'sinin evlendirilirken 'rızası' olmadan evlendirildiği, yüzde 30'undan fazlasının da eşini daha önce hiç görmeden evlendiği ortaya çıktı. Araştırmada, çocuk yaşta evlendirilen her üç kadından birinin de hayatının bir bölümünde canına kıymayı düşündüğü ve buna teşebbüs ettiği belirtildi. Araştırmaya katılan bir kadının, "Evlendirildiğimde kocamın çocukları ile oyun oynuyordum, kocama 'baba' diyordum" sözlerinin çocuk gelinlerin durumunu anlatan en iyi örneklerden biri olduğu belirtildi.

http://gundem.milliyet.com.tr/13-yas...01/default.htm

Yorumsuz !!!

Sen Tanrılığını bil..Ben de İnsanlığımı...
-----------------------------------------------------

Hayat Değişimdir...
Kuranda Mucize Yoktur..
Alt 26-01-2013, 03:15
garipbirmavi garipbirmavi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

zaten hukuk bağlamında bakıldığında (özellikle ceza hukuku), 15 yaşın altındaki çocukların rızasının hiçbir surette geçerli olmadığı, 15 - 18 yaş arası çocukların ise belli fiillere gösterdikleri rızanın geçerli olabileceği yönünde düzenleme var. amaç şu: o yaşta bir çocuk, zaten maruz kaldığı fiilin anlamını bilemez ve muhakeme gücü olamaz. 14 yaşında bir kızın evlenme yönündeki rızası, hukuk bağlamı dışında bakıldığında, bir insanın normal gelişim süreci içerisinde de geçerli olmamalı. ağır ihlaller var, bunlar sadece hukuki bağlamda değil, aynı zamanda psikolojik açıdan da ihlaller ve baskılar söz konusu. tüm problemin ise yerleşik kültürden kaynaklandığı kanaatindeyim.
Alt 16-02-2013, 00:02
ESTER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ESTER ESTER isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

prozac´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
13 yaşında evlendirilen kadın: Eşime 'baba' diyordum

Diyarbakır'da 300 kadın üzerinde yapılan araştırmada kadınların yarısından fazlasının 15 yaşını tamamlamadan, yüzde 72'sinin evlendirilirken 'rızası' olmadan evlendirildiği, yüzde 30'undan fazlasının da eşini daha önce hiç görmeden evlendiği ortaya çıktı. Araştırmada, çocuk yaşta evlendirilen her üç kadından birinin de hayatının bir bölümünde canına kıymayı düşündüğü ve buna teşebbüs ettiği belirtildi. Araştırmaya katılan bir kadının, "Evlendirildiğimde kocamın çocukları ile oyun oynuyordum, kocama 'baba' diyordum" sözlerinin çocuk gelinlerin durumunu anlatan en iyi örneklerden biri olduğu belirtildi.

http://gundem.milliyet.com.tr/13-yas...01/default.htm

Yorumsuz !!!
Haberden alıntı;

"Yukarıda Allah var, beni gelin ettikleri zaman ben daha dışarıda oyun oynuyordum."

Bu anlatımı bir yerde daha okuduğumu çok iyi hatırlıyorum.

Oyun oynarken gelin olan çocuğun, yüzyıllar öncesinden bu güne yankılanan sesi.

Çocuk gelinler ile ilgili yapılan bu araştırmada eksik bir taraf var.

18-65 yaş aralığında 300 kadın üzerinde yapıldığı söyleniyor. Çocuk gelin edilme sıklığını yıllar itibari ile öğrenemiyoruz.

Günümüzde durum nedir. Bu araştırmalar sonucu alınan önlemler, verilen eğitimler var mı, toplum üzerinde etkisi ne olmuş, neleri değiştirmiş belli değil.
Alt 16-02-2013, 01:05
rasa rasa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Cumhuriyetin gerçek değeri,fazileti çağdaşlıgın önemi bu konuyla bir daha net bir şekilde anlaşılıyor.! Bu ülkeye bu değerleri kazandıranları minnetle anmamız gerekiyorken malesef bir takım inanç ve ideoliji saplantısı olanlar bunu anlamamakda ve hatda düşman görmekde.! Özellikle doğu ve güney doğu insanları inançları ve ğelenekleriyle yaşamayı sürdürmeyi inatla sürdürürler sonrada ğeri kalmışlığı ve bir çok olumsuzlukların sebebi olarak yönetimleri,düzeni şuçlar kendilerinin dışlandığını sanırlar.Kendilerini bu konularda hiçbir zaman sorgulama ihtiyacı duymazlar.! Bir ülkede bütün kapılar bilgisi ve kabiliyeti düzeyinde herkese açıksa sorun nerede.?Kimde?
Alt 16-02-2013, 01:12
izmarit izmarit isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Turkiye kadin haklari alaninda iyiye dogru gidiyor, ama hizli ama yavas. Bu iletisim caginda gitmese zaten sasardim. ozellikle son yillarda televizyonlarda yogunlukta olan diziler sayesinde toplum az cok degisiyor. Cocuklarin gelin olmasinin yadirgandigi, kadinlarin insan yerine koyuldugu bambaska bir dunyayi gorup taniyorlar aptal kutusunun onunde. Tanidikcada degisiyorlar.

Bir soz vardir, bir insani aydinlatmak mi istiyorsun, onu bir gemiye koyup dunyayi turlatacaksin. Televizyonda oyle, insanlara oturduklari yerden dunya turu attiriyor.

Hani bir baska soz daha vardir; "Sanatsiz bir milletin hayat damarlarindan birisi kesilmistir" diye. Bu sozun onemini daha iyi gormek mumkun, ama simdi mumkun. Halkina nutuk attigi icin elestirilen bu adam bu lafi neredeyse 100 sene once etmis. Yani nutugu atmis ama, bu isler nutukla olmaz diyede eklemis ardina, ama anlayana iste.

Önerilen Siteler