Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dinlerden Özgürlük > Özgür Düşünce Platformu > Dinsel İnançlardan Nasıl Kurtuldum?

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Prev önceki Mesaj   sonraki Mesaj Next
Alt 15-06-2017, 11:46
aliyarasfal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aliyarasfal aliyarasfal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

aliyarasfal´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Önce konu sahibine hoşgeldiniz diyorum,

Madde-evren takıntısını aşamadan, enerjiyi (materyalizmi din sanıyor) gözardı eden bir bakışla açıkladığını sanan idealist bir zıva okuyoruz sürekli kendini ataist olarak yutturmaya çalışan birinden.

Materyalizmi din sanman neysede, madde ve evrenin yapıtaşı yokmuşta , bilinç maddeden bağımsız var olabilirmiş gibi (yeni bir bilimsel buluşa imza attı üfürerek, ruh uydurmasını sahiplenme ki o ne? sor bilmez) üfürmek ve birde idealizmin tam göbeğine çakılmayı cevap sanmak ne olaki?

Ulan enerjinin özelliğidr bilinç dediğin, nasıl becerdinde soyutladın, varlıksal somut olmayan bir şey icad edip nasıl becerdin var olma özelliği katmayı?Hangi bilgi, hangi kaynak?

Bir anlat görsün abiler ablalar, nasıl becerdin o bilinci enerjiden(madeden) soyutlayıp tek başına var etmeyi?

Nasıl becerdin hokus pokusla varolmayı bilime montelemeyi? Hangi kuantum bilgisi sana bunu sağlıyor?

Kuant nedir a şaşkın? Yokluk mu? Ne o bilinç dediğinde enerjiden bağımsız varolduğunu öne sürüyorsun?

Hadi kaynak ve elde ettiği bilgiyi paylaş tüm dünyayı şaşkına çevir.

safsata üretmekle gerçek oluyor mu sanıyorsun?

Dünün materyalist tanımında saplı kalmış, sanki tabu gibi boş boş konuşuyor.

Materyal enerji, bunu aşkın bir şey yok ki uydurduğu her ne ise teist tanrılarla kaynağı aynı , Pinokyo kadar gerçek ve varlık dünyasına etki eder.

Tam idealist bir şaşkınsın.

Bilincin yapıtaşı nedir? Nedir bilinç? Nasıl oluşur? Kendiliğinden nerde nasıl olabiliyor? özellikleri nelerdir?

Gooleda var, hadi bi anlat enerji ve maddeyi katmadan işe bilinç ile ilgili tüm bilimsel kanıt ve verileri koy ortaya. Üfürük teist tanrılarından farkınıda göster.

Hatta madde olan bedenini kullanma , beyninide devredışı bırak ve yaz herkes görsün yaratma gücünü.

Şimdilik saygımla gittim...

Sen kalkacaksın materyalistleri "din" ve "dincilerle özdeşleştireceksin ve saygılı üslup beleyeceksin?

Hala demogoji peşindesin. Cevap beklemiyorum, verebileceğin cevap olmadığını biliyorum

Eee nezaketle kaçmayı becereceğin mi düşünüyorsun lan?

Evet dostum haklı, aynı düşünüyorum hakkında.

Soruları tekrarlayayım mı yoksa kıvranmaya devam mı edeceksin?

Debelenmek demişken, nereye kadar kaçacaksın bakalım sorulardan?

Dilediğin kadar polemiklerini uzatabilirsin, sorularda ısrarlıyım

Bak yine lan yazmışım, tüh

Şimdilik saygımla gittim...

Sorular sormuyorsan ya ölüsün ya da köle...

Önerilen Siteler