Söyleşiler

Natan ile Söyleşi

Forum üyemiz, eski Hıristiyan Natan ile konuştuk

TD: Siz hıristiyanlıktan dinsizliği seçen bir üyemizsiniz. Kısaca bu süreci bize özetleyebilir misiniz?

 

Devamını oku...

Abid Dursun ile Söyleşi

Turan Dursun'un oğlu Abid Dursun'la konuştuk...


T.D:
Sevgili Abid Merhaba… Sitemizi nasıl değerlendiriyorsunuz ve ne sıklıkla takip edebiliyorsunuz?

A.D: Merhaba sevgili dostlar… Turan Dursun Sitesi’ni mümkün olduğunca takip etmeye çalışıyorum.T.D: Sitemizin kapatılma sürecini izlediniz ve bize destek mesajınızı ilettiniz. Sizce HY ve ekibinin gerçek amacı nedir; bu yöntemlerle başarılı olmaları mümkün mü?

A.D:
‘Harun Yahya’ kod adlı şahsın belli çevrelerce yönlendirildiği hepimizce malûmdur. Eylemleri karşılığında bu çevrelerce ücretlendirildiği de muhtemeldir. Buna rağmen Turan Dursun Sitesi’ne yaptığı saldırı nitelikli bu eylem –bence- kendi tasarrufudur. Aksi olsaydı tarzı da farklı olurdu. Bu durum büyük görevleri uvertürlere vermiyorlar. Ama dalkavuk da dalkavukluğunu illa yapıyor. Sonuç alması tabii ki söz konusu olamaz.

Devamını oku...

Preach ile Söyleşi


TD: Sevgili Preach, merhaba.. Senin sitemizin diğer üyelerinden farklı bir özelliğin var; üye olduğunda ‘Müslüman’dın.. Hikâyeni bizlerle paylaşır mısın?

Preach:
İstanbul’da çağdaş bir çevrede doğdum ve büyüdüm. Buna rağmen hemen her Türk evladı gibi İslamiyet’in iyi bir din ve Muhammed’in iyi bir peygamber olduğu öğretileriyle yetiştirildim.

O zamanlar ‘türban’ tanımlı bir baş bağlama şekli olmadığı gibi fazla sayıda tesettürlü de bulunmuyordu. Çocukluk yıllarımda Müslümanlık zararsız ve koruyucu bir inanç sistemiydi benim için. Henüz İslamiyet’e dair bilgilerim “Allah Baba’nın kötü durumlara karşı korumacı olduğu ve peygamberin onun elçisi vazifesi gördüğü bilgisi ile anneannemden yadigâr birkaç Arapça dua”dan ibaretti.

Devamını oku...

Edda ile Söyleşi


Dilaver: Seninle tanışmamız çok ilginç ve kısa oldu Edda. Bu tanışmayı senden dinlemek isterim...

Edda: “Turan Dursun’un kitaplarını Almanca’ya çevirebilsem keşke!” diye düşünüp dururdum hep. Türkiye’den ayrıldıktan 5 yıl kadar sonra -2000’de- ilk bilgisayarımı alınca “Acaba Turan Dursun ismi bir yerlerde geçiyor mudur; tanıyan, hatırlayan kalmış mıdır?” diye merak edip net’te araştırdım. Web siteyi buldum ve adının olsun yaşatılmaya çalışıldığını görüp sevindim. O zaman aklıma geldiyse bile 2,5 yaşından 35’ine kadar Türkiye’de yaşamış ve 35 yaşında da Almanya’ya Türkleşerek geri dönmüş biri olarak ekmek kavgasından fırsat bulup bir türlü “Makalelerinizi tercüme etmemi ister misiniz?” diye soramadım. Kendi derdime düşmüştüm, doğrusu bu!

Devamını oku...

Suzi ile Söyleşi

TD: Merhaba, sizi tanıyabilir miyiz? Dinsel geçmişiniz hakkında ne söyleyebilirsiniz?

Suzi: Benim için bir şeyler söylemek zor olacak; çünkü genelde dinlerim.. Kendimden bahsetmeyi hiç beceremem; her defasında “Acaba karşı taraf sıkılır mı?” diye düşünürüm elimde olmadan.. Bu sebeple kimseye özel hayatıyla ilgili bir şey sorduğumu hatırlamıyorum. Anlatılırsa dinlerim, anlattığıyla da yetinirim…

1.5 Yıl öncesine kadar memurdum, şu an emekliyim. İçimde tanrı inancı vardı çünkü öyle anlatılmıştı. Ama ailemde dinle ilgili hiç bir şey konuşulmazdı. Babamın tüm dini konuşmalara kayıtsız kaldığını ve bize de “Boş verin; bunların hepsi uydurma!” dediğini hatırlarım…

Devamını oku...